KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS
2015 METŲ VEIKLOS
PLANAS

ĮSAKYMAS
DĖL CIVILINĖS SAUGOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO, PRIEMONIŲ PLANAVIMO IR
INFORMACIJOS TEIKIMO 2015 METAIS

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Aktuali informacija grįžusiems emigrantams: susigrąžinkite mokesčius iš užsienio

   Vykstant deklaracijų pildymo bumui Lietuvoje, emigrantai turėtų neužmiršti, kad užsienyje mokestiniai metai taip pat įsibėgėję. Svetur uždarbiavę tautiečiai turi pateikti mokesčių deklaracijas užsienio šalių mokesčių institucijoms, o kartu gali ir susigrąžinti permokėtus mokesčius.


   Susigrąžinti mokesčius galima net už 4-5 praėjusius metus. Tai reiškia, kad asmenys, kurie užsienyje dirbo 2013-2014 metais dabar turi paskutinę galimybę susigrąžinti mokesčius. Praėjus senaties terminui, mokesčių susigrąžinti nebus įmanoma. Kai kuriais atvejais mokesčių deklaracijas pateikti yra privaloma, o to nepadarius gali grėsti baudos.

Kas yra mokesčių grąžinimas?

   Dirbant užsienyje yra atskaičiuojami tos valstybės nustatyti pajamų mokesčiai. Jų dydis priklauso nuo įvairių faktorių, kuriuos nustato užsienio valstybės institucijos.Vidutiniškai sumokate 42 % mokesčių nuo visų gaunamų pajamų. Gera žinia, kad Jūs galite susigrąžinti dalį ar visus sumokėtus pajamų mokesčius.

   Mokesčių grąžinimas ar kitų socialinių išmokų gavimas neturi jokios įtakos ateities galimybėms įsidarbinti užsienyje, pensijai ir kitoms socialinėms garantijoms.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš užsienio?

   Pirmiausia reikėtų pasirūpinti reikalingais dokumentais. Dažniausiai norint pradėti mokesčių grąžinimą reikia turėti formą iš darbdavio užsienyje, kurioje pateikiama informacija apie darbuotojo pajamas ir mokėtus mokesčius. Šias formas išduoda darbdavys, tačiau net ir neturint jos mokesčių grąžinimas yra įmanomas – tokiu atveju reikėtų kreiptis į mokesčių grąžinimo specialistus, kurie gali gauti reikiamą dokumentą. Priklausomai nuo užsienio šalies gali būti reikalingi ir kiti dokumentai ar formos.

   Turėdami reikiamus dokumentus turite nuspręsti, ar mokesčius bandysite susigrąžinti savarankiškai, ar kreipsitės į mokesčių grąžinimo kompaniją. Kreipiantis į specialistus tereikia pateikti dokumentus, užpildyti gautą deklaraciją ir sulaukti grąžinamų mokesčių. Visais formalumais pasirūpina specialistai.

   Jeigu, vis dėlto, nuspręsite mokesčius susigrąžinti patys, turite sužinoti, kokie tiksliai dokumentai yra reikalingi, kur gauti deklaraciją pildymui. Taip pat turite gerai mokėti užsienio kalbą, nes jums gali skambinti užsienio šalies mokesčių inspekcijos atstovai.

   Mokesčių grąžinimas gali trukti nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo užsienio šalies ir jos mokesčių inspekcijos darbo spartos.

Papildomos išmokos

   Daugelyje užsienio šalių, galima pretenduoti ir į papildomas išmokas. Pavyzdžiui, Vokietijoje ir Norvegijoje yra išvystytos palankios išmokų vaikams sistemos: pinigai vaikui priklauso net ir tuo atveju, jeigu vienas iš tėvų dirba užsienio šalyje, o kitas gyvena Lietuvoje. Vokietijoje mėnesinė išmoka gali siekti iki 225 Eur. Norvegijoje išmokos dydis priklauso nuo šeimyninės padėties ir vaiko amžiaus.

   Nyderlanduose galima atgauti dalį mokėtos sumos už sveikatos draudimą, tuo tarpu iš Danijos galima susigrąžinti visus sukauptus atostogų pinigus, neimant atostogų. Grįžus iš užsienio šalies rekomenduojama pasidomėti ne tik mokesčių grąžinimu, bet ir papildomų išmokų galimybėmis.

Kokią sumą galima susigrąžinti?

   Vidutinė grąžinama suma yra 804 Eur. Kiek mokesčių sugrįš konkrečiu atveju priklauso nuo užsienio šalies, išdirbo laikotarpio, gautų pajamų, sumokėtų mokesčių ir kitų veiksnių. Sužinokite, kokią sumą galite susigrąžinti: http://rttax.com/lt/skaiciuokle/.

Straipsnį parengė mokesčių gražinimo kompanija „RT Tax“

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas

  

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).