KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 113 kab., tel. (8 346) 20480; (8 346) 20450

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Dėl paukščių gripo grėsmės

   Nors Lietuvoje paukščių gripo atvejų nenustatyta, tačiau visada išlieka didelė rizika jam patekti ir į mūsų šalies teritoriją. Tuo labiau kad šis pavojingas virusas, paprastai pasireiškiantis laukinių paukščių migracijos laikotarpiu, šįsyk ES teritorijoje plinta neprognozuojamai ir šiam sezonui nebūdingu laiku.


   Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad pavojinga užkrečiamoji paukščių liga nuo 2019 m. gruodžio pabaigos iki 2020 m. sausio 20 d. pasireiškė jau penkiose ES valstybėse – Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje Vengrijoje ir Čekijoje. Kaimyninėje Lenkijoje užfiksuota daugiausia ligos židinių – 13 protrūkių ūkiuose ir 1 atvejis laukinėje faunoje. Aplinkui patvirtintus protrūkių židinius nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Užkrėstuose ūkiuose sunaikinta 393330 vnt. naminių paukščių.

   VMVT perspėja mūsų šalies paukščių laikytojus, kad paukščių gripas yra itin pavojinga ir greitai plintanti liga. Pagrindiniai šio gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Užsikrėtę naminiai paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta jų skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėje. Paukščiai gaišta. Nuo ligos gali nugaišti iki 100 % visų ūkyje laikomų naminių paukščių. Apsisaugoti galima tik griežtai laikantis biologinio saugumo priemonių ūkiuose – pavasarinės ir rudeninės laukinių vandens paukščių migracijos metu (kovo–balandžio ir rugsėjo–spalio mėn.) paukščius reikia laikyti uždarose patalpose, stengtis išvengti kontaktų su laukiniais migruojančiais paukščiais, paukščių laikymo vietose nereikėtų leisti lankytis pašaliniams asmenims, negirdyti paukščių atvirų telkinių vandeniu, prižiūrėti, kad pašarai būtų laikomi saugiai, neprieinami laukiniams paukščiams, kurie yra pagrindiniai šio virusio platintojai. Taip pat rekomenduojama kuo dažniau skalbti drabužius, dezinfekuoti batus, instrumentus ir kt.

   Labai svarbu, kad naminių paukščių laikytojai įvertintų galimą ligos grėsmę ir griežtai laikytųsi visų biologinio saugumo reikalavimų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja gyventojus, vykstančius į Lenkiją, kad vengtų lankytis kaimyninės šalies paukščių laikymo vietose ar ūkiuose, taip nesudarytų galimybių pernešti ligos sukėlėjų. Taip pat nerekomenduojama vežti į Lietuvą lenkiškų paukščių, paukštienos ar kiaušinių. Labai svarbu, kad į Lietuvos teritoriją grįžtančios transporto priemonės, naudojamos naminiams paukščiams gabenti, būtų valomos ir dezinfekuojamos.

   Ši informacija itin aktuali mums, Kaišiadorių rajono gyventojams, nes mūsų rajonas nuo seno žinomas kaip paukštininkų kraštas. Kaišiadorių rajono savivaldybėje yra registruoti 29 paukštininkystės ūkiai, kuriuose per mėnesį užauginama beveik 3 milijonai paukščių. Todėl labai svarbu išlikti budriems, saugoti ne tik savo, bet ir kaimyno turtą, nes liga yra ypač užkrečiama ir didelių nuostolių galime turėti visi.

   Gyventojams, radusiems nugaišusį vandens laukinį paukštį, reikėtų jo neliesti, o pranešti apie tai VMVT Kauno departamento Kaišiadorių skyriui telefono numeriu (8 346) 51 274 arba Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

   Parengė: VMVT Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Daiva Lozovskienė.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Vasaris
    2020     

 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 


 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).