KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Įgyvendinamos prekybos žmonėmis prevencijos priemonės

   Įgyvendinant Kaišiadorių rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo darbo grupės 2019–2020 metų veiksmų plano priemones, vykdomas visuomenės švietimas apie prekybą žmonėmis bei teikiama pagalba savivaldybėje, rengiami švietėjiški renginiai ir mokymai, stiprinamas kovos su prekyba žmonėmis tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir koordinavimas.


   Kaišiadorių viešosios bibliotekos skaitykloje vyko viešoji paskaita-diskusija „Naujos prekybos žmonėmis formos, pagalba nukentėjusiems“. Paskaitą skaitė VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro koordinatorė socialiniam darbui Vaida Matusevičiūtė. Renginio metu vykusioje diskusijoje buvo prieita vieningos nuomonės, jog prekyba žmonėmis – itin opi problema. Tam, kad būtų efektyviai kovojama su prekyba žmonėmis, būtinas bendras visų suinteresuotų įstaigų ir socialinių partnerių problemos suvokimas bei geranoriškas bendradarbiavimas.

   Siekiant ugdyti mokytojų prekybos žmonėmis rizikos, apsaugos, atpažinimo ir pagalbos kompetencijas, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro Neformaliojo švietimo skyriuje vyko seminaras ,,Rizikos tapti prekybos žmonėmis auka veiksniai vaikui“. Seminarą vedė Mindaugas Baranauskas, Lietuvos policijos mokyklos policijos veiklos skyriaus viršininkas, ir Reda Čerkauskienė, Lietuvos policijos mokyklos policijos veiklos skyriaus vyriausioji specialistė. Seminare dalyvavo ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai, klasių auklėtojai, mokytojai.

   Seminaro lektoriai pristatė konkrečius nepilnamečių prekybos žmonėmis aukų atvejus, kurių analizė padėjo aiškiau suprasti tarpžinybinio bendradarbiavimo būtinybę. Seminaro dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusijas, pateikė įvairių klausimų seminaro lektoriams apie prekybos žmonėmis reiškinio atpažinimą, mastus, prevencijos veiksmingumą.

   Seminaro lektoriai atkreipė klausytojų dėmesį į tai, kad prekybos žmonėmis grėsmės yra pavojingos tuo, jog vaikai tampa prostitucijos ir kitokio seksualinio išnaudojimo aukomis, patenka į vergiją, pornografijos tinklą, tampa prekybos organais aukomis, išnaudojami nusikaltimų vykdymui. Pagrindiniai būdai, kuriais vaikai įtraukiami į prekybos žmonėmis industriją – prievarta, apgaulė, pažadai ir manipuliacijos. Vaikai gali būti verbuojami bet kurioje jaunimo dažnai lankomoje vietoje: vakarėlių organizavimo vietose, prekybos centruose, autobusų stotelėse, socialiniuose tinkluose. Ši grėsmė dažniausiai susijusi su tuo, kad dalis vaikų ir jaunimo vasaros atostogų metu nėra pakankamai užimti, tokie vaikai yra lengvas prekiautojų žmonėmis grobis. Sunki finansinė padėtis ar noras greitai užsidirbti pinigų, taip pat skatina patikėti prekeivių žmonėmis pažadais ir tokiu būdu patenkama į pinkles.

   Labai svarbu, kad vaikai ir jaunimas žinotų apie prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos pavojus, mokėtų juos atpažinti ir jiems atsispirti. Apie tai būtina kalbėti ne tik pamokų, bet ir klasės valandėlių ar kitų užsiėmimų metu. Pedagogai turi padėti mokiniams ugdyti(s) kritinį mąstymą ir įvertinti galimus prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos pavojus. Taip pat svarbu su galimais pavojais supažindinti tėvus, išmokyti juos atpažinti rizikos veiksnius ir skatinti kreiptis pagalbos, jeigu kyla įtarimų.

   Kaišiadorių rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo darbo grupės 2019–2020 metų veiksmų plane numatyta ir daugiau švietėjiškų priemonių. Rugsėjo mėnesį bus tęsiami švietėjiški renginiai, ugdymo įstaigose vyks prevencinės paskaitos tema „SOS – prekyba žmonėmis!“. Taip pat planuojama organizuoti 10 prevencinių paskaitų (po 1 val.) vyresniųjų klasių mokinių grupėms, tikimasi, kad paskaitas išklausys ne mažiau kaip 300 mokinių. Numatomi ir vienos dienos mokymai „Socialinis darbas su prekybos žmonėmis aukomis: iššūkiai ir sprendimai“ Kaišiadorių socialinių paslaugų centro socialiniams darbuotojams, seniūnams ir seniūnaičiams. O spalio mėnesį, pažymint Europos kovos su prekyba žmonėmis dieną, vyks prevencinė priemonė – socialinė akcija „Ekspozicija ant ratų“, Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojams bus pristatyta VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro treilerio ekspozicija.

   Jei nukentėjote nuo prekeivių žmonėmis arba įtariate, kad Jumis ar Jūsų artimaisiais ketina ar ketino pasinaudoti, Jūs galite kreiptis į savivaldybės tinklalapyje nurodytas Kaišiadorių rajono savivaldybės pagalbą teikiančias organizacijas ir atsakingus asmenis.

    Primename, kad, įtarus galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atvejį, Jums pasiruošęs padėti Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, centras@anti-trafficking.lt, tel. 8671 32147.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Liepa
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).