KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku - trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS
2015 METŲ VEIKLOS
PLANAS

ĮSAKYMAS
DĖL CIVILINĖS SAUGOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO, PRIEMONIŲ PLANAVIMO IR
INFORMACIJOS TEIKIMO 2015 METAIS

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
 
 
   
       

    

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
GyventojamsVerslininkamsTuristams
Naujienos
Informacija dėl paukščių gripo grėsmės

   Kaišiadorių rajono savivaldybėje vyko susirikimas dėl Paukščių gripo grėsmės Kaišiadorių rajone, kuriame dalyvavo Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Administracijos direktorius Česlovas Neviera,  jo pavaduotojas Tomas Vaicekauskas, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Linas Lazauskas, Bendrojo skyriaus vyresnysis specialistas Rimas Kiselys, Architektūros ir teritorijų planavimo vyriausiasis specialistas Viktoras Jocius, žiniasklaidos atstovai bei Kaišiadorių maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Marijonas Kriaučiūnas.


   Susirinkimo metu Kaišiadorių maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Marijonas Kriaučiūnas informavo apie tai, kad 6 gulbėms nebylėms patvirtintas patogeniškas paukščių gripo virusas H5N8. Tokio tipo virusas Lietuvos istorijoje nustatytas pirmą kartą. Nugaišusios gulbės rastos Kaune, Nemuno upėje. Kaišiadorių rajone ypatingai didelė paukščių augintojų koncentracija, todėl visi paukščių augintojai prašomi laikytis visų reikiamų saugumo priemonių.

   Kaimyninėje savivaldybėje pasireiškusi ši liga atnešė didelių ekonominių nuostolių tiek dėl milijonų sunaikintų naminių paukščių, tiek ir dėl prekybos paukštiena apribojimų. Nustačius paukščių gripo virusą ūkyje, visi paukščiai, produkcija, kiaušiniai, lesalai, pakratai ir menkavertis inventorius turi būti sunaikinti. Aplinkui židinius nustatomos apsaugos ir priežiūros zonos, apsaugos zonose 3 km spinduliu išnaikinami naminiai paukščiai visuose ūkiuose, išskirtiniais atvejais šis reikalavimas gali būti taikomas ir 10 km spinduliu priežiūros teritorijose.

   Artėjant paukščių migracijai (vasario pabaigoje-kovo mėn., rugsėjo-spalio mėn.), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dar kartą atkreipia paukštininkystės ūkių ir pavienių paukščių augintojų dėmesį į galimas grėsmes ir primena apie būtinas taikyti paukščių gripo prevencijos priemones.

   Kaip išvengti paukščių gripo?

  • Paukštininkystės ūkis turi būti įrengtas taip, kad į jį negalėtų nekontroliuojamai patekti pašaliniai asmenys, transporto priemonės, laukiniai, bešeimininkiai ir kiti gyvūnai;
  • ūkio teritorija turi būti nuolat tvarkoma, joje auganti žolė nušienaujama;
  • prieš įvažiavimą į paukštininkystės ūkio teritoriją privalo būti įrengti dezinfekciniai barjerai arba dezinfekuojamos transporto priemonės, užpurškiant ant jų ratų ir šonų autorizuotus veterinarinius biocidinius produktus (dezinfekcines medžiagas);
  • pastatai ir patalpos, kuriose laikomi lesalai, turi būti sukonstruotos ir įrengtos taip, kad į jas negalėtų patekti laukiniai paukščiai ir graužikai, be to, jos turi atitikti pašarų laikymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus;
  • svarbu registruoti informaciją apie paukščių gaišimą, vandens bei pašarų suvartojimą, kad būtų galima anksti aptikti ligą ir užkirsti kelią jai plisti į kitas teritorijas.

   Pagrindiniai paukščių gripo simptomai

  •  Pašarų ir vandens suvartojamas kiekis sumažėja daugiau nei 20%;
  •  ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5%);
  •  paukščių gaišimas padidėja 3% per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ir daugiau paukščių nugaišimas vienu metu – sunerimti verčiantis požymis!);

   Smulkiems paukščių augintojams

   Naminių paukščių laikytojai taip pat turi būti budrūs. Pavasarinės ir rudeninės paukščių migracijos metu draudžiama laikyti paukščius palaidus, juos galima išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais. Jos turi būti iš visų pusių užtvertos tinklu, iš viršaus taip pat uždengtos tinklu arba stogu. Taip pat galioja nurodymas nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti. Namines antis ir žąsis reikia laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių, o paukščiams skirtą pašarą laikyti pagal reikalavimus.

   Nedelsiant informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinį padalinį apie pastebėtą naminių paukščių susirgimą arba gaišimą.

   Kontrolė

   VMVT teritorinių padalinių inspektoriai itin griežtai kontroliuos, kaip laikomasi teisės aktų reikalavimų ir kaip įgyvendintos biologinio saugumo priemonės, siekiant apsisaugoti nuo paukščių gripo.

   Labai svarbu, kad paukščių laikytojai suprastų galimą grėsmę bei geranoriškai įgyvendintų visus reikalavimus. Pagrindinis VMVT tikslas yra ne taikyti nuobaudas paukščių laikytojams, bet kelti jų sąmoningumą ir padėti apsisaugoti nuo šios pavojingos, didelius nuostolius nešančios ligos.

   Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas, prašomi apie tai pranešti teritoriniam VMVT padaliniui arba nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40 403.
Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Balandis
    2017     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"
  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Bažnyčios g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt
dokumentai@kaisiadorys.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188773916. © Kaišiadorių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.