KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku - trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS
2015 METŲ VEIKLOS
PLANAS

ĮSAKYMAS
DĖL CIVILINĖS SAUGOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO, PRIEMONIŲ PLANAVIMO IR
INFORMACIJOS TEIKIMO 2015 METAIS

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
GyventojamsVerslininkamsTuristams
Naujienos
Informuojame

   „Sodra“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamo stažo pensijai problemą, susidarančią dėl mažų atlyginimų, neskaidraus darbo užmokesčio mokėjimą. Šios priežastys sukelia ir daugiau problemų – kadangi surenkama mažiau įmokų į Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą, mažesnės yra ir iš jo mokamos išmokos: pensijos, motinystės ir kitos išmokos. Todėl šiais metais „Sodra“ pirmą kartą rengia iniciatyvą „Vyšninis vokas“ ir siunčia Jums aktualią informaciją.


Statistika:

  • Daugiau nei 168 tūkstančių žmonių, 2017 m. kovo mėnesio duomenimis, gavo mažesnį nei MMA darbo užmokestį;
  • 199,63 euro – toks yra šių žmonių vidutinis darbo užmokestis;
  • Apie 25 proc., tai yra vidutiniškai kas ketvirtas naujai į pensiją išeinantis žmogus nuo 2012 metų neturi sukaupęs būtinojo 30 metų stažo;
  • 158,7 Eur – tokia vidutinė pensija 2017 m. kovo mėn. buvo žmonių, nesukaupusių būtinojo stažo. Sukaupusiųjų pensija siekė 287,4 euro.

Situacija Lietuvos regionuose

   Apdraustųjų, kurių pajamos mažesnės negu MMA, dalis nėra vienoda Lietuvos regionuose. Didžiuosiuose miestuose ji mažesnė (Vilniaus m. – 15 proc., Klaipėdos m. – 16 proc., Kauno m. – 17 proc.), o regionuose – didesnė (Pagėgių r. – 26 proc., Rietavo r. – 23 proc., Jurbarko, Skuodo ir Šalčininkų r. – po 22 proc.)

   Detalią informaciją apie regionus galite rasti šiose nuorodose:

   Viena vertus, palyginti didelė dalis žmonių, gaunančių itin mažas pajamas vietovėse, kurios toli nuo didmiesčių, susidaro dėl skirtingos ekonominės situacijos toje vietovėje. Kita vertus, gali būti, kad dalis žmonių stengiasi sutaupyti mokesčių sąskaita, įvairiais būdais dirbtinai mažindami savo pajamas. Tačiau dėl tokių veiksmų situacija regione gali dar labiau pablogėti: esant nedidelėms pajamoms ir nuo jų mokamoms mažesnėms įmokoms, ir socialinės išmokos – ligos, motinystės išmokos, netekto darbingumo ar senatvės pensijos – bus mažos. Jei nuo šių išmokų priklausomų žmonių regione ilgainiui daugės, tai regionas ekonomiškai dar labiau nusilps.

   Pavyzdžiui, per 2016 m. labiausiai išaugusi apdraustųjų asmenų profesinė grupė – sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai. Šios profesijos apdraustųjų skaičiaus augimas buvo tarp trijų sparčiausiai augusių profesijų. „Sodros“ duomenimis, vidutinės šios profesijos apdraustųjų draudžiamosios pajamos 2017 m. 1 ketvirtį nesiekė 500 Eur.

   Tikėtina, kad pajamos, pagal kurias apskaičiuojamos „Sodros“ įmokos, sudaro tik dalį šios profesijos darbuotojų gaunamų pajamų. Bet tai taip pat reiškia, kad jei toks dirbantysis prarastų sveikatą ir darbingumą, socialinės išmokos būtų apskaičiuojamos ne pagal jo įprastai gautas pajamas, bet tik pagal draudžiamąsias – tas, nuo kurių buvo mokami socialinio draudimo įmokos.

   Vis dėlto svarbu paminėti, kad yra regionų, kuriuose situacija pamažu taisosi. „Sodros“ duomenimis, per 2016 m. apdraustųjų, kurių draudžiamosios pajamos mažesnės negu MMA dalis, sumažėjo Pakruojo r. (2,6), Joniškio (2,5) Biržų (2,4), Varėnos (2,3), Šalčininkų (2,2 procentinio punkto).

„Sodros“ iniciatyva „Vyšninis vokas“

   140 tūkstančių pagal darbo sutartis dirbančių apdraustųjų, kurie per 2016 metus nesukaupė 1 metų stažo senatvės pensijai, gegužės 15 dieną išsiųsti „Vyšniniai vokai“ – asmeninė informacija apie 2016 metais sukauptą faktinį stažą senatvės pensijai, gautas pajamas, bendrą stažą bei prognozuojamą senatvės pensiją. „Vyšninis vokas“ – iniciatyva, perimta iš Vokietijos, Švedijos, Prancūzijos, JAV ir kitų šalių ilgametės praktikos.

   Šiuo projektu siekiama, kad žmonės suprastų, kokią įtaką mažos oficialiai gaunamos pajamos daro jiems ir visiems Lietuvos gyventojams, kaip yra skaičiuojamas stažas pensijai. Galę šią informaciją žmonės galės įvertinti savo realią situaciją, o „Sodros“ tikslas – paskatinti ją keisti: kalbėti su savo darbdaviu dėl atlyginimo dydžio ir, galbūt, dėl jo mokėjimo skaidrumo, arba kreiptis pagalbos į institucijas, kovojančias su šešėline ekonomika – „Sodrą“, VMI, VDI.

   Asmenys, gausiantys „Vyšninį voką“, vidutiniškai per metus sukaupia tik 6 mėnesių stažą. Tokia situacija susiklosto žmonėms, kurių mėnesio pajamos nesiekia minimalios mėnesinės algos (MMA). Vieneri metai stažo sukaupiami tik tokiu atveju, jei per vienerius metus gaunamų pajamų suma yra ne mažesnė nei 12 MMA. Jei per 12 mėnesių susidaro, pavyzdžiui, tik 9 MMA dydžio pajamų suma, sukaupiami tik 9 mėnesiai stažo; jei 6 MMA – 6 mėnesiai ir taip toliau.

   Duomenų analizė rodo, jog žmonių, uždirbančių mažiau nei MMA, prognozuojama senatvės pensija bus 130 eurų mažesnė, nei uždirbančiųjų bent minimalią mėnesinę algą. Daugiau informacijos apie iniciatyvą rasite adresu http://www.sodra.lt/vysninis-vokas.

   Jei pageidaujate aptarti konkretaus regiono ar visos Lietuvos situaciją detaliau, maloniai prašome kreiptis į savo teritorinį „Sodros“ skyrių (kontaktai: http://www.sodra.lt/lt/teritoriniai-skyriai) arba el. paštu komunikacija@sodra.lt.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    
Vasaris
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas
  

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).