KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 113 kab., tel. (8 346) 20480; (8 346) 20450

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Kaišiadorių rajono savivaldybėje lankėsi mobilioji komanda

   Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) mobilioji komanda tęsia ciklą susitikimų regione. Šįkart susitikimas surengtas su Kaišiadorių rajono socialiniais partneriais: socialiniais darbuotojais, atvejo vadybininkais, globos centro koordinatoriais ir kt. Susitikime aptarti bendri veiksmai įsitraukiant į pagalbos teikimą šeimai, bendradarbiavimo iššūkiai ir galimybės, pasidalinta pirmųjų veiklos metų patirtimi. Kauno apskrities VTAS mobiliojoje komandoje dirba psichologė Giedrė Starkevičiūtė, priklausomybės ligų specialistė Birutė Jogaitė ir socialinė darbuotoja Gitana Salickienė.


   „Svarbiausias mobiliosios komandos tikslas – padėti krizę išgyvenančiai šeimai ir motyvuoti tėvus spręsti esamas šeimos problemas. Komanda pradeda darbą su šeima kai yra nustatytas didžiausias grėsmės vaikui lygis, kyla grėsmė vaiko saugumui ir sveikatai“, – priminė mobiliosios komandos socialinė darbuotoja Gitana Salickienė.

   Komandoje dirbanti psichologė Giedrė Starkevičiūtė džiaugėsi, kad paprastai sulaukia tik teigiamo klientų požiūrio į siūlomą pagalbą. „Labai retais atvejais tėvai būna priešiškai nusiteikę. Dažniausiai bendradarbiauti sutinka iš karto. Juk atvykstame į šeimą iš karto, kai dėl didžiausio grėsmės lygio vaikas paimtas iš šeimos. Retą iš tėvų tai nesukrečia ir neskatina bent pamėginti keisti gyvenimo būdą. Mūsų tikslas – kuo greitesnis vaiko grįžimas į šeimą. Bet į pasikeitusią, jo poreikius atliepiančią šeimą. Vaikui būtina saugi, fiziniam ir psichologiniam vystymuisi tinkama aplinka“, – kalba psichologė.

   Neretai tikimasi, kad problemos bus išspręstos per 14 kalendorinių dienų MK darbo su šeima laikotarpį. Šį vis dar gajų mitą paneigė priklausomybės ligų specialistė Birutė Jogaitė. „Reikia suprasti, kad vaikas paimamas iš šeimos esant itin sudėtingoms situacijoms. Reikia laiko įvertinti turimus klientų vidinius ir išorinius resursus, bei sumotyvuoti juos siekti teigiamų pokyčių. Pabrėžiame – tam, kad pokyčiai būtų ilgalaikiai, reikalingas laikas ir tęstinis kitų specialistų darbas su šeima“, – tikina specialistė.

   Per 90 proc. šeimų, su kuriomis dirbta Kauno apskrityje, turi diagnozuotą priklausomybę nuo alkoholio ar aiškius, išreikštus priklausomybės požymius. Kitos problemos susijusios su transgeneraciniais šeimos modeliais („iš kartos į kartą“ einančios šeimos problemos, vaikų apleistumas, nepriežiūra, nesaugumas); konfliktiškais tarpusavio santykiais ir smurtu; psichiatrinėmis ir kitomis diagnozėmis (depresija, šizofrenija, šizoafektiniai, nerimo sutrikimai ir kt.). Šių problemų įveikti greitai nepavyksta.

   Nuo 2018 m. liepos iki šių metų spalio 1 d. Kaišiadorių rajone intensyvus darbas vyko su septyniomis šeimomis.

   Su vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka atsirado nemažai naujovių, siekiant didinti vaikų saugumą ir pagalbą šeimai. Viena jų – mobiliosios komandos.


 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Balandis
    2020     

 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 


 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).