KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS
2015 METŲ VEIKLOS
PLANAS

ĮSAKYMAS
DĖL CIVILINĖS SAUGOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO, PRIEMONIŲ PLANAVIMO IR
INFORMACIJOS TEIKIMO 2015 METAIS

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Kauno regiono savivaldybių merų pavaduotojų tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Izraelį

   2018 m. balandžio 28 – gegužės 5 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono savivaldybių merų pavaduotojų tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Izraelį.


   Vizite dalyvavo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algimantas Janavičius, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojai Jonas Gurskas ir Paulius Visockas, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė taip pat VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra direktorė Lina Misiukevičienė.

   Susitikimo su Lietuvos ambasadoriumi Izraelyje Edminu Bagdonu metu buvo kalbama apie būtinybę puoselėti Lietuvos žydų paveldą ir Holokausto aukų atminimą Lietuvoje.  Ambasadorius paminėjo, kad šiuo metu Izraelyje yra keturios litvakų bendruomenių, jas sudaro apie 200 tūkst. žmonių. Kauno regiono savivaldybių atstovų vizitas jau ne pirmas vietos lygmens Lietuvos politikų vizitas į Izraelį. Prieš porą metų vyko Kauno regiono savivaldybių merų bei savivaldybių administracijos direktorių mokymai Yad Vasheme. Ambasadorius pažymėjo, kad reikia skatinti tokius vizitus iš regionų. Kauno regiono delegacijos nariai su Ambasadoriumi taip pat diskutavo turizmo skatinimo, žydų paveldo objektų išsaugojimo, ryšių užmezgimo su išeiviais iš konkrečių savivaldybių klausimais.

   Susitikime su išeiviais iš Lietuvos dalyvavo Arie Ben-Ari Grodzensky  Lietuvos žydų asociacijos vadovas ir jo pavaduotojas Grisha Deitch. Menininkas fotografas Gregory Fridberg, Lietuvių bendruomenės Nerija pirmininkė Ieva Vebraitė, Izraelitos asociacijos pirmininkas Jokūbas Kacas.

   Susitikimo metu savivaldybių atstovai papasakojo apie vykdomus projektus, tvarkant žydų paveldą Kauno regione. Taip pat buvo aptartos galimybės aktyviau įtraukti ir vieną ir kitą pusę į patiries mainų projektus arba kultūrinių mainų projektus.

   Susitikimo metu taip pat buvo pasidalinta informacija apie Izraelio ekonominę ir socialinę politiką, kaip tvarkomos atliekos ir kaip sutvarkomi buvę sąvartynai, paverčiant juos rekreacijos vietomis. Taip pat buvo paliestas emigracijos klausimas. Emigracija vyksta, bet Izraelis netrukdo savo piliečiams turėti keleto šalių pilietybės. Taip pat Izraelio vadovai skatina piliečius kurtis mažesniuose miestuose. Tam yra suteikiamos piniginės lengvatos būstui įsigyti, o išgyvenus tam tikrą metų skaičių tame mieste, yra dovanojama tam tikra paskolos dalis.

   Vizito metu delegacijos atstovai dalyvavo mokymuose Yad Vashem mokymų centre.

   Čia atstovai turėjo galimybę susipažinti su surinkta medžiaga apie holokaustą, dalyvauti diskusijoje, kaip gali vykti tokie nepaaiškinamai žvėriški dalykai tarp žmonių. Taip pat vizito metu delegacijos atstovai dalyvavo susitikime su išgyvenusiu holokaustą Jakovu Gurvičiumi. Garbaus amžiaus vyras visus stebino puikia atmintimi, net ir po 75 metų prisimena vardus ir pavardes žmonių, padėjusių išgyventi baisųjį laikotarpį.

   Yad Vashem‘e Kauno delegacija apsilankė Bendruomenių slėnyje, kuriame įamžintos visos sunaikintos žydų bendruomenės, tame tarpe ir Kauno regiono. Skaudi ir sunki žydų masinių žudynių tema, primenanti ir sunkų lietuvių tremties laikotarpį.

   Vizito metu Kauno regiono savivaldybių atstovai susitiko su Lietuvos Respublikos atstovu Palestinoje p. Artūru Gailiūnu. Susitikimo metu buvo pristatyta šiandieninė situacija arabų pasaulyje, padėtis Palestinoje. Taip pat buvo aptartas sudėtingas ir įdomus šio krašto gyvenimas bei pristatytas Artimųjų Rytų taikos procesas.


Informacijos šaltinis
VŠĮ Kauno regiono plėtros agentūra

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas

  

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).