KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Kviečiame padovanoti kraujo

   Per metus mūsų šalyje kraujo aukojama per 100 000 kartų, o kasdien reikia, jog ateitų bent 300 kraujo donorų tam, kad būtų užtikrintas reikiamas kraujo poreikis gydymo įstaigose.


   Kraujo poreikis – nuolat kintantis procesas, o atvejai, kuomet ligoniui reikia perpilti kraują, neretai būna staigūs ir neplanuoti. Medikų teigimu, yra daugybė situacijų, kuomet žmogaus gyvybę gali išgelbėti tik paskirtas kraujo perpylimas. Todėl Nacionalinio kraujo centro atsakomybė – būti patikimu partneriu tarp gydymo įstaigų ir donorų, žmonių, kurie nusprendžia atlikti gerą darbą ir ateina padovanoti kraujo.

   Reikia visų kraujo grupių aktyvių kraujo donorų, nepriklausomai nuo konkrečios kraujo grupės paplitimo populiacijoje. Jei kraujo grupė mažiau paplitusi – poreikis mažesnis, bet ją sunkiau ir surinkti. Jei kraujo grupė populiaresnė – jos poreikis didesnis. Sunku sukviesti tokį didelį kiekį kraujo donorų. Gal truputį didesnis krūvis tenka 0 (I) - kraujo grupei – jos poreikis sąlyginai didesnis nei egzistuojanti populiacija. Ši kraujo grupė laikoma universalia ir ji gali būti panaudota ekstrinėse situacijose, kai nėra galimybės ištirti ligonio kraujo grupę. Taip pat dažnai trūksta 0 (I) teigiamos ir A(II) teigiamos, nes jos dažniausiai paplitusios populiacijoje, todėl ir ligonių, turinčių šias grupes, daugiausia. Tačiau norime pabrėžti, kad kraujo poreikis kasdien kinta ir yra nenuspėjamas. Šiandien, pvz., trūksta O (I) bei A (II) kraujo grupių, o ryt gali trūkti ir kitų. Pastarąjį mėnesį labiausiai trūko ir vis dar trūksta A (II) teigiamos ir neigiamos kraujo grupių.

   Kraujo donorystės procedūros metu iš donoro paimama 450 ml kraujo, kuris keliauja pacientų gydymui, ir dar 20 ml – tyrimams. Taigi donoras, duodamas kraujo, patiria dvigubą naudą – negana to, kad jo duotas kraujas gali išgelbėti net 3 sergančiųjų gyvybes, donoras tuo pačiu dar pasitikrina ir savo sveikatą, kadangi po donorystės kiekvieno donoro kraujas kruopščiai ištiriamas laboratorijoje.

   Medikai atkreipia dėmesį, kad nuolatinis kraujo davimas stimuliuoja kaulų čiulpų funkciją ir stiprina žmogaus imunitetą. Be to, nuo Antikos laikų žinoma, kad atsinaujinančios ląstelės jaunina organizmą. Sveikas žmogus turi kraujo atstatymo mechanizmą, o kraujas yra nuolat atsinaujinantis audinys.

   Prieš keletą metų medikų bendruomenei buvo pristatytas mokslinis tyrimas, kuris atskleidė įdomų faktą. Reguliariai kraują duodantys žmonės avarijos ar sudėtingos operacijos metu stipriai nukraujavę turi didesnę galimybę išgyventi nei žmonės neduodantys kraujo. Be to, tai galimybė sužinoti apie savo kai kurias sunkias ligas – paimami kraujo mėginiai infekciniams žymenims nustatyti dėl virusinių hepatitų B ir C, sifilio ir ŽIV. Būta atvejų, kai donoras net neįtarė, kad yra užsikrėtęs hepatitu, tačiau anksti diagnozavus ligą, jis visiškai pasveiko.

Pagarbiai
Giedrė Toločkaitė
Donorų organizatorė
VšĮ Nacionalinis kraujo centras
Žolyno g. 34, LT-10210, Vilnius
Mob. +370 633 17811
g.tolockaite@kraujodonoryste.ltwww.kraujodonoryste.lt

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Rugsėjis
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).