KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS
2015 METŲ VEIKLOS
PLANAS

ĮSAKYMAS
DĖL CIVILINĖS SAUGOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO, PRIEMONIŲ PLANAVIMO IR
INFORMACIJOS TEIKIMO 2015 METAIS

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Padėkime Kaišiadorių rajono penktokams nupirkti po mikrokompiuterį

   Pavasarį, Lietuvoje prasidėjusi savanoriška iniciatyva, „Kompiuteriukai vaikams“ siekia šį rudenį kiekvienam penktokui padovanoti po BBC „Micro:bit“ kompiuteriuką, su kuriuo per kelias minutes vaikai galės pradėti programuoti. Didžiojoje Britanijoje, Singapūre ir kitose šalyse taikoma technologija išskirtinė tuo, kad kompiuteriukas labai paprastas naudotis ir kainuoja tik 12 Eur.


   Šis iniciatyva jau įgauna pagreitį. Jeigu mokslo metai prasidėtų dabar, jais galėtų naudotis jau beveik trečdalis Lietuvos penktokų, nes surinkta virš 7 tūkst. kompiuterių. Varėnos, Skuodo, Neringos, Rietavo, Širvintų, Elektrėnų, Trakų  ir Utenos savivaldybėse jau paaukota tiek lėšų, kiek reikės visiems savivaldybės penktokams.  Kviečiame tapti šios akcijos dalimi ir aukojant lėšas suteikti  galimybę Kaišiadorių rajono penktokams išmokti programuoti naudojantis BBC „Micro:bit“ kompiuteriukais. Šiais metais Kaišiadorių rajone mokysis 321 penktokas. Iš viso siekiama surinkti 3852 Eur, o šiuo metu  jau  yra  surinkta  lėšų  18 kompiuteriukų.

   „Labai svarbu, kad mokiniai  susipažintų su  kompiuterinėmis technologijomis, išmoktų  programuoti, kad jiems būtų  pasiekiamos naujausios technologijos, kad jų  mokymo  procesas taptų  pažangesniu ir  įdomesniu“, - sakė Kaišiadorių savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

   „Micro:bit“ kompiuteriukų pritaikymu mokyklose rūpinsis leidykla „Šviesa“, jau dabar pradedanti kurti užduotis, kuriose bus suderintas technologinis ir tradicinis ugdymas. Šiuo metu užduotis kuria autorių, mokytojų ir kitų ekspertų komanda.

   „Mums svarbu, kad užduotys ugdytų mokinių kūrybiškumą, mokytų spręsti iškilusias problemas. Pavyzdžiui, geografijos pamokoje bus skatinama spręsti geografinę problemą, į pagalbą pasitelkiant kompiuteriukus“, – pasakoja „Šviesos“ skaitmeninių produktų skyriaus vadovas Tadas Pūkas.

   T. Pūko nuomone, leidykla aktyviai seka švietimo bendruomenės ir rinkos aktualijas, todėl susižavėjo ir noriai prisijungė prie iniciatyvos. „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“. „Tai labai reikalinga iniciatyva, nes technologijų pasaulis sparčiai juda į priekį“, – teigia jis.

   Kaip teigia iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ vadovas Povilas Poderskis, ja siekiama, kad Lietuva būtų geriausių IT talentų šalis pasaulyje. Vienas iš žingsnių – jau šiemet padovanoti visiems šalies penktokams po mikrokompiuterį.

   „Kompiuteriukai bus dovanojami patiems vaikams ir gali būti pritaikomi ne tik technologijų, bet ir dailės, biologijos, chemijos ir kitose pamokose. Vaikai juos taip pat galės neštis namo ir ten tęsti savo mokymąsi, – teigia P. Poderskis. – Po bandomojo mikrokompiuterių išdalijimo Alytaus, Kazlų Rūdos, Molėtų, Visagino ir Vilniaus mokykloms, pamatėme, kad vaikai ypač noriai imasi šios veiklos ir labai nustebino savo išradingumu. Programavimo patirties neturintys penktokai ne tik kūrė pagal idėjas, kurias buvome jiems pateikę, bet sugalvojo ir įgyvendino savas. Nudžiugino ir mokytojų įsitraukimas, kurie patys aktyviai mokėsi, dirbo su mokiniais ir tikrai įsitraukė į šią veiklą.“

   Prie nevyriausybinės iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ gali prisijungti kiekvienas – įmonės, bendruomenės, savivaldybės ar pavieniai asmenys. Vienas „Micro:bit“ kompiuteriukas su keliais baziniais priedais kainuoja 12 eurų. Visą informaciją apie iniciatyvą ir kaip prie jos prisijungti galima www.kompiuteriukai.lt/parama/paremk .

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Birželis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas

  

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).