KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Prekyba žmonėmis ir įvairios žmonių išnaudojimo formos – visai šalia mūsų. Būkime budrūs
   Spalio 18-ąją minima Kovos su prekyba žmonėmis diena. Jau penkiolika metų kasmet ši diena minima visose Europos Sąjungos šalyse. Prekyba žmonėmis tebėra didelė problema Europos Sąjungoje. Didėjantys prekybos žmonėmis mastai verčia nepamiršti šios problemos, ieškoti sprendimo būdų ir informuoti visuomenę, kad ji neprarastų budrumo.

   Paauglių išvežimas į užsienį vogti parduotuvėse, narkotikų gabenimas organizme, fiktyvios santuokos, išnaudojimas sunkiu fiziniu darbu - tai vis moderniosios vergovės formos, šalia kurių populiariausia Lietuvoje - prostitucija. Mūsų šalyje beveik nefiksuojama vaikų grobimo ar juodosios organų donorystės atvejų.

   Keičiasi prekybos žmonėmis formos, mastas, prekybos žmonėmis aukų verbavimo taktika ir išnaudojimo būdai. Krizės metu išnaudojimo formos darosi daug įvairesnės, o į verbuotojų pinkles patenka vis daugiau aukštą išsilavinimą turinčių žmonių, kurių anksčiau prekybos žmonėmis problema nepasiekdavo. „Man taip tikrai nenutiks,“- tikriausiai pagalvoja daugelis, tačiau ir nekaltas darbą užsienyje siūlantis skelbimas gali lemti, jog pakliūsite į vergiją, iš kurios bus sunku pabėgti.

   Viena iš naujesnių prekybos žmonėmis formų – verbavimas socialiniuose tiksluose. Vis dažniau yra atkreipiamas dėmesys į internetinių technologijų reikšmę prekybos žmonėmis srityje. Įvairūs pažinčių portalai ir socialiniai tinklai tampa lengva ir sunkiai kontroliuojama žmonių verbavimo priemone. Interneto pagalba nusikaltėliai gali nesunkiai įtraukti aukas į prekybos žmonėmis tinklus, todėl išlikime budrūs elektroninėje erdvėje bei atidžiai stebėkime savo atžalų elgesį internete.

   Nors Lietuvos Respublikos Konstitucija užtikrina žmogaus laisvės neliečiamumą ir niekam neturi būti atimta laisvė kitaip, negu nurodo šalies įstatymai, tačiau nusikalstama prekyba žmonėmis yra vis dar aktyvi mūsų visuomenėje, kartais veikianti net visai šalia mūsų. Būkime budrūs, o jei kažkam bėda atsitiko – padėkime.

   Jei nukentėjote nuo prekeivių žmonėmis arba įtariate, kad Jumis ar Jūsų artimaisiais ketina ar ketino pasinaudoti, Jūs galite kreiptis į savivaldybės tinklalapyje nurodytas Kaišiadorių rajono savivaldybės pagalbą teikiančias organizacijas ir atsakingus asmenis.

   Primename, kad, įtarus galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atvejį, Jums pasiruošęs padėti Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, centras@anti-trafficking.lt, tel. 8671 32 147.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Lapkritis
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).