KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS
2015 METŲ VEIKLOS
PLANAS

ĮSAKYMAS
DĖL CIVILINĖS SAUGOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO, PRIEMONIŲ PLANAVIMO IR
INFORMACIJOS TEIKIMO 2015 METAIS

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Skambėjo lietuviški žodžiai

Gimtųjų žodžių apkabintas,

Aš gyvas kalboje.

Sakau: esi man, kaip žibintas

Pasaulio tamsoje.

 

   Tai Justino Marcinkevičiaus žodžiai. Tuos žodžius susirinkusiems į baigiamąjį Lietuvių kalbos dienų renginį Kaišiadorių kultūros centre jautriai perskaitė Žiežmarių gimnazijos mokytoja Eglė Kanapinskienė.                

   Smagu ir gera buvo  pasveikinti visus, kurių meilė savo žemei ir gimtajai kalbai tarsi aidėjo ir  švietė, o šviesa ir aidai atkeliavo iš visų rajono kampelių, kur tarp dviejų švenčių – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios - buvo surengta daugybė gražių renginių Lietuvių kalbos dienoms.

   Tų aidų skambesį ir savo kalbos namų jaukumą, gyvenantį knygose ir dainose, visiems dovanojo Aldona Ruseckaitė, rašytoja, poetė, Jono Aisčio premijos laureatė, puikių knygų apie mūsų tautos ir kalbos šviesulius Maironį ir Žemaitę autorė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė. Šviesią nuotaiką kūrė ir puikų kaišiadorietiškos tarmės išmanymą parodė Meno mokyklos direktorė Eugenija Švelnikienė ir folkloro ansamblio „Žilvita“ vadovė Laima Morkūnienė. Taip jau atsitiko, kad likus kelioms valandoms iki šventės pradžios sužinojome, jog dėl svarbių asmeninių priežasčių į šventę neatvyks dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis. Pagalbos sulaukėme iš Meno mokyklos ir ansamblio „Žilvita“ vadovių. Nuoširdžiai joms dėkojame.

   Labai gražiai šventės nuotaiką kūrė Meno mokyklos akordeono mokytoja Onutė Kupčiūnienė ir tarptautinių konkursų laureatė Meno mokyklos  mokinė Simona Tamošiūnaitė, buvusi šios mokyklos mokinė, dabar dainuojanti „Žilvitoje“, Greta Jašauskaitė mums dovanojo nuostabų lietuvių liaudies dainų skambesį. Už kanklių muziką, taip derėjusią prie mūsų renginio nuotaikos, dėkojame šauniajai Evitai Morkūnaitei. Taigi turime mes savo talentų, reikalui esant jie visada gali pagelbėti.

   Šventėje dalintasi kalbos namų šviesa, kaip ir dalintasi visuose rajono miesteliuose, kaimuose, bibliotekose, mokyklose, kultūros centruose. Pirmiausia visi išgirdo, kaip sklido šitie lietuviško žodžio atspindžiai.

   Kaišiadorių kultūros centre vasario 21 d. vyko turbūt gražiausias ir turiningiausias Lietuvių kalbos dienų renginys „Lietuvių kalbos skambesys dainose, eilėse ir papročiuose“. Renginio sumanytojos ir rengėjos – Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio vadovė Laimutė Morkūnienė ir Meno mokyklos direktorė Eugenija Švelnikienė.

   Nuoširdžiai ir jautriai Lietuvių kalbos dienas šventė Žiežmarių gimnazija, kurios lietuvių kalbos mokytojos surengė meninio skaitymo konkursą „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“, rašė diktantą „Kalba iš žodelių sudėta“, organizavo literatūrinių-muzikinių kompozicijų bei pilietinės dainos konkursą „Daina ir žodis Lietuvai“. Šį tradicinį renginį organizuojant prisidėjo  mokytojos lituanistės Daiva Maknienė, Eglė Kanapinskienė, Regina Pūrienė ir Nijolė Zebleckienė.

   Algirdo Brazausko gimnazijoje aktyviai rašytas Nacionalinis diktantas, per mokyklos radiją skambėjo lietuvių kalbos pamokėlės, kaip visada daug dėmesio kalbos kultūros reikalams skyrė „Kalbos kertelė“ mokyklos laikraštyje „Rašaluoti pirštai“. Čia mokytojos Aušros Grigonienės nuopelnas. O ypač jautrus renginys – Ernesto Kuckailio knygos „Žingsniai per samanas“ pristatymas, organizuotas mokytojos Jūratės Lakštauskienės.

   Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokytojų Živilės Ambraževičienės, Gintarės Markevičienės, Vidos Gelažienės mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, varžėsi viktorinose „Gražiausi gimtosios kalbos žodžiai“, „Gimtoji kalba lūposna įdėta“. Kalbos viktorina mokinius sudomino ir nuolat įdomių kalbos dalykų mokiniams sugalvojanti Palomenės pagrindinės mokyklos mokytoja Romualda Suslavičienė. O Šventosios Faustinos mokyklos mokytoja Asta Šimaitė savo mokinius sudomino viktorina „Gražiausias žodžių medis“, o ypač dailyraščio konkursu, kurio vertintojai buvo visa mokyklos bendruomenė. Paparčių mokykla-daugiafunkcis centras rašė Nacionalinį diktantą – visi, net penktokai, bendruomenei surengtas dailyraščio konkursas „Rašom“, piešinių konkursas „Gražiausias lietuviškas žodis“, o daugiausia darbo teko lituanistei Jurgitai Mikalauskienei.

   Ne veltui Žaslių miestelio vardas dažnai skamba per televiziją. Iš jų organizuotų kalbos renginių tikrai naujas ir įdomus – mokyklos bendruomenės rašytas diktantas apie Žaslius. Tekstų autorės  - mokytojos Nijolė Sabonytė ir Laimutė Dekienė, o renginio organizatorė – Jūratė Lakštauskienė, kuri ir Žasliuose rūpinosi, kad įdomiai ir nenuobodžiai būtų švenčiamos Lietuvių kalbos dienos.

   Vienas įdomiausių kalbos renginių kultūros centruose buvo Žiežmarių kultūros centre Irenos Taukinaitienės surengtas susitikimas su kalbininku Antanu Smetona. O Kruonyje kartu su Kruonio gimnazijos lituanistėmis Rūta Rutkauskiene ir Rasa Raižiene kultūros centro renginių organizatorė Živilė Grigonytė surengė poezijos ir tautosakos popietę.

   Viktorinos, geriausių knygų rinkimai, popietės, susitikimai su rašytojais, edukaciniai užsiėmimai – tai rajono bibliotekų renginiai. Tai vyko nedideliuose kaimuose, kur kiekvienas, skaitantis knygą, yra svarbus, kur dar gyvena išėjusius žodžius prisimenantys žmonės. Štai Zūbiškėse renginį bendruomenei „Iš tautosakos lobyno“ surengė bibliotekininkė Onutė Raudeliūnienė ir Zūbiškių struktūrinio padalinio vadovė Nijolė Nartautienė, Vilūnuose į renginį „Kalba kalbelė prakilni“ kvietė Ona Skrockienė ir Vilūnų padalinio vadovė Vida Taraškevičienė, knygų pristatymai vyko Varkalių ir Žiežmarių bibliotekose, o juos organizavo Nijolė Kmieliauskienė ir Arina Keturkaitė, viktorinas ir proto mūšius organizavo Kruonio biblioteka (Dženeta Bartkutė), Pravieniškių biblioteka (Marytė Drulienė), Tauckūnų biblioteka (Virginija Aleksandravičienė), Stasiūnų biblioteka (Angelė Stanislauskienė), į popietes kvietė Onutė Karvelienė Žaslių bibliotekoje, o gražų renginį „Taip kalbėjo mūsų senoliai“ surengė Darsūniškio biblioteka (Audronė Sirvydienė). Rytmetį „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ suorganizavo Rumšiškių kultūros centro Dovainonių str. padalinio vadovė Genutė Prunskienė.

   Ačiū patiems mažiausiems. Darželiuose daugiausia rengtos įvairios pasakų, lietuvių liaudies dainų popietės, bet labiausiai išsiskyrė nedidelio Stasiūnų mokyklos-darželio „Nykštukas“ renginys – raiškiojo skaitymo konkursas, kuriame skambėjo gražiausi posmai apie savo gimtinę Lietuvą. Ačiū renginio organizatorei Nijolei Ramanauskienei.

   Štai taip įvertinome savo rajono lietuvių kalbos puoselėtojus. Jie buvo apdovanoti mūsų viešnios Aldonos Ruseckaitės knygomis. Ir išsirikiavo didžiulė eilė norinčių gauti garbios viešnios autografą...

 

Kalbos tvarkytoja Danutė Grigonienė
Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Gegužė
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas

  

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).