KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------
KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS
2015 METŲ VEIKLOS
PLANAS

ĮSAKYMAS
DĖL CIVILINĖS SAUGOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO, PRIEMONIŲ PLANAVIMO IR
INFORMACIJOS TEIKIMO 2015 METAIS

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Vaikų maitinimo organizavimas Kaišiadorių ugdymo įstaigose, problemos ir pakeitimai

   Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos iniciatyva 2018 m. balandžio 20 d. buvo surengtas pasitarimas su Kaišiadorių rajono meru, savivaldybės administracijos darbuotojais, švietimo skyriaus specialistais, visuomenės sveikatos biuro atstovais ir vaikų ugdymo įstaigų vadovais. Pasitarimo metu kalbėta apie vaikų maitinimo organizavimą, kylančias problemas ir laukiančius pakeitimus.


   Išanalizavus 2017–2018 mokslo metų VMVT Kaišiadorių VMVT atliktus ugdymo įstaigų maisto tvarkymo skyrių patikrinimus, atkreiptas dėmesys į randamus pažeidimus susijusius su patalpų ir inventoriaus higiena. Bendru sutarimu nuspręsta daugiau dėmesio skirti patalpų ir inventoriaus būklei gerinti, daugiau finansinių lėšų skirti jų atnaujinimui ir remontui. Kita aptarta problema – gaunami oficialūs ir neoficialūs nusiskundimai dėl darželiuose ir mokyklose drastiškai keičiamų valgiaraščių, visiško druskos ir cukraus atsisakymo, maisto patiekimo ,,mišrainių“ pavidalu, dėl ko vaikai nevalgo ir išmetama daug maisto. VMVT Kaišiadorių VMVT vyriausiosios specialistės-maisto produktų inspektorės pasitarimo metu pabrėžė, kad valgiaraščiai neturi būti keičiami staigiai ir kardinaliai. Įstaigų vadovai prieš darant pakeitimus valgiaraštyje turėtų bendradarbiauti su tėveliais, visuomenės sveikatos biuro darbuotojais, VMVT specialistais, kad valgiaraščiai turėtų būti koreguojami, jeigu pastebimas masinis vaikų nevalgymas. VMVT Kaišiadorių VMVT rekomendavo vaikų ugdymo įstaigų vadovams laikytis teisės aktų reikalavimų, ugdyti vaikų sveikos mitybos įgūdžius, organizuoti susirinkimus, pokalbius, apklausas su vaikų tėvais, atkreipiant dėmesį į tėvų bendruomenės esmines ir pagrįstas pastabas, kad būtų pasiektas bendras tikslas vaikai gautų saugų, kokybišką, įvairų maistą, ji valgytų ir būtų sveiki.

   Vaikų ugdymo įstaigose maitinimas organizuojamas ir vykdomas pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 patvirtintą ,,Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašą“ (toliau – Tvarkos aprašas), kurio nauja redakcija su pakeitimais įsigalios nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. Šio Tvarkos aprašo tikslas – sudaryti sąlygas palankiai vaikų mitybai, užtikrinti geriausią maisto saugą ir kokybę, patenkinti vaikų maisto medžiagų fiziologinius poreikius, ugdyti sveikos mitybos įgūdžius. Pasitarimo metu buvo akcentuoti šio Tvarkos aprašo reikalavimai ir numatomi nuo šių metų rugsėjo 1-osios pakeitimai. Priminta, kad mokyklos savininkas atsako už tai, kad būtų sudarytos sąlygos vaikų maitinimui organizuoti, o įstaigos vadovas atsako už vaikų maitinimo organizavimą ir aprašo nuostatų įgyvendinimą. Paprašyta atkreipti dėmesį, kad sudarant sutartis dėl vaikų maitinimo paslaugų teikimo ugdymo įstaigose, juose numatyti atsakomybę už maitinimo organizavimo patalpų higienos ir Tvarkos aprašo reikalavimų užtikrinimą. Akcentuota, kad Tvarkos apraše yra išvardinti produktai, kuriuos draudžiama tiekti ir naudoti vaikų maitinimui (šis sąrašas nuo rugsėjo pirmosios pailgės), numatyti kokybiniai reikalavimai mėsos, pieno produktams, daržovėms, vaisiams. Gaminant maistą turi būti naudojama kuo mažiau druskos ir cukraus, kiekvieną dieną turi būti pateikta daržovių ir vaisių, pirmenybė teikiama maistines savybes tausojantiems patiekalų gamybos būdams (virtas vandenyje arba garuose, troškintas, pagamintas konvekcinėje krosnelėje, keptas įvyniojus popieriuje ar folijoje, tausojantiems – nepriskiriami tarkuotų bulvių patiekalai). Tas pats patiekalas neturi būti tiekiamas dažniau nei kartą per savaitę. Kiekvieną dieną vaikai turi gauti šilto, tą pačią dieną pagaminto maisto, kuris turi būti estetiškai pateikiamas. Vaikų ugdymo įstaigose maitinimas organizuojamas pagal valgiaraščius. Jie gali būti sudaromi savarankiškai maitinimo paslaugos vykdančio tiekėjo, juos suderinus su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, arba pagal patiekalų receptūrų pavyzdžius, pateiktus atitinkamoje interneto svetainėje, arba pagal juridinių ar fizinių asmenų parengtus ir su Sveikatos apsaugos ministerija raštu suderintus receptūrų rinkinius. Valgiaraščiai sudaromi 15 dienų laikotarpiui atskiroms vaikų amžiaus grupėms.

   Maitinimosi įpročiai ateina iš šeimos, todėl labai svarbu juos ugdyti jauname žmogaus amžiuje. Žmogus su savo norais, pajutimais, žiniomis, fiziologinėmis savybėmis yra skirtingas ir nepakartojamas. Keičiasi maitinimosi įpročiai, maistas, nuomonės, mada, reklama, todėl svarbu žinoti, kad saugus, kokybiškas, įvairus, saikingas, maistas gali užtikrinti visavertę, palankią žmogaus sveikatai mitybą, o tokį rezultatą galima pasiekti tik bendradarbiaujant visiems: tėvams, ugdymo įstaigoms, ugdymo įstaigų steigėjams, švietėjišku darbu užsiimančiomis institucijomis, maitinimą prižiūrinčioms institucijoms.

 

Rita Aleknienė

Kaišiadorių VMVT vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė

 

Vilija Plyčienė

Kaišiadorių VMVT vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Gegužė
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas

  

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).