DUK
(8 346) 20 450
Lt En Ru
Pradžia
lt
en ru

Asmeninio asistento pagalba pasinaudojo jau 10 savivaldybės gyventojų

Asmeninio asistento pagalba pasinaudojo jau 10 savivaldybės gyventojų

Visoje Lietuvos Respublikoje nuo 2021 liepos 1 d., o Kaišiadorių rajono savivaldybėje nuo 2019 m., neįgaliesiems yra teikiama asmeninio asistento paslauga. Ši paslauga neįgaliesiems padeda siekti mokslo, dirbti bei savarankiškai gyventi bendruomenėje. Taip Kaišiadorių rajono savivaldybėje siekiama puoselėti solidarumo ir socialinio teisingumo vertybes. Todėl visi negalią turintys žmonės, kuriems bus nustatytas asmeninės pagalbos poreikis, neatsižvelgiant į amžių, negalios sunkumą ar pobūdį, galės naudotis šia priemone.

„Kaišiadorių rajono savivaldybė didžiuojasi, kad asmeninio asistento paslaugomis mūsų krašto gyventojai naudojasi jau ne vienus metus. Manome, kad tai efektyvi ir praktiška priemonė. Todėl kviečiame visus asmenis, kuriems reikalinga asmeninio asistento pagalba, kreiptis į savo seniūniją“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Derėtų pabrėžti, kad, nors asmeninės pagalbos poreikis vertinamas individualiai ir nustatomas vieniems metams, tačiau vertinimo metu vadovaujamasi socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka. Šitaip sukuriamos vienodos sąlygos pasinaudoti priemone.

Be to, asmenims, kurių pajamos neviršija 256 €, paslauga teikiama neatlygintinai. Tais atvejais, kai paslaugos gavėjo pajamos viršija 256 €, asmeninio asistento paslaugos kaina negali viršyti 20 proc. asmeninės pagalbos išlaidų ir 20 proc. negalią turinčio asmens pajamų.

Priemonės efektyvumą ir teikiamą naudą liudija jos populiarumas. Nuo 2021 m. rugsėjo mėnesio asmeninio asistento paslaugomis pasinaudojo jau dešimt Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojų. Dar du yra pateikę prašymus gauti šią paslaugą. Prognozuojama, kad priemone pasinaudojusių asmenų gretos augs.

Daugiau informacijos apie paslaugą teiraukitės savo seniūnijoje.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Audris Narbutas

Atgal