- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Dažniausiai užduodami klausimai
Reikia kreiptis į Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. sausio 31 d. įsakymu „Dėl saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, žemės ar želdynų ir želdinių savininkai ar valdytojai, daugiabučio namo administratorius, daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkas arba jungtinės veiklos sutarties įgaliotinis dėl įstatymų nustatyta tvarka daugiabučiui namui priskirtoje arba faktiškai naudojamoje teritorijoje, taip pat šios Tvarkos numatytais atvejais kitas fizinis ar juridinis asmuo, augančių saugotinų medžių ir krūmų kirtimo ar kitokio pašalinimo, persodinimo, genėjimo darbams, pateikia argumentuotą nustatytos formos prašymą. Su prašymu privalomai teikiami dokumentai:
- bendrijos ar gyventojų susirinkimo protokolo, patvirtinančio, kad šiam prašymui pritarta paprasta balsų dauguma (50 proc. plius vienas balsas), kopija arba išrašas;
- numatomų kirsti, persodinti ar kitaip pašalinti, genėti medžių schema (schema gali būti parengta žemėlapio pagrindu arba nubraižyta laisva forma, pažymint želdinių augimo vietą, rūšis, skaičių, skersmenį).
- Papildomos informacijos prašome kreiptis: tel. +370 614 10679, el. p. viktoras.jocius@kaisiadorys.lt Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistas Viktoras Jocius.
Kreiptis į Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. sausio 31 d. įsakymu „Dėl saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, želdynų ir želdinių savininkai ar valdytojai dėl suformuotame sklype augančių saugotinų medžių ir krūmų kirtimo ar kitokio pašalinimo, persodinimo, genėjimo pateikia argumentuotą nustatytos formos prašymą leisti kirsti ar kitaip pašalinti, persodinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus. Su prašymu privalomai teikiami dokumentai:
- Žemės sklypo plano kopija;
- Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo apie nuosavybės teisę į įregistruotą žemės sklypą kopija;
- Žemės sklypo bendrasavininkų sutikimą patvirtintą parašais.
Jei vykdomi statybos ar kiti darbai, dėl augančių saugotinų medžių kirtimo ar kitokio pašalinimo papildomai turi pateikti šiuos dokumentus:
- Statybos leidimo kopiją ar pritarimas statinio projektui;
- Suderinto techninio projekto želdinių plano dalies, kurioje nurodyti kirsti, genėti, persodinti ar kitaip tvarkyti numatomi želdiniai, jų rūšys, kamienų diametrai, skaičius, želdinių būklė, kopija.
- Papildomos informacijos prašome kreiptis: tel. +370 614 10679, el. p. viktoras.jocius@kaisiadorys.lt Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistas Viktoras Jocius.
Privačioje teritorijoje augantiems vaismedžiams ir nesaugotiniems medžiams kirsti leidimo nereikia.
Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų rengimas. Ši teisinė pagalba apima prašymų dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, sutarčių dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, pareiškimų dėl teismo įsakymo išdavimo, prieštaravimų dėl kreditoriaus pateikto pareiškimo, prašymų dėl teismo leidimo parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą išdavimo, prašymų dėl teismo leidimo priimti palikimą išdavimo ir prašymų dėl išankstinių teismo leidimų sudaryti sandorius, susijusius su neveiksnaus tam tikroje srityje ar ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens turtu, parengimą, taip pat patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą.
Pirminę teisinę pagalbą turi teisę gauti Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai, kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, taip pat kiti Lietuvos Respublikoje bei kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys, kiti Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse ir tiesiogiai taikomuose Europos Sąjungos teisės aktuose nurodyti asmenys.
Laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys ir kardomojo kalinimo vietose laikomi asmenys turi teisę kreiptis dėl pirminės teisinės pagalbos teikimo, jeigu Laisvės atėmimo vieta ir kardomojo kalinimo vieta yra Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje.
Valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijoje teikia Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus teisininkė Angelė Mikalauskienė (1 aukštas, 121 kab.). |Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojai gali kreiptis dėl pirminės teisinės pagalbos per elektroninę sistemą TEISIS (https://www.teisis.lt) arba iiš anksto užsiregistravę telefonu 8 684 89 249 arba elektroniniu paštu angele.mikalauskiene@kaisiadorys.lt Kreiptis galima kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 17 valandos, penktadienį iki 15.45. Pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45.
Daugiau informacijos galima rasti:
- Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos interneto tinklalapyje www.vgtpt.lrv.lt;
- Informacinėje teisinių paslaugų sistemoje TEISIS https://www.teisis.lt
-
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos paslauga elektroniniu būdu
VGTPT lankstinukas (pirminė ir antrinė teisinė pagalba)
VGTPT lankstinukas nepilnamečiams asmenims
Asmeniui, besikreipiančiam dėl pirminės teisinės pagalbos reikalingi šie dokumentai:
Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas: Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba ES valstybės narės piliečio pasas arba šių asmenų asmens tapatybės kortelė; kitos užsienio valstybės piliečio pasas ir leidimas nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje (arba kitoje ES valstybėje).
Jeigu asmuo neturi deklaruotos gyvenamosios vietos, pateikia dokumentus, patvirtinančius gyvenamąją vietą Kaišiadorių rajone.
Ne mažiau kaip 1/4 daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų turi raštu kreiptis į Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrių, kuris vadovaudamasis LR Vyriausybės 2013-06-20 nutarimu Nr. 567 patvirtintu Bendrojo naudojimo objektų administratoriaus atrankos ir skyrimo tvarkos aprašu organizuos administratoriaus pakeitimo procedūras.
Vadovaujantis Kaišiadorių rajono savivaldybės butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir savivaldybės vykdomosios institucijos paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos, susijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų jiems priskirtų funkcijų vykdymu, priežiūros ir kontrolės taisyklėmis bus tikrinama daugiabučių namų bendro naudojimo objektų valdytojų veikla.
Bendrijos steigimo procedūros aprašytos Lietuvos Respublikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatyme. (Nuoroda į Daugiabučių namų valdymas Bendrijų steigimas ir registravimas)
Visiems gyventojams valstybė 100 proc. padengia atnaujinimo projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Šildymo kompensaciją gaunantiems gyventojams, pritarusiems renovacijai, bus padengiamos visos renovacijos išlaidos.
Valstybė taip pat kompensuoja 30 proc. butų savininkų investicijų renovuojant daugiabutį, o papildomi 10 proc. finansavimo yra suteikiami pasirenkant tam tikras priemones – atnaujinant šildymo sistemą, šildymo punktą ir kt. Be to, daugiabučių renovacijai yra išduodamas lengvatinis kreditas – jo metinės palūkanos siekia 3 proc. pirmiems penkeriems metams.
Socialiai remtiniems gyventojams skiriamas išskirtinis dėmesys – šildymo kompensaciją gaunantiems gyventojams yra padengiamos visos renovacijos išlaidos, tačiau norėdami tai gauti šie butų savininkai privalo pritarti būsto atnaujinimui susirinkimų metu.
Remiantis LR valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymu, nepasiturintiems šalies gyventojams apmokamos visos, su renovacijos projekto įgyvendinimu susijusios išlaidos. Tai yra ir renovacijos projekto parengimo, ir jo įgyvendinimo administravimo, statybos techninės priežiūros išlaidos. Nepasiturintiems gyventojams apmokamos ir kredito draudimo įmokos, kiekvieno mėnesio kredito ir palūkanų įmokos.
Nepasiturinčiais gyventojais yra laikomi bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo, kurie, įvertinus jų turimą turtą ir pajamas, šio įstatymo nustatyta tvarka turi teisę gauti piniginę socialinę paramą. Taip pat nurodyta, kad teisę į kredito ir palūkanų apmokėjimą turi buto savininkas, kuris atitinka nustatytus reikalavimus. Šildymo išlaidų kompensacija skiriama pagal energijos ar kuro sąnaudų normatyvą būsto naudingajam plotui, bet ne didesniam už Įstatyme nustatytą būsto naudingojo ploto normatyvą, šildyti. Dar vienas nustatytas reikalavimas – toks gyventojas turi būti pritaręs namo, kuriame gyvena, renovacijai.
Dėl pažymos, kuri patvirtina teisę į kompensaciją, gyventojas turi kreiptis įKaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių.
Gavęs pažymas, kurios patvirtina teisę į kompensaciją, gyventojas turi kreiptis į namo administratorių. Tokiu atveju, renovacija tokiam gyventojui nieko nekainuos.
Asmenims, norintiems prekiauti (teikti paslaugas) asmeninės nuosavybės,
patikėjimo teise ar nuomos (panaudos) sutarties pagrindu valdomuose
žemės sklypuose nereikia gauti Kaišiadorių rajono savivaldybės leidimo
prekiauti (teikti paslaugas) viešosiose miesto vietose. Susipažinti su
Kaišiadorių rajono savivaldybės teisės aktais reglamentuojančiais
Prekybą (paslaugų teikimą) Kaišiadorių mieste galite:
Nuoroda: http://195.182.79.114:8080/aktai1/Default.aspx?Id=3&DocId=8027
Jeigu pageidaujate prekiauti prekybos centro teritorijoje dėl leidimo
(sutikimo) prekiauti prekybos centro teritorijoje reikia kreiptis į
prekybos centro administraciją. Kaišiadorių rajono savivaldybės leidimo
prekiauti (teikti paslaugas) gauti nereikia. Kaišiadorių mieste yra
patvirtintos viešos prekybos vietos.
Nuoroda į teisės aktą:
http://195.182.79.114:8080/aktai1/Default.aspx?Id=3&DocId=6773
Dėl prekybos renginio metu reikia kreiptis į Kaišiadorių miesto
seniūniją elektroniniu paštu kaisiadoriu.seniunija@kaisiadorys.lt arba
telefonu 8 686 07 303
Jei renginys vyksta ne viešoje vietoje (privačioje teritorijoje) nereikia
gauti Kai6iadorių rajono savivaldybės leidimo prekiauti (teikti
paslaugas).
Prekyba gėlėmis gali vykti tik nustatytuose vietose, leidimus prekybai
išduoda Kaišiadorių miesto seniūnija.
Nuoroda: http://195.182.79.114:8080/aktai1/Default.aspx?Id=3&DocId=6773
Jei lauko kavinė įrengta ne viešoje vietoje (privačioje teritorijoje)
nereikia gauti Kaišiadorių rajono savivaldybės leidimo prekiauti (teikti
paslaugas).
Prašymą įregistruoti santuoką galima pateikti el. paštu. Pateikiamas prašymas įregistruoti santuoką turi būti pasirašytas abiejų norinčių susituokti asmenų ir suskaitmenintas, kartu su juo turi būti pateikti suskaitmeninti tų asmenų tapatybę patvirtinantys dokumentai. Iki santuokos registravimo civilinės metrikacijos įstaigai turi būti pateikti prašymo įregistruoti santuoką ir prie šio prašymo pridėtų dokumentų originalai. Šių dokumentų nepateikus, santuoka neregistruojama.
Asmenys, turintys Lietuvos pilietybę, nepriklausomai nuo deklaravimo vietos, turi teisę pateikti prašymą ir tuoktis bet kuriame civilinės metrikacijos skyriuje. Pateikiami šie dokumentai:
- prašymas;
- asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai;
- ištuokos liudijimas (ar jį atitinkantis dokumentas), jei ketinantis susituokti asmuo anksčiau buvo sudaręs santuoką, arba buvusio sutuoktinio mirties liudijimas, jeigu ketinantis susituokti asmuo yra našlys, kai šie duomenys nėra įtraukti į Gyventojų registrą.
Užsienio valstybės pilietis privalo pateikti:
- galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba kortelę);
- savo kilmės valstybės kompetentingos institucijos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad pagal jo kilmės valstybės teisę santuokai nėra kliūčių. Jeigu nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantis asmuo be pilietybės, pabėgėlis ar užsienietis, kuriam suteikta papildoma apsauga Lietuvos Respublikoje, šio dokumento pateikti negali, jis pasirašo teisingumo ministro nustatytos formos deklaraciją apie kliūčių sudaryti santuoką Lietuvos Respublikoje nebuvimą;
- užsieniečiai, išskyrus Europos Sąjungos ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečius, privalo pateikti teisėtą buvimą Lietuvos Respublikoje patvirtinančius dokumentus;
- užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenustato kitaip.
Įtraukiant į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą santuoką, civilinės metrikacijos įstaigai turi būti pateikta:
- prašymas;
- asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
- užsienio valstybės institucijos išduotas santuokos dokumentas, patvirtinantis santuokos įregistravimą, legalizuotas ar patvirtintas pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip ir išverstas į lietuvių kalbą;
- ištuokos dokumentas, jei sutuoktinis anksčiau buvo sudaręs santuoką, arba buvusio sutuoktinio mirties dokumentas, jeigu sutuoktinis yra našlys, kai šie duomenys nėra įtraukti į Gyventojų registrą. Jeigu vienas iš sutuoktinių yra užsienio valstybės pilietis - užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai (išskyrus pasą) turi būti legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip ir išversti į lietuvių kalbą.
Įtraukiant į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą gimimą, pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai turi būti pateikta:
- vaiko tėvų ar vieno iš jų ar pilnamečio asmens prašymas;
- užsienio valstybės institucijos išduotas dokumentas, patvirtinantis gimimo įregistravimą (gimimo liudijimas, gimimo akto įrašo išrašas ar kitas dokumentas) išverstas į lietuvių kalbą, legalizuotas arba patvirtintas pažyma „Apostille“ jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ar Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip arba forma A pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvenciją dėl išrašų iš civilinės būklės aktų įrašų išdavimo įvairiomis kalbomis;
- tėvai turi pateikti savo asmens tapatybės dokumentus (pasus arba asmens tapatybės korteles), vaiko pasą (jeigu turima kitos valstybės pilietybė).
Religinės bendruomenės ar bendrijos įgaliotas (įpareigotas) asmuo per dešimt dienų po santuokos sudarymo bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka privalo pateikti santuokos sudarymo vietos civilinės metrikacijos įstaigai teisingumo ministro nustatytos formos pranešimą apie santuokos sudarymą bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka. Susituokusiems asmenims nieko nereikia pateikti.
Dėl gyvenamosios vietos deklaravimo reikia kreiptis į tą seniūniją, kurios teritorijoje asmuo gyvena. Informaciją apie seniūnijų kontaktinius duomenis galima rasti internetiniame puslapyje – http://www.kaisiadorys.lt/administracija/struktura-ir-kontaktai/seniunijos/
Gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje galima deklaruoti ir elektroniniu būdu. Tai padaryti gali Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie savo tapatybę gali patvirtinti portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.
Kaišiadorių miesto seniūnija: specialistė gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais Asta Rainienė – tel. nr. 8 645 69 420., el. paštas: asta.rainiene@kaisiadorys.lt
Dėl pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą galima kreiptis į tą seniūniją, kurios teritorijoje asmuo gyvena. Informaciją apie seniūnijų kontaktinius duomenis galima rasti internetiniame puslapyje – http://www.kaisiadorys.lt/administracija/struktura-ir-kontaktai/seniunijos/
Tokią paslaugą galima užsisakyti el. būdu: e-paslaugos.
Kaišiadorių miesto seniūnija: specialistė gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais Asta Rainienė – tel. nr. 8 645 69 420., el. paštas: asta.rainiene@kaisiadorys.lt
Gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą gali būti įtraukiamas gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje nedeklaravęs asmuo, kuris tos savivaldybės teritorijoje nuosavybės teise neturi patalpos ar pastato, ar kitos teisės naudotis patalpa ar pastatu ir kuris dėl ne nuo jo priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos toje savivaldybėje, kurioje gyvena.
Dėl įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą asmuo turėtų kreiptis į tą seniūniją, kurios teritorijoje gyvena. Informaciją apie seniūnijų kontaktinius duomenis galima rasti internetiniame puslapyje – http://www.kaisiadorys.lt/administracija/struktura-ir-kontaktai/seniunijos/
Kaišiadorių miesto seniūnija: specialistė gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais Asta Rainienė – tel. nr. 8 645 69 420., el. paštas: asta.rainiene@kaisiadorys.lt
Asmuo, išvykstantis iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, pildo ir pateikia deklaravimo įstaigai (seniūnijai) asmeniškai ar paštu (registruotu laišku) gyvenamosios vietos deklaravimo taisyklių, patvirtintų 2018 m. sausio 15 d. Valstybės įmonės Registrų centro direktoriaus įsakymu Nr. v-24, 2 priede nustatytos formos deklaraciją. Jei užpildyta ir pasirašyta deklaracija siunčiama paštu, kartu siunčiama asmens dokumento kopija.
Deklaruoti išvykimą iš Lietuvos Respublikos asmenys gali:
- Seniūnijose – išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, deklaruoja išvykimą iš Lietuvos Respublikos į valstybę, į kurią išvyksta, ne anksčiau kaip 7 darbo dienos iki išvykimo.
- Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, jei užsienio valstybėse gyvenantys asmenys prieš išvykdami iš Lietuvos Respublikos deklaracijos apie išvykimą į užsienį nepateikė.
- Elektroniniu būdu deklaracijas pateikti gali asmenys, kurie savo tapatybę gali patvirtinti portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.
Deklaruojant gyvenamąją vietą nuosavybės teise nepriklausančiose gyvenamosiose patalpose reikalingas savininko (bendraturčio) sutikimas, t. y. su savininku (bendraturčiu) kartu privaloma atvykti į seniūniją arba galima pateikti atskirą gyvenamosios patalpos savininko ar jo įgalioto asmens sutikimą, kad asmuo apsigyventų savininkui (bendraturčiui) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje (kai savininkas ar jo atstovas neatvyksta į deklaravimo įstaigą). Atskiras gyvenamosios patalpos savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro, seniūno arba kitų asmenų, kuriems įstatymų suteikta teisė atlikti notarinius veiksmus. Vietoje savininko sutikimo gali būti pateiktas dokumentas, patvirtinantis teisę apsigyventi gyvenamojoje patalpoje – nuomos ar panaudos sutartis, įmonės ar įstaigos išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi įmonei (įstaigai) priklausančioje patalpoje nurodytu adresu.
Savininko sutikimas nereikalingas (kai nepilnamečio gyvenamąją vietą deklaruoja vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų (rūpintojų) ir su juo yra nustatyta nepilnamečio gyvenamoji vieta savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu).
Nereikia. Asmenys deklaruoja savo pakeistą gyvenamąją vietą per vieną mėnesį nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką ar gyvenamosios vietos pakeitimo Lietuvos Respublikoje.
Gyvenamosios patalpos savininkas (bendraturtis) turėtų pateikti prašymą, asmens dokumento kopiją, jei reikia ištuokos liudijimo kopiją, panaikinti jam priklausančioje gyvenamojoje patalpoje savo gyvenamąją vietą deklaravusio ir ją pakeitusio (išvykusio) asmens deklaravimo duomenis tai seniūnijai, kurios teritorijoje yra gyvenamosios patalpos.
Kaišiadorių miesto seniūnija: specialistė gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais Asta Rainienė – tel. nr. 8 645 69 420., el. paštas: asta.rainiene@kaisiadorys.lt
Gyvenamosios vietos deklaravimo funkcijas atlieka seniūnija. Norint deklaruoti gyvenamąją vietą savivaldybei priklausančiose gyvenamosiose patalpose pirmiausia reikėtų kreiptis į Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus Vyr. specialistę Kristiną Šalvaitienę tel. 8 670 78934, el. pastas kristina.salvaitiene@kaisiadorys.lt ir gauti savivaldybės, kaip buto savininko sutikimą. Vėliau informacija perduodama Kaišiadorių miesto seniūnijai. Kaišiadorių miesto seniūnija: specialistė gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais Asta Rainienė – tel. nr. 8 645 69 420., el. paštas: asta.rainiene@kaisiadorys.lt
Apie daugiabučių kiemuose esančius neeksploatuotus automobilius gyventojams reikėtų pranešti policijai. Jei kiemuose laikomas neesksploatuojamas automobilis, jo savininkui gali būti taikoma administracinė atsakomybė.
Triukšmo prevencijos Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklės, patvirtintos 2007 m. liepos 26 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos sprendimu nustato, kad viešose vietose triukšmo šaltiniai gali būti naudojami nuo 8.00 iki 22.00 val., triukšmo šaltinių naudojimo trukmė neturi viršyti 4 valandų. Organizuojamuose renginiuose šie apribojimai gali būti keičiami suderinus su savivaldybės administracija.
Įvairūs atrakcionai, cirkas, įrengti arčiau nei 300 m atstumu nuo gyvenamųjų namų, ugdymo įstaigų ir stacionarinių sveikatos priežiūros įstaigų, gali veikti nuo 8.00 iki 22.00 val.
Triukšmingas transporto priemones ir mechanizmus prie gyvenamųjų namų, ugdymo įstaigų ir stacionarinių sveikatos priežiūros įstaigų leidžiama naudoti:
darbo dienomis – nuo 8.00 iki 18.00 val.;
šeštadieniais (jei tai ne darbo diena) – nuo 10.00 iki 18.00 val.
Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosiose vietose draudžiama:
naudoti triukšmo šaltinius lauko kavinėse, kurios yra arčiau negu 100 m nuo gyvenamųjų namų;
naudoti triukšmingas transporto priemones ir mechanizmus prie gyvenamųjų namų ir stacionarinių sveikatos priežiūros įstaigų sekmadieniais ir švenčių dienomis;
vykdyti prekių pristatymo ir krovos darbus prekybos įmonėse, kurios įsikūrusios arčiau negu 300 m nuo gyvenamųjų namų, nuo 21.00 iki 7.00 val.
Reglamentuoja Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymas
Pagal Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnio 2
dalį triukšmo šaltinių valdytojai, planuojantys statybos, remonto,
montavimo darbus gyvenamosiose vietovėse, privalo ne vėliau kaip prieš 7
kalendorines dienas iki šių darbų pradžios pateikti savivaldybės
institucijoms informaciją apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą,
planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą, triukšmo mažinimo
priemones.
Reikia kreiptis į seniūniją, gyvūnų laikymo tvarką nustato Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas,
Gyvūnų laikymo Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės
Kaimynų sutikimo nereikia, nebent ketinama laikyti pavojingus ir kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus, taip pat jų laikymui reikalingi ir leidimai.