DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Birželio 5 d. Kruonio pagrindinėje mokykloje, kur stūkso Kruonio pilies griuvėsiai, minėjome Europos archeologijos dieną!

Birželio 5 d. Kruonio pagrindinėje mokykloje, kur stūkso Kruonio pilies griuvėsiai, minėjome...
Kruonio pagrindinės mokyklos direktorė Rita Mikučauskienė drauge su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyriaus vedėju Svaigedu Stoškumi pakvietė susipažinti su archeologijos ypatumais bei išmėginti jėgas ne tik lobio paieškose, bet ir šaudant iš lanko ir kituose edukaciniuose užsiėmimuose.
 
Kauno lankininkų klubo vadovas Algimantas Petrauskas pristatė lanko, kaip šaunamojo ginklo, atsiradimą, jo pritaikymo ir evoliucijos istoriją bei paneigė keletą mitų, kuriuos mums sukuria televizorių bei kino ekranuose šmėžuojantys lankininkų kovų vaizdai.
 
Agnė Vutkina ne tik žaismingai leido atlikti lobio paieškas su metalo detektoriais, bet ir papasakojo, ką mums gali atskleisti archeologiniai radiniai. Išdavė paslaptį, jog net ir iš mažiausio kaulelio galima sužinoti, kas buvo valgyta ir kokiomis sąlygomis buvo gyventa.
 
Alytaus lankininkų klubas „Žaliasis lankas“ kvietė visus išbandyti jėgas šaudant lanku į taikinius.
 
Kruonio kultūros centras kvietė pasimatuot pilies gynėjų šalmus ir senovės kariūnų atributus, išmėginti rankų tvirtumą laikant kalaviją. Džiugino net keliomis edukacinėmis veiklomis. Kvietė lipdyti molio dirbinius bei kurti spaudus ant medinių plokštelių.
 
O Kaišiadorių muziejus pristatė kilnojamąją parodą, kurioje atskleista Kruonio piliavietės įkūrėjų – Oginskių giminės – gyvenimo ir veiklos istorija Kruonyje.
 
 
Atgal