DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Dėl nustatyto COVID-19 ligos atvejo

Dėl nustatyto COVID-19 ligos atvejo

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija informuoja, kad iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus 2020 m. rugsėjo 21 d. gavo pranešimą apie patvirtintą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejį Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokytojui.

Minėtas asmuo  2020 m. rugsėjo 16 d. pasijautė blogai, todėl nuvyko į mobilųjį punktą, kur buvo atliktas PGR testas iš nosiaryklės, ir 2020-09-20 patvirtintas COVID-19 susirgimas.  Mokytojas rugsėjo 17–18 dienomis pamokų neturėjo, todėl mokykloje nesilankė.

Sergantis asmuo šiuo metu jaučiasi gerai. VšĮ Rumšiškių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės teigimu, jeigu asmens būklė nepablogės, jis galės gydytis ambulatoriškai namuose.

NVSC pirminiais duomenimis, 6 klasėse, kuriose dirbo pedagogas, po sąlyčio 14 dienų numatyta izoliuoti visus 132 mokinius, jie mokysis nuotoliniu būdu. Kitų klasių mokinių ugdymo proceso NVSC nerekomendavo keisti, jos tęs ugdymo procesą įprastu režimu.

Gimanazijos direktorius informavo, kad bendrojo naudojimo patalpose (koridoriuose, laiptinėse, prausyklose ir kt.) mokinių ir mokytojų buvo reikalaujama dėvėti kaukes.

NVSC šiuo metu atlieka židinio epidemiologinį vertinimą, jau yra nustatyti dar 5 didelės rizikos kontaktą turėję asmenys: 3 šeimos nariai ir 2 kiti asmenys, su kuriais susirgęs asmuo turėjo artimą kontaktą.

Pirminiais NVSC duomenimis, mokyklos darbuotojai į didelės rizikos kontaktinių asmenų sąrašą nepateko, tačiau situacija yra vertinama individualiai, pagal turėtą sąlytį ir jo pobūdį, atsižvelgiant į 2020 m. balandžio 9 d. pateiktas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas „Dėl sąlytį su COVID-19 atveju turėjusių asmenų valdymo“.

Siekiant išvengti tolesnio COVID-19 ligos plitimo, mokyklos administracija įpareigota užtikrinti tinkamą patalpų vėdinimą, valymą ir dezinfekciją bei užtikrinti Pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinąsias sąlygas, numatytas Lietuvos Respublikos sveiktos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. rugpjūčio 17 d. sprendime Nr. V-1838 „Dėl Pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“, ypatingą dėmesį skiriant mokinių srautų atskyrimui ir reguliavimui.

Atgal