DUK
(8 346) 20 450
Pradžia

„FIXUS Mobilis“ prevencinės statinių priežiūros konsultacija

„FIXUS Mobilis“ prevencinės statinių priežiūros konsultacija

Kultūros paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ Naujuosius metus pasitiko su šimtiniu objektų sąrašu. Tai pusė užsibrėžto tikslo – iki šių metų pabaigos projekto vykdytojai ketina apžiūrėti dar šimtą objektų, kurie bus lankomi mobiliųjų komandų ir gaus nemokamas prevencinės priežiūros paslaugas.

Žiemos mėnesiais, kai sniegas ir kitos žiemos išdaigos apsunkina pastatų apžiūrą, projekto komandos nariai skiria daug dėmesio viešoms konsultacijoms. Šie susitikimai miestuose ir miesteliuose skirti supažindinti Kultūros vertybių registre esančių pastatų valdytojus su „FIXUS Mobilis“ veikla ir papasakoti, kaip prižiūrėti savo statinius, kad gyventume ir lankytume gražesnius, sveikesnius ir tvirtesnius paveldo objektus. Dažnai problemų galima išvengti paprastais ir nedaug kainuojančiais būdais – reguliariai apžiūrint ir valant inžinerines sistemas bei prižiūrint pastato konstrukciją.

Trys „FIXUS Mobilis“ komandos nuolat bendrauja su pastatų valdytojas ir girdi bei mato, su kokiais sunkumais jie daugiausia susiduria. Viešų konsultacijų metu kultūros paveldo ar istorinių pastatų valdytojams „FIXUS“ dalinasi prevencinės priežiūros patirtimi, kaip ji padeda užkirsti kelią didesnėms problemoms pastate bei sutaupyti laiko ir pinigų. „FIXUS“ specialistai atkreipia dėmesį ir į teises bei pareigas, valdant kultūros vertybių registre esančius objektus, valstybės paramą paveldo tvarkybai bei galimybes objektų įveiklinimui. Prevencinės priežiūros specialistai gvildens aktualiausias temas, atsakys į susirinkusiųjų klausimus ir primins, kad atranka paslaugoms gauti vyksta nenutrūkstamai iki projekto pabaigos.

„FIXUS Mobilis“ kviečia į viešą konsultaciją visuomenei, kuri vyks sausio 21 d. 16:00 val. Žaslių pagrindinės mokyklos Paparčių daugiafunkciame skyriuje, Dominikonų g. 16, Paparčių k.

Apie „FIXUS Mobilis“

Kultūros vertybių registre yra daugiau kaip 20 tūkst. objektų. Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia prevencinės priežiūros paslaugas paveldo statinių valdytojams. Iki projekto pabaigos 2022-ųjų rudenį įvairiuose Lietuvos regionuose suplanuota surengti 22 visuomenei atviras konsultacijas bei 4 praktinius mokymus. FIXUS finansuojamas iš 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų. Daugiau informacijos www.fixusmobilis.lt.

Atgal