DUK
8346 20450
Lt En Ru
Pradžia
lt
en ru

Informacija apie naujai steigiamą bendruomeninių socialinių paslaugų infrastruktūrą

Informacija apie naujai steigiamą bendruomeninių socialinių paslaugų infrastruktūrą

Įgyvendinant tarptautinius įsipareigojimus Lietuvoje nuo institucinės globos pamažu pereinama prie bendruomenėje teikiamų paslaugų žmonėms su negalia – taip kuriama kompleksiškai teikiamų paslaugų sistema, kuri sudarytų galimybes kiekvienam neįgaliajam ar jo šeimai gauti individualias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje. Bendruomeninių paslaugų infrastruktūros žmonėms su negalia kūrimas sudaro prielaidas užtikrinti ypač pažeidžiamos visuomenės grupės (kuri, tenka pripažinti, susiduria su dalies bendruomenės viešai demonstruojamu nepakantumu) teisę gyventi bendruomenėje. Pažymėtina, kad žmonės su negalia, gyvenantys tiek institucijose, tiek šeimose ar bendruomenėje, negali būti traktuojami kaip atskira visuomenės grupė. Šiuo atveju pabrėžiamas lygiavertiškumo principas, suteikiantis teisę visiems asmenims gyventi bendruomenėje bei naudotis jos ištekliais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, reaguodama į pastaruoju metu pasitaikančius  neigiamus signalus iš bendruomenių dėl bendruomeninių vaikų globos namų, grupinio gyvenimo namų, savarankiško gyvenimo namų, apsaugotų būstų, kitos socialinių paslaugų infrastruktūros asmenims su negalia steigimo kaimynystėje, teikia rekomendacijas dėl informacijos viešinimo (pridedama).

Daugiau aktualios informacijos apie institucinės globos pertvarką, jos tikslus, numatomas bei įgyvendinamas priemones, pasiektą pažangą ir kt. yra teikiama interneto svetainėje pertvarka.lt. Internete taip pat galima susipažinti su mokomuoju filmu apie grupinio gyvenimo namus: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnz7Hdcp7fSFt24EA7K0VA-98dGgw5nTz

Suprantame, kad perėjimas nuo institucinės globos prie naujų formų bendruomeninių paslaugų – reikšmingas sisteminis pokytis, kuriam įgyvendinti ir dabar, ir ateityje reikės daug mūsų visų pastangų. Planuojant ar pradėjus steigti naują bendruomeninių socialinių paslaugų infrastruktūrą raginame Jus nedelsiant apie tai informuoti bendruomenę, suteikti jai kuo daugiau aktualios informacijos, atsakyti į rūpimus klausimus.

 

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrijos informacija

 

 

 

 

Atgal