DUK
(8 346) 20 450
Pradžia

Informacija dėl vienkartinių pašalpų

Informacija dėl vienkartinių pašalpų

   Informuojame, kad vienkartinė pašalpa – tai socialinės paramos forma (socialinė išmoka). Vienai šeimai vienkartinė pašalpa gali būti skiriama ne daugiau kaip vieną kartą per metus, išskyrus gaisro ar stichinės nelaimės bei autonominio dūmų signalizatoriaus įrengimo atvejais.

   Vienkartinė pašalpa gali būti skiriama asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Kaišiadorių rajono savivaldybėje, kurie nuolat joje gyvena.

   Vienkartinė pašalpa skiriama atsižvelgiant į asmens pajamas. Kai pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (187,50 Eur), tai asmuo gali kreiptis dėl šių išmokų:

   - kitiems gydymo atvejams (kompensuoti patirtas išlaidas tyrimams apmokėti, akiniams įsigyti, nekompensuojamiems vaistams įsigyti ir kt.) – iki 50 Eur;

   - vienkartinė 200 Eur pašalpa gali būti skirta ir kitais nenumatytais atvejais, visiems asmenims, susidarius ypatingai sunkiai materialinei padėčiai (šeimos nario liga, trauma, mirtis, skola už gyvenamojo būsto šildymą, elektrą, vandenį ar komunalinius mokesčius).

   Kai pajamos vienam šeimos nariui neviršija 2 valstybės remiamų pajamų dydžio (250 Eur), tai asmuo gali kreiptis dėl šių išmokų:

   - ligos, traumos, operacijos atveju – iki 100 Eur.

   Kai pajamos vienam šeimos nariui neviršija 3 valstybės remiamų pajamų dydžio (375 Eur), tai asmuo gali kreiptis dėl    šių išmokų:

   - onkologiniams ligoniams, kuriems per paskutinius 12 mėn. buvo atlikta operacija, taikytas švitinimas ar chemoterapija – 350 Eur.

   Dėl smulkesnės informacijos gyventojai gali kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją arba į Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių el. p.: soc.parama@kaisiadorys.lt arba dalia.anupreviciene@kaisiadorys.lt arba mob. 8609 38 073.

   Vienkartinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą galite rasti čia:

   http://195.182.79.114:8080/aktai1/Default.aspx?Id=3&DocId=8004

Atgal