DUK
(8 346) 20 450
Lt En Ru
Pradžia
lt
en ru

Koronaviruso prevencija Pravieniškių pataisos namuose - atviroje kolonijoje

Koronaviruso prevencija Pravieniškių pataisos namuose - atviroje kolonijoje

Lietuvoje jau daugiau nei mėnesį tęsiasi Vyriausybės paskelbtas karantinas dėl koronaviruso (COVID-19). Per visą šį laikotarpį Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje laikomasi maksimalių saugumo užtikrinimo priemonių ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų.

Įstaigos svetainėje patalpinta informacija: kas karantino metu pataisos įstaigoje draudžiama, o kas leidžiama.

Įstaiga intensyviai taiko profilaktinių kompleksinių priemonių visumą: nuolat vykdoma darbuotojų ir nuteistųjų sveikatos stebėsena, bekontakčiais termometrais matuojama temperatūra, tarnybinėse ir bendrojo naudojimo patalpose, nuteistųjų gyvenamosiose zonose nuolat vyksta dezinfekcija, patalpos valomos, vėdinamos. Dezinfekuojamos ir įstaigos transporto priemonės, ypatingas dėmesys yra skiriamas konvojavimui skirtoms transporto priemonėms.

Sudarytos galimybės nuteistiesiems patiems dezinfekuoti savo patalpas, nuteistieji raginami vėdinti gyvenamąsias patalpas, plauti rankas, laikytis saugaus atstumo, privalo dėvėti apsaugines veido kaukes.

Visi, atliekantys bausmę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje yra informuoti apie būtinas profilaktikos ir prevencines priemones bei informuojami apie viruso platinimą Lietuvoje ir apie padėtį pataisos įstaigose.

Dalis darbuotojų, kurių darbo pobūdis nesusijęs su tiesiogine kalinamų asmenų priežiūra, dirba nuotoliniu būdu. Darbo grafikai pakeisti taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis darbuotojų tarpusavio kontaktas.

Dirbantys nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba be palydos ir nuteistieji, kurie laisvės atėmimo bausmę atlieka Atvirojoje kolonijoje, nuolat aprūpinami visomis apsaugos ir dezinfekcinėmis priemonėmis. Jų bendro naudojimo ir gyvenamosios patalpos yra kas dieną dezinfekuojamos, siekiant užtikrinti visas apsaugos priemones bei išvengti koronaviruso (Covid-19) plitimo.

Balandžio 17 dieną pakartotinai dezinfekuotas Pravieniškių miestelio kelias, įėjimai į parduotuvę, esančią prie Atvirosios kolonijos pastato, Atvirosios kolonijos, Pusiaukelės namų ir nuteistųjų, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už įstaigos teritorijos ribų, bendro naudojimo ir gyvenamosios patalpos.

Nuteistieji ir suimtieji, naujai atvykę į įstaigą, ar suimtieji asmenys parvykę iš užsienio šalių, valstybės lygio ekstremalios situacijos metu laikomi izoliuoti nuo kitų asmenų mažiausiai 14 dienų. Karantine šiuo metu laikoma 30 naujai į įstaigą atvykusių asmenų. Be neatidėliotinos būtinybės, neorganizuojamas nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimas iš vienos įstaigos į kitą.

Siekiant užtikrinti saugias Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje darbuotojų darbo bei nuteistųjų laikymo sąlygas, pataisos įstaigoje nuolat vykdomas aprūpinimas apsauginėmis, dezinfekcinėmis priemonėmis bei tęsiamas prevencinių priemonių vykdymas. Dezinfekuojamos įstaigos patalpos, pagal specialiai sudarytą dezinfekcijos planą.

Atgal