DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Pradedama ruoštis projektui „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“

Pradedama ruoštis projektui „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“

Vienas gražiausių ir svarbiausių 2021 metų pasiekimų yra Kaišiadorių rajono tapimas Lietuvos kultūros sostine. Šis garbingas titulas mūsų kraštui atiteks 2024 m. Ir nors atrodo, kad laiko esama dar nemažai, tačiau delsti nėra prasmės. Siekdamas užtikrinti sklandų ir efektyvų Kaišiadorių krašto pasirengimą tapti Lietuvos kultūros sostine,  savivaldybės meras Vytenis Tomkus pasirašė potvarkius, kuriais suformuotos darbo grupės, atsakingos už parengiamuosius darbus ir projekto „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024. Kaišiadorys: kultūros keliai ir kelionės“ įgyvendinimą.

„Kaišiadorys visuomet buvo tarp laikinosios sostinės Kauno ir šalies sostinės Vilniaus, tačiau 2024 m. pirmą kartą patys tapsime sostine. Tapimas Lietuvos kultūros sostine yra daugiau nei unikali galimybė visai Lietuvai parodyti, koks kultūriškai turtingas yra mūsų kraštas, kokie šviesūs yra jo žmonės. Tai naujas puslapis mūsų krašto istorijoje. Mes tapsime daugiau nei kraštas tarp Vilniaus ir Kauno. Tapsime visos šalies kultūros centru ir šiai misijai turime ruoštis atsakingai“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Sukurtos dvi darbo grupės

Pasirengimas  tapti Lietuvos kultūros sostine apima ne tik renginių organizavimą, bet ir krašto infrastruktūros pritaikymą. Todėl, siekiant užtikrinti sklandų pasirengimą istoriniam įvykiui, nuspręsta suformuoti dvi darbo grupes.

Pirmoji rūpinsis projekto veiklų plano sudarymu ir jo vykdymu. Šios grupės pirmininku tapo pats Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, jo pavaduotoja – Savivaldybės administracijos direktorė Vaida Babeckienė, taip pat projekto koordinatorė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patarėja Ilona Grabijolienė. Iš viso darbo grupės veikloje dalyvaus net 22 asmenys, atstovausiantys Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai, kultūros ir meno įstaigų vadovai bei jaunimo atstovai.

Antroji darbo grupė bus atsakinga už infrastruktūros, susijusios su istoriniais metais vyksiančių renginių organizavimu, gerinimu ir plėtojimu. Šioje darbo grupėje, be jos pirmininko mero Vytenio Tomkaus, jį pavaduosiančios Savivaldybės administracijos direktorės Vaidos Babeckienės ir Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Voldemaro Maziliausko, darbuosis devyni asmenys: savivaldybės architektė, statybų specialistas, Kaišiadorių miesto seniūnė ir jaunimo atstovai.

Pavestos pirmosios užduotys

Abiem darbo grupėms jau suformuluotos pirmosios užduotys. Projekto veiklų organizavimo darbo grupė iki 2023 m. lapkričio 30 d. turės Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybai pateikti projekto įgyvendinimo programą ir priemonių planą, o už infrastruktūrą atsakinga darbo grupė privalės Tarybai pateikti darbų organizavimo ir priemonių planą iki 2022 m. gruodžio 31 d. Primename, kad pasirinkta 2024 metų kultūros sostinės tema „Kultūros keliai ir kelionės“ apims istorijų, muzikos, literatūros, teatro, vaizduojamojo meno, etnokultūros, kino, kulinarinio paveldo, kultūrinio turizmo, piligrimystės bei sporto keliones. Rengiantis šiam svarbiam projektui, dar šiais metais bus organizuojamas logotipo sukūrimas, kuriama interneto svetainė, skelbiamas konkursas dėl miesto ženklo sukūrimo prie pagrindinio įvažiavimo į miestą bei atliekami kiti veiksmai.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Audris Narbutas

Atgal