DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Projekto „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024. Kaišiadorys: kultūros keliai ir kelionės“ pristatymas

Projekto „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024. Kaišiadorys: kultūros keliai ir kelionės“...

Šių metų gegužės 5 d. Kultūros ministerija šalies savivaldybes kvietė teikti savo miestų kandidatūras Lietuvos kultūros sostinių 2023, 2024 ir 2025 metais konkursui. Kultūros sostinių vardo titulas skatina Lietuvos miestų ir miestelių kultūrinį pagyvėjimą, regiono kultūrinę plėtrą, nacionalinės svarbos kultūros renginių iniciatyvas, o savivaldybėms tai yra proga ir platesnės galimybės užtikrinti partnerystę bei kultūros prieinamumą, įtraukiant į kultūros procesus bendruomenę, verslą, mecenatus ir jaunimą. Be to, Lietuvos kultūros sostinės programa svarbi ir tuo, kad turi išliekamąją vertę – tai, kas sukuriama per metus, ir toliau prisideda prie kultūrinio gyvenimo visuose šalies regionuose.

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija ir Kaišiadorių kultūros centras, gavę mero Vytenio Tomkaus ir Savivaldybės tarybos pritarimą, parengė ir pateikė projektinę paraišką „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024. Kaišiadorys: kultūros keliai ir kelionės“. Į projekto rengimo procesą buvo įtraukta gausus būrys kultūros lauko darbuotojų, visuomenės veikėjų ir verslo atstovų. Konkursui pateiktas paraiškas svarstė ir pasiūlymus ministrui teikė ekspertų komisija. Šiemet pirmą kartą į kultūros sostines pretenduojančių miestų atstovai paraiškas ekspertų komisijai pristatė gyvai. Spalio 6 d. kultūros ministras Simonas Kairys įsakymu patvirtino, kad 2023 metais Lietuvos kultūros sostine taps Tauragė, 2024 m. – Kaišiadorys, o 2025-aisiais – Druskininkai.

Spalio 21 d. projekto rengimo iniciatyvinė grupė pakvietė projekto „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024. Kaišiadorys: kultūros keliai ir kelionės“ partnerius ir rengėjus į susitikimą Kaišiadorių kultūros centre, kur vyko laimėto projekto pristatymas. Pristatymo metu buvo peržvelgtas projekto veiklų kalendorius ir pristatyti jo įgyvendinimo etapai.

 

Atgal