DUK
(8 346) 20 450
Pradžia

Žiemą būtina sustiprinti statinių priežiūrą

Žiemą būtina sustiprinti statinių priežiūrą

Statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus reglamentuoja Statybos įstatymas ir kiti teisės aktai. Už statinių naudojimą ir techninę priežiūrą yra atsakingi statinių savininkai (naudotojai), kurie privalo laikytis statybos techniniuose dokumentuose nustatytų statinio naudojimo ir priežiūros reikalavimų, kad būtų išlaikytos statinio (jo dalių, inžinerinių sistemų) savybės, atitinkančios esminius statinio reikalavimus.

Statinių savininkai bei techniniai prižiūrėtojai žiemos sezono metu privalo sustiprinti statinių naudojimo priežiūrą. Pasnigus būtina stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui bei skubiai nuo stogo pašalinti susikaupusį sniegą ir ledą, nudaužyti susidariusius varveklius. Taip pat statinio konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui poveikį gali padaryti tirpstančio sniego vanduo, kuris dažniausiai, užsikimšus ar užšalus lietvamzdžiams, neturėdamas kur nutekėti, bėga per karnizus, stoglovius, patenka ant sienų. Šaldamas į sienų konstrukcijų plyšius patekęs vanduo jas ardo, nuo karnizų ir lietlovių susidaro varvekliai. Nors ne kiekvienas įtrūkimas kelia pavojų, tačiau mikroplyšiai, veikiami temperatūrų skirtumo, progresuoja, didėja. Tuomet padidėja statinių galimų griūčių, žmonių sužalojimų rizika.

Statinių naudotojai (savininkai) turi vykdyti organizacines ir technines priemones statinio būklei palaikyti. Ypatingos priežiūros žiemos sezono metu reikalauja šiuolaikinių prekybos centrų, pramogų centrų ir kitų paskirčių statiniai, kurie yra pastatyti iš lengvų metalo konstrukcijų. Taip pat reikia atkreipti didelį dėmesį, kai yra specifinis poveikis statiniams ir jų konstrukcijoms (agresyvi aplinka, aukšta temperatūra, sunkus kėlimo mechanizmų darbo režimas, smūgiai ir kt.).

Statinių savininkams (naudotojams), siekiantiems išvengti galimų avarijų ar nelaimingų atsitikimų, būtina stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui bei skubiai pašalinti susikaupusį sniegą nuo statinių išorinių atitvarų. Tik taip galima išvengti neleistinų konstrukcijų deformacijų ir skaudžių avarijų pasekmių.

Atgal