DUK
(8 346) 20 450
Lt En Ru
Pradžia
lt
en ru

Mobilus koronaviruso patikros punktas Kaišiadoryse

Kaišiadoryse pradės dirbti antras mobilusis koronaviruso patikros punktas. Jau galite registruotis tyrimams

Mobilių koronaviruso patikros  punktų adresai  Kaišiadoryse: Beržyno g. 27, ir Gedimino gatvė 60 .

Asmenys, turintys COCID-19 ligos simptomų ar turėję didelės rizikos kontaktą su sergančiuoju šia liga ir negalintys užsiregistruoti į mobilųjį punktą PGR testui, prašome kreiptis į mobilaus punkto koordinatorę tel.8 656 65 065.

Gyventojų prašoma būti itin atsakingiems – atvykti nurodytu laiku arba, jei neatvyks, iš anksto pranešti Koronaviruso karštąja linija 1808, kad į eilę būtų užregistruotas kitas asmuo.

MOBILUS PUNKTAS DIRBA DARBO DIENOMIS KASDIEN NUO 9.00 IKI 13.00 VAL.

PGR testai imami darbo dienomis kasdien nuo 9.00 iki 10.30 val.

Profilaktiniai GREITIEJI SEROLOGINIAI ANTIKŪNŲ testai imami darbo dienomis kasdien nuo 10.30 iki 11.00 val.

Profilaktiniai greitieji ANTIGENO testai imami darbo dienomis kasdien nuo 11.00 iki 13.00 val.

Testai imami tik užsiregistravusiems asmenims žinutėje nurodytu registracijos laiku.

ASMENYS, TURINTYS SIMPTOMŲ IR TURĖJĘ KONTAKTĄ, PRIVALO ATVYKTI TIK  TRANSPORTO PRIEMONE. ATVYKĘ Į MP, PRIVALO LAIKYTIS ATSARGUMO PRIEMONIŲ, DĖVĖTI KAUKĘ, PATEIKTI GAUTĄ REGISTRACIJOS ŽINUTĘ TELEFONE.

PROFILAKTINIAMS TYRIMAMS GALIMA ATVYKTI IR PĖSČIOMIS, TAČIAU BŪTINA LAIKYTIS NURODYTO REGISTRACIJOS LAIKO.

Registruotis galima telefonu 1808, internetu www.1808.lt arba per elektroninės bankininkystės e. sveikatos portalą. Asmenis, kurie ruošiasi operacijai, registruoja koordinatorius šeimos gydytojo prašymu.

Kaišiadorių mobilus COVID-19 patikros punktas įsikūręs VšĮ Kaišiadorių PSPC patalpose, privažiavimas pagal nuorodas įstaigos vidiniame kieme adresu: Beržyno g. 27, Kaišiadorys.

Tyrimai yra nemokami.

Kaišiadorių rajono gyventojų, kurie turi vykti testuotis į Kaišiadorių mobilųjį koronaviruso patikros punktą, ir tų, kuriems paskirtas skiepijimo laikas, tačiau dėl objektyvių priežasčių negali patys atvykti į mobilųjį koronaviruso patikros punktą ir į skiepijimo vietą, prašome kreiptis tel.  8 687 24 331 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val., el. p. remigijus.liaudinskas@kaisiadoriupaslaugos.lt. Jums bus organizuojama pavėžėjimo paslauga. 

           COVID-19  DIAGNOSTIKOS  TESTŲ REIKŠMĖS IR SKIRTUMAI

  • PGR TESTAI – TAI VIRUSO RNR nustatymas tikralaikės polimerazės grandininės reakcijos (toliau – PGR) metodu.

PGR TESTAS PARODO, AR ŠIUO METU ASMUO SERGA COVID-19 (APTINKAMA GENETINĖ SARS-COV-2 VIRUSO INFORMACIJA).

PGR TESTAI IMAMI ASMENIMS, TURINTIEMS SIMPTOMŲ, TURĖJUSIEMS KONTAKTĄ SU SERGANČIUOJU, ATVYKUSIEMS IŠ UŽSIENIO BEI PROFILAKTIŠKAI BESITIKRINANTIEMS PRIEŠ OPERACIJAS, PLANINES INVAZINES IR (AR) INTERVENCINES DIAGNOSTINES PROCEDŪRAS, VYKSTANT REABILITACIJAI BEI KITIEMS TYRIMAMS Į STACIONARĄ.

TOKIAIS ATVEJAIS PGR TESTUI REGISTRUOJA ŠEIMOS GYDYTOJAS PER MP KOORDINATORIŲ.

SARS-COV-2 MOLEKULINIŲ TYRIMŲ REZULTATŲ KLINIKINĖ INTERPRETACIJA TURI BŪTI AIŠKINAMA KLINIKINIŲ STEBĖJIMŲ KONTEKSTE, ATSIŽVELGIANT Į LAIKOTARPĮ NUO SIMPTOMŲ PRADŽIOS IR Į BENDRĄ EPIDEMIOLOGINĘ SITUACIJĄ ŠALYJE (REGIONE). TYRIMO REZULTATAS (TEIGIAMAS AR NEIGIAMAS) TURI BŪTI DERINAMAS SU KLINIKINIAIS STEBĖJIMAIS, PACIENTO ANAMNEZE IR EPIDEMIOLOGINE INFORMACIJA.

  PRIVALOMI PROFILAKTINAI TESTAI

  • GREITASIS SARS-CoV-2 ANTIGENO TESTAS (toliau – antigeno testas).

ANTIGENO TESTŲ SPECIFIŠKUMAS YRA NE MAŽESNIS NEI 99 PROC., JAUTRUMAS – NE MAŽESNIS NEI 90 PROC., LYGINANT SU PGR TYRIMŲ ĖMINIAIS.

GREITIEJI ANTIGENO TESTAI VERTINAMI PO 15–30 MIN. JIE PARODO, AR ASMUO SERGA  COVID-19 (APTINKAMAS TAM TIKRAS SARS-Co-2 ANTIGENŲ KIEKIS).

RADUS TEIGIAMĄ TESTĄ, REIKIA IZOLIUOTIS, TODĖL PATARTINA PER 48 VAL. NUO TEIGIAMO ANTIGENO TESTO REZULTATO GAVIMO ATLIKTI PATVIRTINAMĄJĮ PGR. GAVUS NEIGIAMĄ PGR TYRIMO ATSAKYMĄ, IZOLIACIJA NUTRAUKIAMA TIEK TYRIMĄ ATLIKUSIAM ASMENIUI, TIEK SĄLYTĮ SU JUO TURĖJUSIEMS ASMENIMS.

  • GREITASIS SEROLOGINIS ANTIKŪNŲ TESTAS (TOLIAU – GREITASIS SEROLOGINIS TESTAS).

ŠIUO TESTU NUSTATOMI DVIEJŲ RŪŠIŲ ANTIKŪNAI:  IG G BEI IG M.

 PROFILAKTINIO PERIODINIO TESTAVIMO METU ŠIS TESTAS ATLIEKAMAS PIRMIAUSIA, NES JUO NUSTATOMA, AR ASMUO TURI ANTIKŪNŲ PRIEŠ COVID-19 INFEKCIJĄ.

ANTIKŪNAI  IG G ATSIRANDA  PO SKIEPO ARBA PO PERSIRGTOS  COVID-19 INFEKCIJOS. RADUS IG G ANTIKŪNŲ, NEREIKIA TESTUOTIS GREITAISIAIS ANTIGENO TESTAIS  60 DIENŲ.

RASTI IG M ANTIKŪNAI LEIDŽIA ĮTARTI  AKTYVIĄ COVID-19 LIGĄ, TODĖL BŪTINA  ATLIKTI PATVIRTINAMĄJĮ  PGR TESTĄ.

ASMENYS, PERIODINIAM PROFILAKTINIAM TESTAVIMUI Į MOBILŲ PUNKTĄ GALI  ATVYKTI IR PĖŠČIOMIS.

REGISTRUOTIS TELEFONU 1808, INTERNETU 1808.LT ARBA PER E. BANKININKYSTĘ (E.PASLAUGOS).

 Į KARŠTĄJĄ LINIJĄ TELEFONU 1808 NUOLAT KREIPIASI DIDELIS SKAIČIUS ŽMONIŲ. DĖL LINIJOS UŽIMTUMO GALI BŪTI SUNKU PRISISKAMBINTI, TODĖL REKOMENDUOJAMA RINKTIS GREITĄ IR PATOGIĄ REGISTRACIJĄ ELEKTRONINIU BŪDU, PILDANT ELEKTRONINĘ REGISTRACIJOS FORMĄ ADRESU HTTPS://SELFREG.MYHYBRIDLAB.COM.

PAŽYMĖTINA, KAD, REGISTRUOJANTIS INTERNETU, BŪTINA TURĖTI GALIMYBĘ PRISIJUNGTI PRIE SAVO EL. BANKININKYSTĖS PASLAUGŲ, KAD SISTEMA GALĖTŲ SAUGIAI PATVIRTINTI JŪSŲ TAPATYBĘ. TAIP PAT REGISTRUOJANTIS BUS PRAŠOMA NURODYTI SAVO DARBOVIETĖS JURIDINIO ASMENS KODĄ, JEI DIRBAMA ĮMONĖJE.

  • KIEKYBINIS SARS-COV-2 TESTAS

ŠIS TESTAS PARODO, KOKĮ ANTIKŪNŲ KIEKĮ JŪSŲ ORGANIZMAS TURI PO SKIEPO ARBA PO PERSIRGTOS COVID-19 INFEKCIJOS, TODĖL KIEKYBINIS SARS-COV-2  TESTAS NAUDOJAMAS ŠIAIS TIKSLAIS:

  • IMUNINIAM ATSAKUI Į SARS-COV-2 IDENTIFIKUOTI NE ANKSČIAU KAIP 14 DIENŲ NUO SIMPTOMŲ PRADŽIOS;
  • ASMENIUI, TURINČIAM RYŠKIŲ COVID-19 LIGAI (KORONAVIRUSO INFEKCIJAI) BŪDINGŲ KLINIKINIŲ POŽYMIŲ IR PAKARTOTINAI NEIGIAMUS SARS-COV-2 PGR TYRIMUS IŠ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ;
  • BUVUSIAI COVID-19 LIGAI (KORONAVIRUSO INFEKCIJAI) NUSTATYTI;
  • IŠIMČIAI IŠ VAKCINACIJOS PROGRAMOS NUSTATYTI, KAIP TURIMO IMUNITETO ŽYMENĮ NUSTATANT ANTI-S, ANTI-S1 ARBA ANTI-RBD IGG;
  • IŠIMČIAI IŠ BESIMPTOMIŲ ASMENŲ TESTAVIMO PROGRAMOS NUSTATYTI, KAIP TURIMO IMUNITETO ŽYMENĮ NUSTATANT ANTI-S, ANTI-S1 ARBA ANTI-RBD IGG;
  • ATLEIDŽIANT NUO BŪTINYBĖS IZOLIUOTIS, KAIP TURIMO IMUNITETO ŽYMENĮ NUSTATANT ANTI-S, ANTI-S1 ARBA ANTI-RBD

TESTAS YRA MOKAMAS.  KAINA – 15 EURŲ.  DĖL REGISTRACIJOS TYRIMUI  KREIPTIS Į SAVO ŠEIMOS GYDYTOJĄ.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Mobilus punktas įsikūręs prie VšĮ Kaišiadorių  pirminės sveikatos priežiūros centro (Beržyno g. 27, Kaišiadorys)  Jame dirba, darbą organizuoja ir  koordinuoja iš VšĮ Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centras. Esant poreikiui, skirti darbuotojus ir užtikrinti jų apmokymą bei tolimesnį darbą Mobiliame punkte  turės ir Kaišiadorių rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios pirminės sveikatos priežiūros paslaugas.

Kaip  registruotis tyrimui ?

Pacientas ar jo atstovas registruojamas tiksliniams ar profilaktiniams tyrimams paskambinus į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 dėl tepinėlio paėmimo.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priima sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

Įvertinęs paciento pateiktą pirminę informaciją ir nusprendęs, jog jam tikslingas tepinėlio paėmimas, Karštosios linijos konsultantas surenka šią informaciją: paciento vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina pacientas, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, ar pacientas gali asmenine transporto priemone atvykti pats ar būti atvežtas kito asmens į Mobilų punktą.

Karštosios linijos konsultantas surinktą apie pacientą informaciją perduoda Kaišiadorių Mobiliojo punkto koordinatoriui telefonu.

Kaip  atvykti į mobilų  punktą?

Mobilaus punkto koordinatorius informuoja pacientą trumpąja žinute į paciento nurodytą mobiliojo telefono numerį apie laiką ir adresą, kuriuo pacientas turi atvykti. Kiekvienam skambinančiam pacientui nurodoma, atvykus į Mobilų punktą, nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Taip pat nurodoma vykstant į Mobilų punktą pasiimti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Į Mobilų punktą draudžiama atvykti viešuoju transportu. Asmenys gali pasinaudoti taksi ir pavėžėjimo paslaugomis. Negalinčių atvykti savo transportu asmenų pavėžėjimu į Mobilų punktą privalo pasirūpinti savivaldybės įmonė „Kaišiadorių paslaugos“, į kurią pacientas kreipiasi tel. 8 687 24 331.

Kaip elgtis  atvykus į mobilų  patikros  punktą?

Pacientui atvykus, Koordinatorius patikrina prie įvažiavimo į Mobilų punktą atvykusio paciento asmens tapatybės dokumentą ir registraciją patvirtinantį pranešimą (paciento paprašoma prie automobilio lango pridėti mobilųjį telefoną ir parodyti gautą registracijos žinutę bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą).

Kaip  elgtis  po  atlikto  tyrimo?

Po ėminio paėmimo grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo. Jeigu pacientas grįžo iš užsienio ar turėjo kontaktą su patvirtintu COVID-19, jam primenama, kad jis turi laikytis izoliacijos ir izoliuotis namuose 14 dienų po paskutinės atvykimo į Lietuvą dienos ar po paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) dienos.

Jei asmuo nebuvo išvykęs iš Lietuvos ar neturėjo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), jis turi izoliuotis namuose, kol bus gautas tyrimo atsakymas. Jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojo sprendimu paciento gydymas tęsiamas, kol pacientas pasveiksta.

Kaip  sužinoti  savo  tyrimo atsakymą?

Koordinatorius perspėja tiriamus pacientus, kad savo tyrimų rezultatus jie galės sužinoti e-sveikata programoje.

Koordinatorius, gavęs teigiamus tyrimo rezultatus, nedelsdamas juos turi perduoti šeimos gydytojui, informuoti NVSC ir pacientą.

Nuotraukos šaltinis GoogleMaps

Atgal