DUK
(8 346) 20 450
Pradžia

Savanorystė

Yra kelios savanorystės rūšys: trumpalaikė, ilgalaikė, savanorystė užsienyje. Kaip trumpalaikės savanorystės pavyzdys galėtų būti Savivaldybės kvietimas kiekvienais metais jaunimą prisidėti prie „Paukščių festivalio“ organizavimo. Taip pat savanorystė „Darom“ akcijoje.

Kita savanoriavimo rūšis – Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. Du kartus per metus Jaunimo reikalų departamentas skelbia savanorių registraciją. Su užsiregistravusiu jaunuoliu susiekia mentorius ir aptaria savanorystės sąlygas. Už dalyvimą JST programoje 2021 m. buvo pripažįstama 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Daugiau informacijos www.jrd.lt.

Europos savanoriška tarnyba (EST) – tarptautinei savanorystei skirtas projektas. Jame dalyvauti gali 17–30 metų jaunimas. Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį nei jis gyvena ir savanoriauja pasirinktoje organizacijoje. Savanorio išlaikymas yra visiškai finansuojamas Europos Komisijos. EST savanoriška veikla gali vykti kultūros, jaunimo, sporto, socialinės apsaugos, žmogaus teisių, kultūros paveldo, meno, civilinės saugos, aplinkos apsaugos, gyvūnų, vystomojo bendradarbiavimo ir kt. srityse. Norint išvykti, reikia kreiptis į savanorius siunčiančią organizaciją, pvz., VšĮ „Curiositas“, VšĮ „Socialinis veiksmas“, Maltos ordino pagalbos tarnybą. Daugiau informacijos www.erasmus-plius.lt. Už 3 mėnesių tarptautinę savanorišką veiklą pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ 2022 m. buvo pripažįstama 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Daugiau informacijos teikia jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Grendienė, mob. 8 620 13 056, elektroninis paštas: egle.grendiene@kaisiadorys.lt.

 

Atgal