- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Archyvų metus atidarys netradiciniame renginyje
Sausio 14 dieną 14 val. tiesiogiai iš Vilniaus rotušės archyvarų bendruomenė atidarys Archyvų metus. 2021-ieji – neeiliniai metai. Praėjo šimtmetis nuo pirmojo archyvo įkūrimo Lietuvos Respublikoje. Minint šią sukaktį 2021-ieji paskelbti Archyvų metais. Numatytų renginių ir iniciatyvų ciklą valstybės archyvai kviečia pradėti su žymiais šalies kultūros, mokslo ir politikos sričių atstovais, ištirti nepažintas „Atminties teritorijas“ ir paklaidžioti šviesos erdvėje.
Nuo 1921-ųjų spalio 19-osios, kai tuometis Lietuvos Respublikos švietimo ministras Kazys Bizaus kas patvirtino Centralinio valstybės archyvo statutą, iki šių dienų valstybės archyvai patyrė nemažai pertvarkų, reorganizacijų, buvo priskiriami tai vienai, tai kitai valstybės valdymo sričiai, tačiau esminė jų funkcija ir pagrindinė paskirtis per šimtą metų nepasikeitė – jie buvo ir tebėra valstybės dokumentinio paveldo saugotojai ir skleidėjai.
Archyvų metų atidarymo renginio vedėjai Giedrius Masalskis ir Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė atvers vertingiausio šalies dokumentinio paveldo parodą „Archyvai – praeitis ateičiai”.
Pirmoje parodos dalyje išvysime menininkų sukurtą šviesos instaliaciją, kurioje akcentuojama tautos dokumentinio paveldo svarba kuriant asmeninius ir kolektyvinius prisiminimus bei archyvų vaidmuo įprasminant praeitį ir fiksuojant dabartį ateities kartoms. Šviesos instaliacija primins labirintą, kviečiantį paklaidžioti erdvėje tik tam, kad radę kelią iš labirinto išeitume jau kitokie. Antroji parodos dalis skirta archyvų raidai ir unikalumui atskleisti. Čia rasite atsakymus į klausimus, kodėl valstybės archyvų yra devyni, kokią savo šeimos, šalies ar vietovės informaciją galima rasti kiekviename iš jų ir kokias dar, be dokumentų saugojimo, funkcijas atlieka valstybės archyvai.
Renginio metu bus pristatytas dokumentinis filmas „Atminties teritorijos”, kuriame pasakojama mūsų visų istorija. Vieno žmogaus atmintyje telpa palyginti ne daug žinių, prisiminimų. O štai archyvai prisimena mus visus, nes juose saugoma kolektyvinė mūsų visų ir mūsų valstybės atmintis – daug platesnė, senesnė ir neretai kur kas patikimesnė negu atskiro asmens ar grupės prisiminimai.
Šio renginio metu bus sulaužyta nemažai stereotipų – išvysite archyvus, kokių dar nematėte.
Renginio žiūrovams gros Martynas Levickis ir Paulius Zdanavičius. Renginyje sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, kultūros ministras Simonas Kairys, Lietuvos istorijos instituto direktorius Alvydas Nikžentaitis.
Renginį transliuos portalasLRT.lt.
Daugiau informacijos https://www.facebook.com/events/439976840358084