- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
„Elmenhorster“ vadovas: Kaišiadorių kraštas palankus logistinei veiklai
Vokiško kapitalo bendrovės „Eckes-Granini Lietuva“ gaminamų sulčių ir nektarų prekės ženklą „Elmenhorster“ atpažįsta visa Lietuva. Įmonė ne tik gali pelnytai pasigirti vienu iš stipriausių prekės ženklų šalies maisto pramonėje, bet ir moderniausia Lietuvoje sulčių gamykla. Vis dar retas žmogus žino, kad jo mėgstamos sultys gaminamos Kaišiadorių rajone. Apie apsisprendimo įkurti gamyklą Žiežmariuose priežastis, pandemijos iššūkius ir pergales, kurias patiria Kaišiadorių rajono savivaldybėje veikianti bendrovė kalbamės su jos generaliniu direktoriumi Mariumi Gudausku.
Jūsų įmonės prekės ženklą žino visa Lietuva, tačiau mažai kas žino jo istoriją. Galbūt galėtumėte papasakoti, kaip jis atsirado Lietuvoje ir konkrečiai Žiežmarių mieste? Kaip gimė mintis pradėti verslą Žiežmariuose?
„Elmenhorster“ sultys Lietuvoje parduodamos nuo 1992 m. Pradžioje jos buvo importuojamos iš Vokietijos. Laikui bėgant ir pardavimams augant, 1996 m. buvo nuspręsta įkurti gamybos padalinį Lietuvoje. Žiežmariai tam puikiai tiko, nes juose buvo tinkama infrastruktūra – buvusi vaisių vyno gamykla, kurią atnaujinti ir pertvarkyti į sulčių gamyklą tuo metu buvo ekonomiškai racionaliau, nei daryti „plyno lauko“ investiciją.
Žinome, kad esate vienas rinkos lyderių. Kokie jau į pabaigą einantys 2020 m. buvo Jūsų įmonei? Kokių iššūkių patyrėte? Kaip atrodo Jūsų bendrovė kitų įmonių kontekste?
Nepaisant šiemet užklupusios pandemijos, 2020 m. įmonei buvo sėkmingi. Be abejo, nemažai iššūkių sukėlė sulčių vartojimo kritimas karantinų metu ir jo augimas pokarantininiu laikotarpiu. Dėl to buvo pakankamai sudėtinga efetyviai planuoti gamybos procesus. Vertinti mūsų įmonę kitų kontekste būtų pakankamai sudėtinga, nes greito apyvartumo produktų vartojimas kito labai skirtingai. Vienų produktų vartojimas traukėsi neženkliai, kitų kategorijų – ženkliau. Bet manome, kad su iššūkiais šiemet susitvarkėme tikrai pavyzdingai.
Prašau pataisykite, jeigu klystu, tačiau, kiek man žinoma, Jūsų gamykla yra moderniausia Lietuvoje. Kuo išsiskiriate lyginant su konkurentais? Kiek darbo vietų šiuo metu esate sukūrę Žiežmariuose?
Taip, mūsų gamykla Žiežmariuose yra moderniausia sulčių gamykla Lietuvoje. Lyginant su konkurentais, mes kasmet investuojame į gamybos ir logistikos procesų tobulinimą, į sulčių gamybos linijų, kurių šiuo metu turime net keturias, atnaujinimą. Net ir siaučiant epidemijai bei esant rinkų neapibrėžtumui, mes tęsiame investicijas: šiemet instaliavome naują sulčių pilstymo liniją, pradėjome naujo sandėlio statybas. Modernios gamybos technologijos leidžia dirbti pakankamai nedideliam darbuotojų skaičiui, tad mūsų gamykloje šiuo metu yra 30 darbo vietų.
Pažvelkime šiek tiek į Kaišiadorių krašto dinamiką. Minėjote, kad apie 85 proc. visos pagaminamos produkcijos parduodate Lietuvoje. Vadinasi, Jūsų įmonės plėtrai svarbų vaidmenį vaidina vidaus vartojimas. Nors Kaišiadorių kraštas priskiriamas prie mažųjų šalies savivaldybių, tačiau iš abiejų pusių jis yra apsuptas didžiausių šalies miestų, kurie pasižymi tiek didele perkamąją galia, tiek ir gyventojų skaičiumi. Ką tai duoda Jūsų verslui?
Taip, didžioji „Elmenhorster“ sulčių pardavimų dalis tenka Lietuvos rinkai. Mūsų pagrindiniai klientai yra didieji prekybos tinklai bei platintojai. Didžiosios jų dalies sandėliai yra Kaune bei Vilniuje. Tad gamybos padaliniui esant tarp šių didžiųjų miestų mūsų produkcijos pristatymo kaštai yra optimalūs.
Pažvelkime į Lietuvoje vėl atgimstančias diskusijas apie Vilniaus-Kauno dvimiestį. Štai naujajame LRBP didžiulis dėmesys skiriamas Vilniaus ir Kauno miestų integracijai, matome, kad vyksta ir realūs darbai. Štai „Rail Baltica“ europinės vėžės vystymas ir greitkelio Vilnius–Kaunas pavertimas automagistrale yra vieni jų. Tikėtina, kad užvestas Vilniaus-Kauno dvimiesčio variklis bei pirmojo būsto programa gali dar labiau paskatinti gyventojų skaičiaus augimą aplink ir tarp šių didžiųjų miestų. Tai naudinga Kaišiadorims, o ką tokios tendencijos duotų Jums?
Ne paslaptis, kad, vykdydami gamybą regione, mes karts nuo karto susiduriame su specialistų trūkumu ir esame priversti juos viliotis iš didžiųjų miestu. Kauno-Vilniaus dvimiesčio projekto įgyvendinimas ir gyventojų skaičiaus augimas tarp šių didžiųjų miestų, mano nuomone, padidintų darbuotojų, ypač specialistų, pasiūlą Kaišiadorių regione. Na, o tai savo ruožtu mums palengvintų reikiamų darbuotojų paiešką.
Na, ir paskutinis klausimas. Sakykite, kokius pranašumus Jūs, kaip patyręs vadovas, regite Kaišiadorių krašte plačiąja prasme? Kokioms įmonėms rekomenduotumėte investuoti mūsų krašte? Kurias tendencijas įvardintumėte kaip esmines, renkantis Kaišiadorių kraštą?
Kaišiadorių kraštas yra palankus logistinei veiklai, ypač tų įmonių, kurių didesnę dalį pardavimų sudaro eksportas, nes netoliese yra Kauno oro uostas, o ateityje greta bus nutiesta ir „Rail Baltica“ europinė vėžė. Dvimiesčio projekto įgyvendimas bei gerėjanti infrastruktūra Kaišiadorių regione, tikėtina, paskatintų tegiamus demografinius pokyčius regione ir augantį potencialių darbuotojų skaičių.
Dėkojame už pokalbį.
Marių Gudauską kalbino Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Audris Narbutas