DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Kaišiadorių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose vykdoma ankstyvosios intervencijos programa

Kaišiadorių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose vykdoma  ankstyvosios intervencijos programa

Kaišiadorių rajono savivaldybėje gyvenantys nepilnamečiai, kurie buvo pastebėti vartojantys (turintys) el. cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles ir savo veiksmais pažeidė Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 16(1) straipsnio (Elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių vartojimo draudimas nepilnamečiams) reikalavimus ir (ar) padarė pažeidimą, numatytą LR administracinių nusižengimų kodekso 492 straipsnio 1 dalyje, dalyvauja Ankstyvosios intervencijos programoje (toliau – Programa), kurią vykdo Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai.

            Planuojama, kad iki 2024 m. vasario 1 d. Programoje dalyvaus 53 nepilnamečiai, kurie užsiėmimų metu įgaus daugiau žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, sužinos apie priklausomybių vystymąsi, bus supažindinti su rizikos bei apsauginiais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo veiksniais, gaus praktinių patarimų, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, ir, esant poreikiui, jiems bus suteikiamos tolimesnės pagalbos galimybės.

Programa yra parengta įgyvendinant tarptautinį projektą „FreD goes net“, kuriame dalyvavo 17 Europos Sąjungos šalių. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, kaip asocijuotas šio projekto partneris, gavo leidimą  adaptuoti Programą ir nuo 2013 metų ją diegia Lietuvoje.

Ši Programa yra pagalbos priemonė, skirta eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką) 12–18 m. jaunuoliams. Jei jaunuoliai pradeda eksperimentuoti – nereguliariai vartoti alkoholį ar narkotikus – tai signalas, kad jiems reikia pagalbos atsisakant minėtų medžiagų vartojimo, ugdant atsakingą požiūrį į neigiamas vartojimo pasekmes ir užkertant kelią priklausomybės nuo alkoholio ar narkotikų vystymuisi. Dalyvavimas Programoje gali būti savanoriškas bei įpareigojantis (kaip administracinio poveikio ar vaiko minimalios priežiūros priemonė).

Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus  informacija

 

Atgal