DUK
(8 346) 20 450
Pradžia

Kaišiadorys išrinkti Lietuvos kultūros sostine 2024 m.

Kaišiadorys išrinkti Lietuvos kultūros sostine 2024 m.

2021 m. spalio 6 d. Kaišiadorių kraštą ir visą Lietuvą apskriejo džiugi žinia – Kaišiadorių rajono savivaldybė išrinkta Lietuvos kultūros sostine 2024 m. Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus koordinuojama darbo grupė, kurios sudėtyje buvo Ilona Grabijolienė, Aistė Gudeliauskaitė ir Olijardas Lukoševičius, parengė ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai pristatė projektą „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024. Kaišiadorys: kultūros keliai ir kelionės“.

„Labai džiaugiamės pasiektu rezultatu, kuris viršijo lūkesčius. Dėkoju Kultūros ministerijai ir jos sudarytai komisijai, taip pat Savivaldybės tarybai už palaikymą. Didžiuojuosi visa komanda ir tuo, kad 2024 m. Lietuvos miestų ir miestelių žmonės keliaus į mūsų kraštą semtis kultūrinės patirties. Neabejoju, kad turėsime jiems ką pasiūlyti, o mūsų gyventojai galės didžiuotis savo kraštu“, – atviravo Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Kaišiadorys yra kelių ir idėjų sankryža, o ten, kur susikerta idėjos, susikerta ir kultūros. Todėl Kaišiadorys kvies apsidairyti tarp keturių istorinių Lietuvos sostinių. Istorinė Kaišiadorių krašto praeitis žymi lietuviškąją, totoriškąją bei judėjišką kultūras, o šiuolaikinio miesto vietą ženklina geležinkelių, vandens ir sausumos kelių sankryža. Būtent šiais keliais ir tekės kultūros vertybės iš miesto ir į jį.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija projektui įgyvendinti skirs 100 000 eurų. Kartu su Kaišiadorimis 2023 m. Lietuvos kultūros sostine išrinkta Tauragė, o Druskininkai garbingą kultūros sostinės vardą iš Kaišiadorių perims 2025 m.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Audris Narbutas

Atgal