- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Kas ir kaip gali pasinaudoti naujomis GPM lengvatomis?
Gyventojai turi galimybę pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatomis už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus ir susigrąžinti dalį išlaidų už šias paslaugas. Lengvatomis pasinaudoti galima, kai minėtus darbus atliko ir paslaugas suteikė Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas ar įmonė, o pirkėjas turi darbų/paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus.
Maksimali išlaidų suma, nuo kurios galima susigrąžinti dalį GPM už minėtas paslaugas, yra 2 tūkst. eurų. Maksimali suma, kurią gali susigrąžinti vienas asmuo, yra 400 eurų, jei jo pajamos buvo apmokestintos 20 proc. GPM tarifu. Bendra išlaidų (įskaitant įmokas už studijas, profesinį mokymą, gyvybės draudimo įmokas ar įmokas į pensijų fondus, įmokas bei palūkanas už iki 2009 01 01 paimtą gyvenamojo būsto kreditą), kuriomis gali būti mažinamos apmokestinamosios pajamos, suma negali viršyti 25 proc. gyventojo metinių apmokestinamųjų pajamų.
Susigrąžinti dalį sumokėto GPM gyventojai gali deklaruodami pajamas už 2019 ir vėlesnius metus. Prie deklaracijos reikia pridėti skenuotą ar fotografuotą sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą (FR0508 forma) su paslaugos gavėjo asmens duomenimis. Jei iš minėtų dokumentų turinio negalima nustatyti, ar paslauga buvo apmokėta, taip pat pridedami sumokėjimą patvirtinantys dokumentai (pinigų priėmimo kvitas, kasos aparato kvitas ir pan.). Pažymėtina, kad už darbams/paslaugoms atlikti įsigytas reikalingas medžiagas, priemones, detales, mechanizmus, sistemas ir panašiai lengvata netaikoma.
Gyventojai, kurie nori, kad preliminarias deklaracijas jiems parengtų VMI, apie savo patirtas išlaidas informaciją mokesčių administratoriui gali teikti pranešimu (PRC912 forma). Gyventojų pateiktus duomenis apie išlaidas VMI jiems perkels į atitinkamų metų preliminarią gyventojo pajamų deklaraciją ir ją beliks pateikti. Pranešimai apie išlaidas su paslaugos suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančiais dokumentais gali būti teikiami tik e.būdu, per VMI Elektroninio deklaravimo informacinę sistemą (deklaravimas.vmi.lt). Gyventojai gali patys rinktis, kada pateikti pranešimą — kaskart patyrus išlaidas, vieną ar keliskart per metus, bet ne vėliau kaip iki kitų metų vasario 15 d. Tuomet VMI jiems visą informaciją sukels į preliminariąją deklaraciją.
Savarankiškai aktualią mokesčių informaciją apie GPM lengvatas galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, skiltyje „Noriu pasinaudoti GPM lengvatomis“. Mokomąją vaizdo medžiagą, kaip pildomas pranešimas apie išlaidas PRC912, galima rasti VMI „Youtube“ kanale. Pasikonsultuoti aktualiais klausimais taip pat galima telefonu 1882.