DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Nuo šiol profilaktinių tyrimų procedūra be nemalonių pojūčių, rezultatas vos per pusvalandį. Profilaktiškai tirtis kviečiami ir teisėsaugos institucijų atstovai

Nuo šiol profilaktinių tyrimų procedūra be nemalonių pojūčių, rezultatas vos per pusvalandį....

Mobiliuose punktuose profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 nustatymo greitaisiais antigeno testais jau gali būti atliekami naujai verifikuotu metodu – imant ėminius iš priekinės nosies landos. Ši procedūra yra daug paprastesnė, nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami vos per 30 minučių. Naująjį metodą įvertino ir patvirtino Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. 

Taip pat nuo antradienio reguliariai profilaktiškai testuotis kviečiami ir prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai, turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis.

Atliekant greitąjį antigeno tyrimą ėminys imamas minimaliai invaziniu būdu – tamponėliai kišami 1,5–2 centimetrus į priekinę nosies landos ertmę ir pasukami kelis kartus. Reguliariai tikrinantis šis metodas padeda nustatyti koronaviruso infekciją ankstyvoje stadijoje ir taip suvaldyti tolimesnį jos plitimą tarp žmonių. Profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, valstybės numatytoms grupėms rekomenduojama periodiškai kas 7–10 dienų. Šioms grupėms priklausantys asmenys taip pat gali pasitikrinti antikūnus, kurie atsiranda persirgus koronaviruso infekcija. 

Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

  • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
  • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
  • ugdymo įstaigų darbuotojai;
  • psichologai, psichoterapeutai;
  • vaistinių darbuotojai;
  • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
  • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai; 
  • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
  • audinių ūkių darbuotojai;
  • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
  • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
  • NAUJIENA – prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galite rasti ČIA.

Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie:

  • yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų;
  • turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
  • paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu.

Tyrimai vykdomi savivaldybių mobiliuosiuose punktuose, registruotis greitajam antigeno testui galima skambinant į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808 ar elektroninės registracijos būdu www.1808.lt.

Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, duomenys apie šalies mobilių punktų, kuriuose atliekami tyrimai dėl COVID-19, užimtumą yra atviri. Planuodami profilaktinio tyrimo atlikimo dieną ir laiką, kiekvienas gali matyti, kokia tyrimų organizavimo situacija yra jų gyvenamojoje teritorijoje. Tikimasi, kad šių duomenų atvėrimas padės savivaldybių administracijoms lanksčiau ir operatyviau reaguoti į gyventojų, kurie priklauso tikslinėms grupėms, poreikius tirtis. Tikslią informaciją apie mobilių punktų užimtumą kiekvienas norintysis gali rasti ČIA (informacija pateikiama, pasirinkus norimą tyrimo tipą dešinėje pusėje). 

Atgal