- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Atnaujintos rekomendacijos rizikos grupės žmonėms apibendrina daugelį gyvenimo, t. y. darbo ir laisvalaikio sričių.
Svarbu pažymėti, kad nebelieka rekomendacijos prie įėjimo į prekybos ir paslaugų teikimo vietas, viešojo maitinimo įstaigas ir pan. kabinti informacijos, kurioje patariama čia nesilankyti rizikos grupės žmonėms. Tai padaryta sąmoningai, nes pasitaikė atvejų, kai rekomendacijos buvo suprastos kaip draudimai, dėl ko, pavyzdžiui, atsirado diskriminacinio pobūdžio užrašų prie paslaugų teikimo vietų, kad senjorai ten neįleidžiami ar nepageidaujami. Tai yra pavyzdys, kaip net ir geriausią idėją, susijusią su pažeidžiamos grupės apsauga, galima diskredituoti ją netinkamai pateikiant. Juolab kad tai yra tik rekomendacija, siekiant apsaugoti vyresnio amžiaus žmones ir sergančiuosius lėtinėmis ligomis, o ne būtinybė.
Svarbu pažymėti, kad netenka galios rekomendacija ugdyti vaiką namuose, kai jis serga lėtinėmis ligomis, arba kai vaikas gyvena su žmonėmis, priklausančiais rizikos grupei. Taip pat nebegalioja rekomendacija neleisti vaikui dalyvauti neformaliojo ugdymo veiklose, jei jis serga lėtinėmis ligomis.
Švelnėjant karantinui, ir toliau rizikos grupės žmonėms rekomenduojama:
- Apsvarstyti su darbdaviu galimybę dirbti nuotoliniu būdu arba organizuoti darbą taip, kad būtų užtikrinamas kuo mažesnis kontaktas su kitais žmonėmis.
- Nesilankyti arba kuo rečiau lankytis renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose: parduotuvėse, vaistinėse, bažnyčiose, kitose viešose vietose, vengti viešojo transporto.
- Prašyti artimųjų, draugų ar kaimynų pasirūpinti maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis, užsisakyti maisto ar būtinųjų priemonių nuotoliniu būdu, nesant tokios galimybės, kreiptis į savivaldybės administraciją dėl tokių paslaugų suteikimo.
- Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.
- Laikytis saugaus (ne mažiau kaip 2 metrų) atstumo nuo kitų žmonių, nebendrauti su žmonėmis, turinčiais ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių.
- Jei kartu gyvena kiti socialiai aktyvūs šeimos nariai:
- vengti fizinio kontakto (apkabinimo, rankų paspaudimų ir pan.);
- ne rečiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti gyvenamąsias patalpas, pvz., plačiai 10 min. atverti langus arba keletą minučių padaryti patalpose skersvėjį;
- kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius gyvenamojoje vietoje, pvz., durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas ir kt. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais;
- valyti vonios kambario ir tualeto paviršius mažiausiai kartą per dieną. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais.
SAM primena, kad rizikos grupės žmonėms priskiriami:
- vyresnio nei 60 metų amžiaus žmonės ir (arba)
- sergantys lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše:
- žmogaus imunodeficito viruso liga;
- piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai);
- cukrinis diabetas;
- širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio;
- lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu;
- lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu;
- būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos;
- ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai;
- ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai;
- įgimtas imunodeficitas;
- kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas.
Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija