- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Pirminės teisinės pagalbos teikimas gyventojams
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas numato galimybę gyventojams gauti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, kad galėtų tinkamai ginti pažeistas ar ginčijamas savo teises ir įstatymų saugomus interesus. Teisinė pagalba finansuojama iš valstybės biudžeto. Valstybės garantuojama teisinė pagalba apima pirminę teisinę pagalbą (teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų rengimas, prašymų dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, sutarčių dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, pareiškimų dėl teismo įsakymo išdavimo, prieštaravimų dėl kreditoriaus pateikto pareiškimo, prašymų dėl teismo leidimo parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą išdavimo, prašymų dėl teismo leidimo priimti palikimą išdavimo ir prašymų dėl išankstinių teismo leidimų sudaryti sandorius, susijusius su neveiksnaus tam tikroje srityje ar ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens turtu, parengimą, taip pat patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą) ir antrinę teisinę pagalbą (procesinių dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą).
Pirminė teisinė pagalba yra nemokama. Asmenys, norintys gauti pirminę teisinę pagalbą, turi kreiptis į savivaldybės, kurioje gyvena, vykdomąją instituciją, o laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys ir kardomojo kalinimo vietose laikomi asmenys – į savivaldybės vykdomąją instituciją pagal laisvės atėmimo vietą. Pirminė teisinė pagalba turi būti suteikta iš karto, kai asmuo kreipiasi į savivaldybės vykdomąją instituciją. Jeigu tai padaryti nėra galimybės, asmeniui pranešama apie priėmimo laiką, ne vėlesnį kaip 5 darbo dienos nuo kreipimosi dienos. Tokios teisinės pagalbos trukmė yra ne ilgesnė kaip viena valanda. Ši trukmė gali būti pratęsta savivaldybės vykdomosios institucijos ar jos įgalioto asmens sprendimu. Teisinės pagalbos teikimo metu turi būti ieškoma galimybių padėti asmeniui ginčą išspręsti taikiai. Be to, jam turi būti išaiškintos ginčų sprendimo mediacijos būdu galimybės. Jeigu pareiškėjas pageidauja ginčą spręsti mediacijos būdu, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo padeda jam surašyti ar pats surašo prašymą dėl mediacijos vykdymo. Paaiškėjus, kad pareiškėjui reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo taip pat padeda surašyti ar surašo prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą.
Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojams pirminę teisinę pagalbą nuotoliniu būdu teikia Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus teisininkė Angelė Mikalauskienė telefonu 8684 89249 arba elektroniniu paštu angele.mikalauskiene@kaisiadorys.lt.
Daugiau informacijos apie valstybės garantuojamą teisinę pagalbą galima rasti Kaišiadorių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.kaisiadorys.lt ir interneto tinklalapyje www.vgtpt.lrv.lt.