DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Prekiauti galima visose prekybos vietose, bet tik laikantis nustatytų reikalavimų

Prekiauti galima visose prekybos vietose, bet tik laikantis nustatytų reikalavimų

Nuo šiandien šalyje leidžiama laisvai prekiauti visose prekybos vietose, t.y. tiek turgavietėse, tiek kitose viešose vietose. Siekiant išvengti spūsčių, prekiautojai privalės riboti pirkėjų srautą – užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantį prekybos plotą arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną pirkėją.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, prekybininkams nuo šiol suteikta galimybė priimti sprendimą ne tik dėl parduotuvių viduje esančių taromatų darbo, bet ir dėl rankiniu būdu superkamos taros priėmimo, kuris, siekiant sumažinti žmonių srautus ir galimą kontaktą su įvairiais paviršiais, nuo karantino pradžios iki šiandien buvo sustabdytas.

Kaip ir iki šiol, visose prekybos vietose turėtų būti teikiama informacija apie higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kita) bei sudaryta galimybė tinkamai pasirūpinti rankų higiena, t. y. prie įėjimo gerai matomoje vietoje turi būti pakabintos pirkėjų rankų dezinfekcijai skirtos priemonės, vienkartinės pirštinės.

Anot ministro A. Verygos, itin svarbu, kad prekybos vietose ir toliau išliktų rekomendacijos jose nesilankyti vyresnio amžiaus bei lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

„Tik noriu priminti, kad rizikoje esantiems žmonėms, vyresniems nei 60-ties metų bei sergantiems lėtinėmis ligomis, ir toliau reikėtų vengti lankytis prekybos vietose. Labai prašau visų senjorų neiti iš namų, toliau naudotis jaunesnių artimųjų, savanorių pagalba“, - sako ministras A. Veryga.

Taip pat prekybininkams ir toliau rekomenduojama matuoti visų pirkėjų kūno temperatūrą prie įėjimo ir neįleisti tų pirkėjų, kuriems pasireiškia karščiavimas – 37,3 °C ir daugiau – ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių – karščiuoja, kosėja, čiaudi, sloguoja, jiems yra pasunkėjęs kvėpavimas.  

Prekybininkai turėtų užtikrinti, kad pirkėjai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito, o vietose, kuriose susidaro pirkėjų eilė – pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių pirkėjų. Be to, prekybininkai turi užtikrinti, kad į prekybos vietą būtų įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys pirkėjai, atvykę ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis.

Turėtų būti matuojama darbuotojų, iškart jiems atvykus į darbą, kūno temperatūra. Tai reiškia, jog turi būti užtikrinama, kad dirbtų tik sveiki darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių (pavyzdžiui, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.) ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima.

SAM primena, kad kaukių dėvėjimas viešose vietose ir toliau išlieka privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai valgoma ar geriama viešojo maitinimo įstaigose, taip pat jų nereikia dėvėti vaikams iki 6 metų. Kavinės, restoranai ir barai lankytojus galės aptarnauti tik lauke, taip pat, kaip ir anksčiau, tiekti maistą išsinešimui.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 11 d. 24:00 val.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Atgal