DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Saugi aplinka vaikų poilsio stovykloje

Saugi aplinka vaikų poilsio stovykloje

Prasidėjus vasarai, vis aktualesnis tampa tinkamas vaikų poilsio organizavimo klausimas. Vienas iš pasirinkimų – vaikų poilsio stovykla.  Tėveliai poilsio stovyklą savo vaikams turėtų parinkti atsakingai: prieš užsakant paslaugą reiktų nuvažiuoti į planuojamo poilsio vietą, ją apžiūrėti ir įvertinti ar ten vaikams bus saugu. Rekomenduojama dėmesį atkreipti į teritorijos, maudymosi vietų (jei tokios yra), patalpų įrengimą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai pažymi, kad visi stovyklos teritorijoje esantys įrenginiai turi būti patikimai sutvirtinti, tvarkingi; tamsiuoju paros metu turi būti apšviesti pagrindiniai įvažiavimai į sklypą, pėsčiųjų takai. Žaidimų ir poilsio aikštelėse būtina sudaryti galimybę apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių ir kritulių. Jei stovyklos teritorijoje yra vandens telkiniai, kurie nenaudojami vaikų maudymuisi, jie turi būti aptverti. Jeigu stovykloje organizuojamas vaikų maudymasis ir maudymosi vietos nėra įteisintos kaip  paplūdimiai, jos turi atitikti šiuos reikalavimus: turi būti pažymėtos maudymosi vietų ribos; gylis maudymosi vietose negali būti didesnis kaip 0,7 metro ikimokyklinio amžiaus vaikams ir vaikams, nemokantiems plaukti, bei ne didesnis kaip 1,3 metro mokyklinio amžiaus mokantiems plaukti vaikams. Priėjimas prie vandens turi būti neslidus, neklampus, vandens telkinio dugnas neturi būti akmenuotas, klampus, duobėtas, užterštas. Taip pat šiose vietose neturėtų būti šalto gruntinio vandens versmių, verpetų, didelių bangų, o vandens paviršius negali būti apaugęs dumbliais.

Vaikų poilsio stovyklose gyvenamieji kambariai (miegamieji), tualeto, prausyklos, dušo patalpos turi būti atskiros mergaitėms ir berniukams. Viename gyvenamajame kambaryje (miegamajame) galima įrengti ne daugiau kaip 10 vietų vaikams iki 10 metų ir ne daugiau kaip 5 vietas vyresniems vaikams. Specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad jei vaikų miegui yra naudojamos dviaukštės lovos, draudžiama vaikams iki 10 metų amžiaus miegoti antrame dviaukštės lovos aukšte. Kiekvienam vaikui turi būti numatyti baldai ar vieta juose asmeniniams daiktams, drabužiams laikyti, taip pat numatyta lova, pagalvė, antklodė, lovos skalbiniai ir ne mažiau kaip 2 rankšluosčiai. Rankšluosčius ir lovos skalbinius vaikai į stovyklą gali atsivežti ir patys, tik apie tai, kad stovykloje nebus aprūpinama minėtomis priemonėmis, turi būti informuojama iš anksto.

Specialistai pažymi, kad stovyklos vadovas turi užtikrinti, kad vaikai iki 18 metų stovykloje dalyvautų tik sutartyje dėl stovyklos paslaugų teikimo numačius prievolę tėvams (globėjams, rūpintojams) raštu pateikti stovyklos vadovo įgaliotam asmeniui informaciją apie vaiko profilaktinio sveikatos tikrinimo išvadas, jeigu gydytojo sprendimu, vaiko dalyvavimas stovyklos organizuojamose veiklose gali turėti įtakos jo sveikatai. Vaikų dienos režimas stovykloje organizuojamas pagal stovyklos vadovo patvirtintą programą ir turi atitikti vaikų amžių ir sveikatos būklę.

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Atgal