- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Šešėlinė greito maisto užkandinių realybė: 38 patikrinimai, 36 pažeidimai
Daugelis maitinimo įstaigų šiuo metu išgyvena ne pačius lengviausius laikus – restoranų ir kavinių veikla apribota dėl karantino, maistą galima teikti tik išsinešimui. Panašu, kad nesąžiningi greito maisto užkandinių, kurių veikla nebuvo sustabdyta, savininkai nutarė pasinaudoti situacija ir, tikėdamiesi išvengti mokesčių administratoriaus dėmesio, nuslėpti dalį uždirbtų pajamų bei nemokėti mokesčių. Viltys nepasiteisino – Kauno ir Alytaus apskrityse atlikus 38 šio tipo maitinimo įstaigų patikrinimus, tik 2 atvejais pažeidimų nenustatyta.
„Suprantame, kad pandemijos laikotarpiu situacija maitinimo sektoriuje yra įtempta, tačiau padėtis veikiančiose greitojo maisto užkandinėse kelia nerimą“, - situaciją komentavo Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Kauno AVMI) viršininkė Judita Stankienė. „Specialistai lankėsi užkandinėse, įsikūrusiose Kauno mieste ir rajone, taip pat Jonavoje, Kėdainiuose, Raseiniuose, Prienuose, Birštone, Alytuje, Druskininkuose. Pažeidimų nustatoma beveik kiekvieno patikrinimo metu“, - sakė J. Stankienė, pažymėdama, kad aktyvaus mokesčių administratoriaus dėmesio užkandinės sulauks ir toliau.
Dažniausias pažeidimas – pajamų neapskaitymas, kai klientams neišduodamas fiskalinis kasos aparato kvitas. Atlikus 38 patikrinimus nustatyti net 33 tokie atvejai. Pasitaikė ir kitų pažeidimų. Pavyzdžiui, vienoje iš maitinimo įstaigų rasti net 3 nelegaliai dirbantys asmenys, kai kur nebuvo pateikti privalomi dokumentai, susiję su alkoholio inventorizacija, kasos aparatų techniniai pasai.
„Kviečiame gyventojus būti neabejingais ir prisidėti prie kovos su šešėlinės ekonomikos apraiškomis. Paprasčiausias būdas tai padaryti – visuomet prašyti kasos aparato kvito arba kito pinigų sumokėjimą patvirtinančio dokumento“, - priminė Kauno AVMI viršininkė J. Stankienė.
Kauno AVMI primena, kad gyventojai, pastebėję galimus mokestinius pažeidimus, informaciją gali perduoti paskambinus VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas.