DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Kaišiadorių rajono savivaldybės 2023 m. Jono Aisčio literatūros premijos įteikimas. Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2023“

Gegužės 24 d. 18:00 Rumšiškių kultūros centras

Poezijos pavasaris – kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai. Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m. pradėtas rengti pažymint poetės Salomėjos Nėries 20-ąsias mirties metines. Pirmojo poezijos pavasario iniciatorius ir pirmasis laureatas – Justinas Marcinkevičius. Renginio simbolis – Stasio Krasausko „Poezijos paukštė“. Per keletą dienų įvyksta apie penkiasdešimties susitikimų. Susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Kasmet rengiama poetų konferencija, kurioje poetai ir kritikai diskutuoja apie įvairias literatūrinio pasaulio aktualijas. Tradiciniu tapo moksleivių poezijos vakaras bei neformalūs skaitymai „Eilėraščiai per naktį“. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“. Festivalio dienomis pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įteikiami prizai už poezijos vertimus į lietuvių kalbą, už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas, už svariausią debiutą almanache, pagerbiamas aktorius poezijos skaitovas.

Ne vienus metus vykstantis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ ir vėl džiugins Rumšiškėse.

Nuo 2004 m. Rumšiškėse kasmet  įteikiama Kaišiadorių rajono saivaldybės Jono Aisčio literatūros premija, kuri skiriama už Jono Aisčio kūrybos tyrinėjimą ir sklaidą bei už aistiškos lyrizmo dvasios puoselėjimą poetinėje kūryboje.

Rumšiškių kultūros centras

Atgal