- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Karantinui tęsiantis, jo sąlygos ir toliau švelnėja
Nosį ir burną dengiančių priemonių dėvėjimas
Nustatyta, kad visiems vyresniems nei 6-erių metų asmenims nosį ir burną dengiančias priemones bus privalu dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose. Taip pat ir viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose bei sportuojant.
Visais kitais atvejais neprivaloma, tačiau ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones, t. y. kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
Atsižvelgiant į palankią epidemiologinę situaciją, numatomi nauji reikalavimai dėl būriavimosi viešose vietose – bus leidžiama būriuotis iki 5 žmonių grupėms. Anksčiau tai buvo leidžiama ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis.
Ugdymas
Nuo gegužės 18 d. bus leidžiama veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms, dėl ko Ministrų kabinetas apsisprendė jau praėjusią savaitę. Taip pat nuo šios dienos galės būti vykdomas ir neformalusis vaikų švietimas. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas bei neformalusis vaikų švietimas galės būti vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu.
Nuo gegužės 25 d. duris galės atverti ir pradinės mokyklos, taip pat galės būti vykdomas mokinių ugdymas specialiosiose mokyklose, skirtose mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų. Dėl darbo organizavimo, t. y. mokyti vaikus klasėse ar ne, turės apsispręsti pačios mokyklų bendruomenės. Taip pat bus leidžiama organizuoti konsultacijas mokykloje vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams, skirtas brandos egzaminams pasirengti. Pagrindinis ir vidurinis ugdymas vis dar bus organizuojamas nuotoliniu būdu.
Be to, nuo gegužės 25 d. leista dirbti ir kolegijoms, universitetams, kurie studijų negali vykdyti nuotoliniu būdu, taip pat profesinio mokymo įstaigoms, kai mokymo neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu arba kai jis vykdomas individualių užsiėmimų principu.
Nuo gegužės 30 d. mokyklose bus galima vykdyti pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Taip pat nuo šios dienos d. leista vykdyti neformalųjį suaugusiųjų švietimą, jeigu dėl programų specifikos neįmanoma jo vykdyti nuotoliniu būdu.
Renginiai ir asmeninės šventės
Vyriausybė jau anksčiau yra pritarusi, kad nuo gegužės 18 d. Lietuvoje būtų galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, užtikrinant, kad juose dalyvautų ne daugiau nei 30 dalyvių. Taip pat organizatoriai turėtų užtikrinti saugų atstumą tarp dalyvių, t. y. turėtų būti užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių.
Tuo metu, nuo gegužės 30 d. įsigalios tokia nuostata: atvirose ir uždarose erdvėse renginiai galės vykti, jei juose dalyvaus ne daugiau nei 30 žiūrovų ir bus užtikrinamas ne mažesnis nei 5 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui. Taip pat turės būti išlaikomas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių.
Taip pat nuo gegužės 30 d. leista organizuoti aukšto meistriškumo sporto varžybas atvirose ir uždarose erdvėse, nedalyvaujant žiūrovams.
Be to, nuo gegužės 30 d. tiek viešose atvirose, tiek ir uždarose erdvėse galės būti organizuojamos asmeninės šventės kaip, pavyzdžiui, vestuvės, gimtadieniai ir kita, jei jose dalyvaus ne daugiau nei 30 žmonių.
Laisvalaikis
Ir toliau taikant draudimą kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymui, numatyti nauji sąlygų palengvinimai.
Nuo gegužės 18 d. švelninami reikalavimai ir laisvalaikio užsiėmimams atviroje erdvėje: turėtų būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui (vietoje buvusių 10 kvadratinių metrų), ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių (vietoje buvusių 10 metrų).
Taip pat jau didesnės – ne 2, o 5 žmonių grupelės lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, apžvalgos bokštuose, parkuose, zoologijos, botanikos soduose, ekskursijose.
Švelnesni reikalavimai nuo gegužės 18 d. įsigalios ir archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymui, ekskursijoms. Čia turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių.
Nuo gegužės 18 d. galės pradėti dirbti kavinės, restoranai, barai ir kitos pasilinksminimo vietos, esančios uždarose patalpose. Jų veiklai bus taikomas ribojimas dirbti nuo 8 iki 22 valandos. Lauko kavinėms ir maistą išsinešimui gaminantiems tokių ribojimų nebus.
Be to, švelnesni reikalavimai numatyti ir sporto klubams. Visais atvejais turės būti užtikrinamas ne minimalus 10 kvadratinių metrų, kaip anksčiau, bet ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir išlaikytas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių, grupių, vietoje anksčiau galiojusio 10 metrų. Šis reikalavimas įsigalios gegužės 18 d.
Be to, Vyriausybė apsisprendė nuo 8 iki 22 valandos leisti veikti lošimo namams (kazino) ir lošimo automatų salonams. Ši nuostata įsigalios gegužės 18 d.
Nuo gegužės 30 d. leidžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.
Nuo gegužės 18 d. švelninami reikalavimai plaukiojant mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis – kai plukdoma didesnes nei 5 žmonių grupes (vietoje buvusių 2 asmenų), tarp keleivių turi būti išlaikomas ne mažesnis nei 1 metro atstumas.
Judėjimas per valstybės sieną
Jau nuo gegužės 11 d. į Lietuvą leidžiama atvykti Lenkijos piliečiams, kurie atvyksta darbo, verslo ar studijų reikalais. Nuo gegužės 15 d. į Lietuvą dėl šių reikalų bus leidžiama atvykti ir Lenkijoje teisėtai gyvenantiems asmenims, kurie per pastarąsias 14 dienų iki atvykimo į Lietuvą nebuvo išvykę iš Lenkijos. Jiems nebus taikoma privaloma 14-likos dienų izoliacija.
Tokios pat sąlygos galios į Lietuvą atvyksiantiems Estijos ir Latvijos piliečiams ir šiose šalyse teisėtai gyvenantiems asmenims.
Taip pat išimtis dėl atvykimo į Lietuvą numatyta ir žurnalistams, atvykstantiems užsienio reikalų ministro leidimu. Jiems nebus taikoma privaloma 14-likos dienų izoliacija.
Be to, nuo gegužės 15 d. bus leidžiamas ir jūrininkų tranzitas per Lietuvos teritoriją. Jūrininkų tranzitas galėtų būti vykdomas laivybos bendrovei ar laivo agentui užtikrinus jų saugų pervežimą.
Skrydžiai
Numatyta, kad reguliarius skrydžius keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus bus leista vykdyti tais maršrutais, kurių atnaujinimui, užsienio reikalų ministro siūlymu, pritars Vyriausybė.
Tuo metu, nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į šalies tarptautinius oro uostus bus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą.
Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki gegužės 31 d. 24 val.
Su Vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo galite susipažinti paspaudę šią nuorodą (Bus atnaujinta. Suvestinė redakcija nuo 2020-05-30).
Svarbiausią informaciją dėl koronaviruso rasite www.koronastop.lt.
Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija