- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Rašyba
Genys margas, o lietuviška rašyba dar margesnė.
Kazimieras Būga
Rėžimas ir režimas
Dienotvarkė, laiko planavimas suteikia saugumo, užtikrintumo jausmą, todėl dienotvarkės laikymasis – viena svarbiausių šių dienų užduočių. Pasak specialistų, dienotvarkė užtikrina galimybę tęsti įprastinę ar ieškoti naujų veiklų, o kartu tai yra ir pats geriausias būdas kovoti su nerimu.
Dienotvarkei ir laiko planavimui nusakyti turime ir kitą žodį, kurį dažnai net ir spaudoje randame parašytą su klaida. Tad įsidėmėkime: rėžimas – ne tas pats, kas režimas. Visi žino, kas yra rėžti (1. aštriu įrankiu dalyti, pjauti; 2. brėžti, kirsti; 3. labai skaudėti; 4. šnek. atvirai, tiesiai sakyti ir kt.), tai rėžimas ir bus veiksmo, atliekamo rėžiant, pavadinimas. Kai kurie rėžimu pavadina valstybinę santvarką ar tiksliai nustatytą darbo, poilsio tvarką, objektų parametrus; bet tam yra kitas žodis – režimas, atėjęs iš pranc. regime, o šis kilęs iš lot. regere – „vadovauti“.
Tąsa, tęsti, tįsti
Nosinės raidės – tai lietuvių kalbos ortografijos [gr. orthos – tiesus, taisyklingas; gr. grapho – rašau; ortografija – visų pripažinta kurios nors kalbos rašymo sistema] tradicija, sauganti lietuvių kalbos senovės paveldą.
Balsės ą, ę, į žodžių šaknyse rašomos tada, kai jomis žymimi garsai giminiškuose žodžiuose kaitaliojasi tarpusavyje (bet ne su garsu ė!).
Pvz., drįsti–drąsa, grįžti–grąža–gręžti–grąžtas, mąstyti–mįslė, rąžytis–ręžtis, tęsti–tįsti–tąsa, tręšti–trąša.
Pavojingi žodžiai be nosinių: draskyti (drėskė), dvesia (dvėsė), grasinti (grėsė), driksti–dryksta–drisko, gižti–gyžta–gižo, įgristi–įgrysta–įgriso, tižti–tyžta–tižo, gryžtelėti, lysti (plonėti), pasiryžti, ryžtis, tysoti (išsitiesus), tesėti žodį.
Koridorius
Patalpa pastate, kuria galima patekti į kitas to aukšto patalpas, vadinama koridoriumi. Šis tarptautinis žodis (angl. corridor) rašomas su raide r šaknyje.
Kaip trumpinti asmens kodą?
Negalima trumpinti a/k. Nereikalingas ir alternatyvą žymintis įžambusis brūkšnys /.
Taisyklingai trumpiname: a. k., asm. k., galima trumpinti ir AK (keliažodžiai pavadinimai trumpinami visus savarankiškus žodžius žymint pirmosiomis didžiosiomis raidėmis.