DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Apklausa dėl skulptūrinių elementų, esančių antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietose Žasliuose ir Žiežmariuose, demontavimo

Reaguodami į šių dienų aktualijas, vertindami geopolitinę padėtį ir piliečių aktyvumą karo Ukrainoje kontekste, kviečiame gyventojus išreikšti savo nuomonę dėl skulptūrinių elementų (paminklų), esančių Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietose Žasliuose ir Žiežmariuose.

Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje Žasliuose (u. k. 10889) skulptoriaus Antano Nesavo paminklas ,,Karys su ginklu ir vėliava", kurio priekinėje dalyje pritvirtinta granito lenta su įrašu rusų ir lietuvių kalbomis ,,1941–1945 / AMŽINAS ATMINIMAS ŽUVUSIEMS TARYBINIAMS KARIAMS", pastatytas 1949 m.

Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje Žiežmariuose (u. k. 10890) dviejų tarpsnių postamentas, ant kurio – Sovietų Sąjungos kario su ginklu ir vėliava skulptūrinis paminklas, pastatytas 1951 m.

Manome, kad sovietmečio laikotarpiu pastatyti paminklai šiuo metu nebeatitinka ideologinių vertybių, neatlieka jokių švietėjiškų funkcijų ir prieštarauja dabartinės laisvos ir nepriklausomos Lietuvos valstybės puoselėjamoms idėjoms.

Akivaizdu, kad šių dienų realijų kontekste paminklai turi būti demontuoti, tačiau, prieš priimdami sprendimus, norime įvertinti gyventojų nuomonę. Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba planuoja klausimus dėl šių paminklų demontavimo svarstyti š. m. birželio 30 d. vyksiančiame posėdyje. Galimybė svarstyti, ar reikia demontuoti šiuos paminklus, atsirado š. m. birželio 6 d. Kultūros paveldo departamento vertinimo tarybai patikslinus karių kapų saugomas vertingąsias savybes ir minėtiems paminklams panaikinus teisinę apsaugą.

Gyventojų apklausos pradžia – 2022 m. birželio 8 d., pabaiga – 2022 m. birželio 20 d.

Gyventojų apklausą organizuoja Kaišiadorių rajono savivaldybė.

 
Atgal