DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Birželio mėnesį visoje Lietuvoje ukrainiečių vaikus džiugins „Smaližiamobilis – ЛасунCar”

Birželio mėnesį visoje Lietuvoje ukrainiečių vaikus džiugins „Smaližiamobilis – ЛасунCar”

Nuo birželio 11 dienos startavo visą birželį truksianti „Maisto banko“ ir Taivano atstovybės Lietuvoje organizuojama iniciatyva – „Smaližiamobilis – ЛасунCar”, jos metu saldžiomis dovanomis siekiama pradžiuginti visoje Lietuvoje esančius Ukrainos vaikus. Kaišiadoryse lankysis birželio 18 d. 13:00–14:30  val. adresu: Gedimino g. 116, Kaišiadorys.

„Birželis visuomet prasideda Tarptautine vaikų gynimo diena. Šiais metais „Maisto banko“ bendruomenė šią dieną išgyveno ypač jautriai, nes jau kelis mėnesius į mūsų biurus ir sandėlius kasdien plūsta nuo karo Ukrainoje bėgančios mamos ir jų maži vaikai. Vos prieš dieną ar dvi iš karo zonos pabėgusius žmones dar sunku įtikinti, kad Lietuvoje jie gali jaustis saugiai, sunku sukelti šypsenas nuo menkiausio garso krūpčiojančių vaikų veiduose. Tačiau mūsų savanoriai pastebėjo, kad vaikams pasiūlius saldainių, jų veidai iškart prašviesėja, o mamos ima džiaugtis matydamos pirmą kartą per kelis mėnesius besišypsančius vaikus. Todėl jau seniai žinojome, kad šeimoms suteikę pirminę pagalbą būtiniausiu maistu ir parduotuvių kortelėmis, ieškosime būdų, kaip nuo karo atitolinti Ukrainos vaikus. Džiaugiamės, kad mūsų idėja patikėjo Taivano atstovybė Lietuvoje bei Taivano žmonės, šiam projektui paaukoję lėšų, jų dėka nupirkome daugybę saldumynų, kuriuos išdalinsime Ukrainos vaikams visoje Lietuvoje“, – džiaugiasi „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Visą birželio mėnesį iki šiol nuo išmetimo išsaugotą maistą vežioję „Maisto banko“ autobusiukai virsta „Smaližiamobiliais“. Kaip pasakoja organizacijos vadovas, prie šio projekto prisidėjo ne tik lėšų skyrę taivaniečiai, bet ir daugybė Lietuvoje esančių skirtingų tautybių savanorių, verslo įmonių komandų bei patys ukrainiečiai. „Vos paskelbę žinią apie būsimą projektą, sulaukėme gausaus būrio savanorių. Surūšiuoti maisto produktus, supakuoti daugiau nei 20 000 saldžių paketų, juos paruošti kelionei į pagalbą pasisiūlė kelios dešimtys Lietuvos žmonių. Į mūsų sandėlius sugužėjo nuolatiniai „Maisto banko“ savanoriai, taip pat Lietuvoje viešintys žmonės iš Skandinavijos valstybių, Prancūzijos, Baltarusijos, Ukrainos, Taivano atstovybės Lietuvoje komanda. Taip pat labai noriai jungėsi verslo įmonių kolektyvai, kurių darbovietės skiria laisvų dienų savanoriškai veiklai, bei skirtingų Lietuvos mokyklų moksleiviai. O ieškodami tinkamo projekto pavadinimo ukrainiečių kalba, į pagalbą pasitelkėme ir į „Maisto banką“ vis užsukančius Ukrainos vaikus su šeimomis. Jie siūlė ir ant popieriaus rašė gražiausius pavadinimus ukrainiečių kalba. Taip ir gimė ne tik lietuviškasis „Smaližiamobilis“, bet ir ukrainietiškai bei šiek tiek angliškai skambantis „ЛасунCar”, – pasakoja S. Gurevičius.

Savo kelionę „Smaližiamobilis – ЛасунCar” simboliškai pradėjo sostinėje, prie Baltojo tilto, iniciatyvos ukrainiankids.lt organizuojamoje „Draugų dienoje“, kur birželio 11 dieną „Maisto banko“ savanoriai su saldžiomis dovanomis pasitiko šimtus mažųjų ukrainiečių. Nuo šios savaitės automobiliai pajuda per visas Lietuvos savivaldybes, jų sustojimo grafiką ir vietas galima rasti svetainėje www.maistobankas.lt/kids . Saldžiuosius „Maisto banko“ paketus sudaro įvairūs sausainiai ir kukurūzai, šokoladukai, guminukai, saldainiai, kramtomoji guma, vafliai ir net muilo burbulai. Anot projekto organizatorių, saldžiųjų paketų bus paruošta tiek, kad jų užtektų kiekvienam Ukrainos vaikui, kurių Lietuvos statistikos departamento duomenimis Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 21 tūkstantis.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ nuo karo pradžios ukrainiečiams Lietuvoje jau išdalino 68 020 maisto paketų, 49 430 parduotuvių kortelių maistui (vienos vertė 115 Eur). Į Ukrainą nugabeno 653 tonas maisto ir gėrimų, kurie buvo išskirstyti Charkovo, Černigovo, Lvivo, Dnipro, Odesos regionuose gyvenantiems žmonėms. Lietuvoje organizacija kas mėnesį remia daugiau nei 160 tūkstančių stokojančių žmonių.

Atgal