- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Informacija gyventojams dėl kalio jodido tablečių
Primename gyventojams, kad, siekdama tinkamai pasirengti galimoms branduolinėms ar radiologinėms avarijoms, Sveikatos apsaugos ministerija dar 2020 metais nupirko kalio jodido (toliau – KI) tablečių ir paskirstė jas 16-oje savivaldybių, esančių 100 kilometrų atstumu nuo Astravo atominės elektrinės.
KI gyventojams yra dalinamas pagal gyvenamąją vietą. Kaišiadorių rajono savivaldybėje KI tabletes gyventojai, kurie dar to nepadarė, gali atsiimti seniūnijoje, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą. Dėl informacijos prašome kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūniją:
Kaišiadorių apylinkės seniūnija – mob. +370 687 10 170;
Kaišiadorių miesto seniūnija – mob. +370 616 38 074;
Kruonio seniūnija – mob. +370 605 72 813;
Nemaitonių seniūnija – tel. (8 346) 50 256;
Palomenės seniūnija – mob. +370 686 30 732;
Paparčių seniūnija – tel. (8 346) 20 218 , mob. +370 686 52 549;
Pravieniškių seniūnija – tel. (8 346) 56 404 , mob. +370 612 63648;
Rumšiškių seniūnija – mob. +370 687 72 414;
Žaslių seniūnija – mob. +370 687 74 702;
Žiežmarių apylinkės seniūnija – mob. +370 687 74 940;
Žiežmarių seniūnija – tel. (8 346) 58 348, mob. +370 687 74 939.
Kitų savivaldybių gyventojai, kurie dirba ar mokosi Kaišiadorių rajono savivaldybėje, KI tabletėmis turėtų pasirūpinti patys ir jas nusipirkti vaistinėse.
KI skirtas apsaugoti žmogaus skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo. Skiriama vienkartinė 130 mg KI dozė, tai yra 2 KI tabletės po 65 mg, kurios apsaugo suaugusio žmogaus skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo 24 valandas. Sveikatos apsaugos ministerija, įvertinusi avarinę situaciją (radioaktyviojo jodo išmetimo trukmę, žmonių evakuavimo galimybes, kt.), suaugusiems žmonėms gali rekomenduoti suvartoti dar vieną paros dozę. Išimtis taikoma naujagimiams iki 1 mėnesio amžiaus, nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims bei vyresniems nei 60 metų amžiaus žmonėms, kuriems rekomenduojama tik viena KI paros dozė. Todėl savivaldybėse vienam suaugusiam žmogui išduodamas KI tablečių skaičius yra toks, kokį rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija.
Kaip vartoti Kalio jodido tabletes
Branduolinės ar radiologinės avarijos metu aplinkoje pasklidus radioaktyviojo jodo ir tik Sveikatos apsaugos ministerijai rekomendavus, reikia suvartoti žmonių amžiaus grupei nustatytą KI tablečių kiekį:
- Naujagimiams iki 1 mėn. rekomenduojama KI vienkartinė dozė yra ketvirtis tabletės.
- Kūdikiams nuo 1 mėn. iki 3 metų rekomenduojama KI vienkartinė dozė yra pusė tabletės.
- Vaikams nuo 3 iki 12 metų rekomenduojama KI vienkartinė dozė yra viena tabletė.
- Vaikams nuo 12 metų ir suaugusiems rekomenduojama KI vienkartinė dozė yra dvi tabletės.
Optimalus laikas blokuoti skydliaukę jodu yra likus 6 valandoms iki galimo radioaktyviojo jodo įkvėpimo ar patekimo su maistu, bet ne anksčiau nei prieš 24 valandas. Blokuoti skydliaukę KI dar yra veiksminga praėjus 2 valandoms nuo radioaktyviojo jodo įkvėpimo ar patekimo su maistu, bet ne vėliau, nei praėjus 8 valandoms. Naudoti KI tabletes kitu, nei nurodyta, laiku gali būti žalinga, todėl žmonės turi griežtai laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų.
Skydliaukės apsaugai branduolinės ar radiologinės avarijos atveju netinka vartoti vaistinėse parduodamų spiritinių ar vandeninių jodo tirpalų, purškalų su jodu, maisto papildų su jodu, nes jie neapsaugo skydliaukės nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio dėl juose esančio mažo stabiliojo jodo kiekio.
Atkreipiame dėmesį, kad Radiacinės saugos centro (RSC) specialistai nuolat (24/7) stebi radiacinį foną Lietuvoje. Šiuo metu jis yra nepakitęs ir gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti. Apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, RSC nedelsiant informuos atsakingas institucijas ir gyventojus bei pateiks rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo.
Radiacinės saugos centras lietuvių, anglų, lenkų ir rusų kalbomis parengė informaciją, kaip vartoti KI tabletes įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai. Ją rasite Radiacinės saugos centro interneto svetainės skiltyje „Ką reikia žinoti apie pasirengimą branduolinei ar radiologinei avarijai“ arba Kaišiadorių r. savivaldybės tinklalapyje https://kaisiadorys.lt.
Kaišiadorių rajono savivaldybė
Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja Danguolė Miliauskaitė (mob. +370 602 09 210, el.p. danguole.miliauskaite@kaisiadorys.lt).