DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Informacija tėvams ir ugdymo įstaigoms apie testavimą kaupiniais

Informacija tėvams ir ugdymo įstaigoms apie testavimą kaupiniais

Informacija tėvams ir ugdymo įstaigoms apie testavimą kaupiniais

 

Kaip vykdomas tyrimas?

■Tyrimas vykdomas dviem etapais.

■Pirmuoju etapu tyrimas atliekamas pradinių klasių mokiniams ir jų namų ūkių nariams bei mokyklose kontaktiniu būdu dirbantiems darbuotojams ir jų namų  ūkiams. Tyrimas atliekamas mobiliame punkte.

■Antruoju etapu, po 4–7 dienų, tyrimas atliekamas mokykloje, jame dalyvauja tik mokiniai ir, kontaktiniu būdu dirbantys, darbuotojai. Antruoju etapu atliekamas tyrimas kartojamas periodiškai, tiriant tik mokinius ir mokyklos darbuotojus, turinčius kontaktą su mokiniais.

Ką reiškia tyrimas kaupinių metodu?

■Atliekant profilaktinį tyrimą kaupinių metodu, ėminiai grupuojami iki 5 ėminių toje pačioje virusologinėje terpėje. Taikant šį tyrimo metodą specialus tamponėlis įkišamas į nosies landą ne giliau kaip 1,5–2 cm.

Kaip registruotis į tyrimą kaupinių metodu?

■Sutinkantys testuotis namų ūkio asmenų duomenys (asmens kodas, vardas, pavardė, telefonas) yra pateikiami ugdymo įstaigai. Visi asmenys yra užregistruojami ir gauna tai patvirtinančią trumpąją žinutę. Tyrimo atsakymai taip pat siunčiami trumpąja telefono žinute.

■Jei namų ūkio tyrimo atsakymas teigiamas, SMS žinute siunčiamas kvietimas kaupinio nariui užsiregistruoti standartiniam testui atlikti. Tokiu atveju kviečiama registruotis www.1808.lt elektroniniu būdu arba telefonu 1808 PGR profilaktiniam tyrimui.

Kaip sužinoti kada atvykti atlikti tyrimą?

Kiekvienas namų ūkio narys nurodytu telefonu gaus SMS žinutę apie tyrimo atlikimo datą ir valandą. Kiekvienam namų ūkiui iš anksto skiriamas individualus tyrimo atlikimo laikas.

Ar galiu rinktis testo atlikimo laiką? Kas bus, jei negalėsiu atvykti paskirtu laiku?

■Raginama atvykti nurodytu laiku. Atsiradus nenumatytoms ir itin sudėtingoms situacijoms, galima atvykti kitu, nei trumpojoje žinutėje nurodyta, laiku, tačiau tokiu atveju gali tekti palaukti eilėje. Kitomis dienomis testuotis nebus galima – reikės derinti atskirai.

Ar visi vieno namų ūkio nariai turi atvykti atlikti tyrimo į mobilųjį punktą vienu metu?

■Taip.

KONTAKTINIO UGDYMO PROCESAS

 

Ar sugrįžimas savanoriškas, ar privalomas visiems? Ar kaupinio tyrimas prieš grįžtant privalomas, ar tik rekomenduojamas?

■Grįžimas į kontaktinį ugdymą tik savanoriškas ir rekomenduojamas.

■Tam, kad pradėti mokytis kontaktiniu būdu mokykloje, mokinio tėvai / globėjai turės pasirašyti sutikimą atlikti tyrimą bei sutikti, kad mokiniai toliau kas 4–7 d. atliktų tyrimus mokykloje.

Ar galės į kontaktinį ugdymą grįžti tie mokiniai, kurių tėvai / globėjai nesutinka, kad vaikai būtų testuojami?

■Negalės.

■Nesitestuojančių namų ūkių vaikai tęs ugdymą nuotoliniu būdu.

■Taip pat nuotolinis ugdymas bus organizuojamas ir sergantiems vaikams.

Jei tėvai persigalvoja, ar galima atsisakyti vaiką mokyti kontaktiniu būdu?

■Taip, jei šeima persigalvotų, gali parašyti prašymą ir vaiką vėl grąžinti mokytis per nuotolį.

Kaip mokykloje turės būti organizuojamas kontaktinis ugdymas?

■Kontaktinis ugdymas turi būti organizuojamas klasės principu, griežtai laikantis visų saugumo reikalavimų: reguliuojant srautus, laikantis visų higienos reikalavimų, nerengiant bendrų kelių klasių veiklų, saugiai organizuojant vaikų maitinimą ir poilsio laiką.

Ar vaikai mokykloje privalės dėvėti kaukes?

■Klasės nariams priėmus sprendimą, kaukės gali būti nedėvimos klasėje, jei jos mokiniai yra periodiškai testuojami.

Ar galimas hibridinis mokymas?

■Hibridinis mokymas priklauso nuo mokyklos pasirengimo.

■Hibridinis mokymasis yra didelis iššūkis mokytojams, ne visi gali turėti tam pritaikytą įrangą.

■Hibridinis mokymas – tai mokymas, kuomet lygiagrečiai derinami skirtingi mokymo būdai, t.y. kai per pamoką dalis mokinių mokosi kontaktiniu būdu mokykloje, o kita dalis – per nuotolį.

 

 

 

 

 

 

Atgal