- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Kiekvienuose namuose – daugybė atitarnavusių prietaisų: metas pavasariniam namų tvarkymui
Pavasaris – tvarkymosi metas, o balandis – švaros mėnuo. Statistika rodo, kad vienuose namuose vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau maždaug kas aštuntas iš jų – nenaudojamas, kai kurie – sugedę, o vienas gyventojas yra sukaupęs apie 5 kg nebereikalingos buitinės technikos ir elektronikos. Tad prasidedant pavasariniam namų tvarkymui primename, kad elektros ir elektroninės įrangos atliekos yra priskiriamos prie pavojingų atliekų, todėl būtina jas tinkamai tvarkyti.
Surinkti nebereikalingų ar neveikiančių viryklių, skalbimo mašinų bei kitų stambių elektronikos ir buitinės technikos prietaisų į bet kurią Lietuvos vietą nemokamai atvyksta „Man rūpi rytojus“ komanda, tereikia užsiregistruoti telefonu 8 600 90 030 arba internetu https://manrupirytojus.lt/buitines-technikos-isvezimas/.
Atitarnavusius lygintuvus, plaukų džiovintuvus, kitą smulkią elektroniką ir baterijas reikia nunešti į specialias joms skirtas talpas, kurias galima rasti artimiausiame prekybos centre ar biure.
Rūšiuoti elektronikos atliekas būtina tam, kad nepadarytume žalos gamtai ir prisidėtume prie išteklių taupymo bei taršos mažinimo.
„Iš pažeistų elektronikos prietaisų atliekų į aplinką gali išsiskirti žmogui ir gamtai ypač kenksmingų medžiagų: sunkiųjų metalų, plastikų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų, nervų sistemą ir smegenis pažeisti galinčių švino ir kadmio. Daugeliui elektronikos prietaisų reikalingos baterijos, o jose yra nikelio, kobalto, ličio, kurie priskiriami prie labai degių medžiagų. Todėl įtrūkusi, sulūžusi ar kitaip mechaniškai pažeista baterija gali užsidegti ir net sprogti“, – teigė Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos vadovė Veronika Masalienė.
O pas teisėtus atliekų tvarkytojus patekusios elektronikos atliekos gali būti perdirbtos, iš jų gali būti išgautos vertingos medžiagos.
„Man rūpi rytojus“ komandos iš gyventojų surinkta nebereikalinga buitinė technika ir elektronikos prietaisai pirmiausia yra testuojami. Tinkamus bandoma prikelti naujam gyvenimui ir padovanoti tiems, kam jų reikia labiausiai. Jeigu prietaisų suremontuoti nepavyksta, tada jie yra perdirbami, kad juose esančias vertingas medžiagas būtų galima panaudoti dar kartą.
Registruoti nemokamą buitinės technikos ir elektronikos išvežimą visoje Lietuvoje galima telefonu 8 600 900 30 ir internetu https://manrupirytojus.lt/buitines-technikos-isvezimas/.
„Man rūpi rytojus“ yra Gamintojų ir importuotojų asociacijos ir VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos organizuojamos elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo sistemos dalis.
Informaciją apie įvairias atliekas, jų pridavimo galimybes ir tvarkymą galima rasti vienoje vietoje – svetainėje www.atliekos.lt.