- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Prasideda Lietuvių kalbos dienos

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva 2025 m. vasario–kovo mėn. dešimtą kartą rengiamos Lietuvių kalbos dienos Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje. Šių dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvoje vyksta renginiai, skirti lietuvių kalbai, jos mokymuisi, lietuvių kalbą, literatūrą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms ir pan. Šių metų Lietuvių kalbos dienų sostinė – Šiauliai, o Mažoji Lietuvių kalbos dienų sostinė – Vašingtono Kristijono Donelaičio lituanistinė mokykla. Apie Lietuvių kalbos dienų sostinės renginius – VLKK informacija spaudai.
Mūsų rajone Lietuvių kalbos dienos taip pat minimos. Rajono spaudoje dažniau pasirodo straipsnių aktualiais kalbos vartojimo klausimais, švietimo ir kultūros įstaigose organizuojami renginiai, skatinantys gerbti ir puoselėti gimtąją kalbą, pažinti ta kalba parašytus kūrinius ir jų autorius, taip pat kurti pačius ir grožėtis savo bei bendraminčių kūryba.
2025 m. Lietuvių kalbos dienų renginiai Kaišiadorių rajone.
O Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius Lietuvių kalbos dienas pradėjo labai turininga išvyka į Lietuvos švietimo muziejų ir Kauno apskrities viešąją Ąžuolyno biblioteką.
Švietimo muziejų aplankyti pirmiausia paskatino čia eksponuojama mūsų kolegės Justinos Jakštaitės fotografijų paroda „Ji“, pasak autorės, atskleidžianti moteriškumo ir miško magijos sintezę. Čia pasakojamos istorijos, matomos pro fotoaparato objektyvą, iš tiesų skatina pažinti save kaip stebėtoją bei atrasti savo santykį su savimi ir gamta, lietuviškumu. O tai nėra taip paprasta, nes, kaip paaiškino Justina, kiekvienoje nuotraukoje sugulę net septyni kadrai, kurie, perdengdami vienas kitą, kuria JOS naratyvą. Esame dėkingos savo darbščiai ir kūrybingai kolegei už artimesnę pažintį su jos meniniu pasauliu ir suorganizuotą ekskursiją.
Toliau aplankytos muziejaus ekspozicijos priminė švietimo raidą Lietuvoje nuo pirmosios mokyklos prie Vilniaus katedros paminėjimo 1397 m. iki šių dienų, supažindino su rašto istorija, skirtingais laikotarpiais naudotomis rašymo priemonėmis bei mokymo metodais. Į mokyklinius laikus sugrąžino uniformos ir kai kurios kadaise mūsų pačių naudotos mokymosi priemonės. Sujaudino svarbiausi XIX a. Lietuvos istorijos įvykiai, susiję su draudžiama lietuviška spauda, daraktorių veikla, knygnešių heroizmas, jų vaidmuo kovojant už lietuvių kalbos išsaugojimą.
Lietuvių kalbos išsaugojimo prasmę patvirtino ir pažintis su Ąžuolyno biblioteka, pristatoma kaip neišsemiamai įkvepianti žinių, kūrybos, darbų, kokybiško laisvalaikio ir atradimų biblioteka-parkas, kuriama galvojant apie ateitį. Čia sukauptas 1,7 mln. dokumentų fondas, reikalingas 8 tūkst. registruotų lankytojų. Modernizuota biblioteka nustebino jaukiomis erdvėmis, naujausia įranga bei aktualiomis paslaugomis informacijai, mokslui ir darbui, atsipalaidavimui, edukacijai ir laisvalaikiui, vaikams ir suaugusiems. Čia taip vilioja prisėsti ant minkštasuolio su knyga rankose ir jaukiu kraštovaizdžiu prieš akis, o ir rimtus darbus dirbti sąlygos ypač palankios. „Imkit mane ir skaitykit“, – prašyte prašosi kiekviena knyga bibliotekos lentynose. Imkim.
Kalbos tvarkytoja Aušra Grigonienė