- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Ruošiantis į kelionę su augintiniu
Prasidėjus atostogų sezonui ir padažnėjus kelionėms į užsienį, kyla daug klausimų apie keliavimą su augintiniais, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad, siekiant išvengti nenumatytų problemų kelionės su gyvūnu metu, reikia iš anksto pasiruošti.
Prieš keliaujant lėktuvu, traukiniu, laivu ar autobusu, būtina išsiaiškinti reikalavimus, kuriuos taiko šių transporto rūšių vežėjai. Ketinantys keliauti su augintiniu turi turėti tinkamus veterinarijos dokumentus bei susižinoti taikomus vežimo reikalavimus (šunys ir katės, skrendant lėktuvu, turi būti laikomi transportinėse dėžėse, atitinkančiose gyvūno dydį, kai kurios kompanijos leidžia miniatiūrinių veislių šunis ir kačiukus vežti lėktuvo salone).
Būtina susipažinti ne tik su šalies, į kurią vykstate, bet ir valstybių, per kurias ketinate vykti, reikalavimais vežamiems gyvūnams augintiniams. Gyvūnas turi būti paženklintas poodine mikroschema arba turėti aiškiai įskaitomą tatuiruotę. Tatuiruotė tinkama, jei buvo padaryta iki 2011 m. sausio 1 d., nes po šios datos turintis tatuiruotę gyvūnas turi būti paženklintas poodine mikroschema. Europos Sąjungos valstybėse privaloma turėti ES gyvūno augintinio pasą. Vyresni nei 3 mėn. amžiaus gyvūnai (šunys ir katės) turi būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusinių ligų. Kai kurios valstybės neįleidžia nuo pasiutligės nevakcinuotų gyvūnų ir gali taikyti papildomus reikalavimus (gydymą nuo vidaus parazitų). Dauguma ES valstybių draudžia įvežti gyvūnus nepraėjus 21 dienos laikotarpiui po jų paskiepijimo nuo pasiutligės.
Keliaujant po šalis, nepriklausančias ES, įprastai reikalingas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinio padalinio, pagal gyvūno laikymo vietą, valstybinio veterinarijos gydytojo išduotas veterinarijos sertifikatas. Jei vykstate į šalį, kurioje paplitusi pasiutligė (pvz., Indija), dar prieš išvykstant iš Lietuvos, Jūsų augintiniui turėtų būti atliktas pasiutligės antikūnų titro kraujo tyrimas. Šis tyrimas atliekamas praėjus ne mažiau kaip 30 dienų po paskutinės vakcinacijos nuo pasiutligės. Kai tyrimo rezultatas yra tinkamas (ne mažiau nei 0,5 TV/ml), apie tai įrašoma Gyvūno augintinio pase ir pridedamas laboratorijos išduotas tyrimo protokolas.
Išsamią informaciją apie reikalavimus keliaujant su gyvūnais augintiniais galima rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje (https://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-gerove/gyvunu-vezimas-keliavimas/keliavimas-su-gyvunais?language=lt) arba kreipiantis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Kaišiadorių skyrių telefonu (8 346) 51 274.
Parengė
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus
vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė
Laimutė Danauskienė