- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Su valstybės parama – galimybė gyventojams atnaujinti šildymo sistemas ir mažinti išlaidas daugiabučiuose
Energetikos ministerija informuoja, kad šiandien skelbiamas kvietimas paramai gauti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui (Mažajai renovacijai). Šiais metais Klimato kaitos programoje Mažosios renovacijos priemonei skirta 4 mln. eurų.
Pagal šį kvietimą numatyta nuo 45 iki 80 proc. finansinė parama Klimato kaitos programos lėšomis planuojantiems atsinaujinti senus elevatorinius šilumos punktus ir modernizuoti (atnaujinti) šildymo ir karšto vandens sistemas.
Paraiškas galės teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.
„Senus šilumos punktus reikia modernizuoti siekiant maksimalaus šilumos energijos efektyvumo bei mažesnių išlaidų. Kviečiame daugiabučių bendrijas pasidomėti šia galimybe gyventojams labiau kontroliuoti savo išlaidas šildymui ir karšto vandens tiekimui“, – sako Energetikos ministerijos Energijos efektyvumo politikos grupės vadovas Mindaugas Stonkus. Pasak jo, renovuoti šilumos punktai daugiabučiuose sumažina šilumos ir vandens tiekimo nuostolius bei automatiškai mažina gyventojų šildymo sąskaitas apie 15 procentų.
Daugiabučių namų gyventojai, siekiantys gauti valstybės paramą, privalo pasikeisti senus elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus ar atnaujinti senus susidėvėjusius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje, arba įgalioti tai atlikti savo šilumos tiekėją.
Pagal kvietimą valstybės paramą turi progą gauti visų daugiabučių namų, kurių šildymo ir karšto vandens sistemos neatitinka daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemos privalomųjų reikalavimų, butų ir kitų patalpų savininkai.
Pažymėtina, kad daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemos, neatitinkančios energetikos ministro patvirtintų privalomųjų reikalavimų, pagal šilumos tiekėjo išduotas technines sąlygas turi būti pertvarkytos iki 2026 m. liepos 1 d.
Valstybės parama bus skiriama taip pat šioms mažosios renovacijos priemonėms: šildymo sistemos pertvarkymui ar keitimui (įskaitant radiatorių keitimą, termostatinių ventilių įrengimą, vamzdynų keitimą ir (ar) vamzdynų izoliavimą, balansinių ventilių ar kitos balansavimo įrangos rengimą); individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimui ir (ar) išmaniosios apskaitos, įgalinančios vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegimui; karšto vandens sistemos pertvarkymui, susijusių elementų keitimui (rankšluosčių džiovintuvų ir kita, įskaitant vamzdynų keitimą ir (ar) izoliavimą).
Paraiškas valstybės paramai pareiškėjai galės teikti iki 2023 m. liepos 27 d. per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS, kur bus skelbiamos ir detalios finansavimo sąlygos (www.apva.lt). Anksčiau pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms kvietimas bus stabdomas.
Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos informacija ir nuotrauka