- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Susilaikykime nuo emocijų istoriškai jautriose vietose
Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos atkreipia dėmesį, kad šiuo laikotarpiu gali būti provokacijų ar nesąmoningų emocijomis pagrįstų veiksmų įvairiose vietose ir objektuose, susijusiose su rusų kultūra ir istorija, taip pat į Kultūros vertybių registrą įrašytose Antrojo pasaulinio karo karių kapinių teritorijose. Ir nors mūsų širdyse šiuo metu yra daug neapykantos Rusijos režimui, prašytume netapatinti kitų tautų kultūros su Rusijos ir Baltarusijos režimų vadais, susilaikyti ir sulaikyti kitus nuo bet kokių nepagarbių veiksmų karių kapinėse – tai iškart būtų pristatyta kaip Rusijos skleidžiamų melagienų apie nacionalizmo šmėklas patvirtinimas. Todėl prašome šiuo sunkiu laikotarpiu sekti situaciją vietose ir, esant galimybei, užkirsti kelią galimoms provokacijoms arba tiesiog paprotinti emocijų paveiktus piliečius.
Primename, kad vadovaujantis Ženevos konvencija, Antrojo pasaulinio karo karių kapinėms taikoma teisinė apsauga. Ženevos konvencija visame pasaulyje šalis įpareigoja gerbti jos teritorijoje palaidotas karo aukas ir tose kapinėse savo nuožiūra nesiimti jokių pertvarkymų. Lietuvoje į Kultūros vertybių registrą Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos buvo įrašytos pastebėjus, kad Rusija pradėjo skirti lėšų šioms kapavietėms tvarkyti, o tvarkymo metu ėmė atsirasti ir naujos sovietinės simbolikos. Įrašytuose į Kultūros vertybių registrą objektuose be suderinimo su KPD jokių veiksmų negalima imtis.
Šiuo metu Kultūros vertybių registre yra 158 Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos. Dalis jų į registrą atkeliavo iš senųjų sąrašų, dalis buvo įrašyta pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 2 straipsnį. Vienas iš nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos reglamentavimo apsaugos tikslų – viešosios pagarbos tikslas, skirtas apsaugoti memorialinius ir sakralinius objektus, mirusiųjų ar žuvusiųjų palaidojimo ir atminimo vietas (karių, sukilėlių, pasipriešinimo okupantams dalyvių ir kitas neveikiančias kapines ar pavienius kapus). Minėto įstatymo 20 straipsnyje nustatyta, kad visos kapinės prižiūrimos pagal Vyriausybės patvirtintas kapinių tvarkymo taisykles.
Užsienio valstybėms reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo, esančio Lietuvos Respublikoje, objektų tvarkymą reglamentuoja Užsienio valstybėms reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo, esančio Lietuvos Respublikoje, tvarkymo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2016 05 02 įsakymu Nr. ĮV-354. Dėl Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietų tvarkymo Lietuvos Respublika nėra sudariusi atskiros tarptautinės sutarties su Rusijos federacija.
Primename, kad tokių objektų išniekinimas užtraukia ir baudžiamąją atsakomybę.
KPD informacija