- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- Kaišiadorių rajono savivaldybės 2023 m. metinė ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Trys ketvirtadaliai savivaldybių Lietuvoje bent kartą įgyvendino dalyvaujamąjį biudžetą

Per pastaruosius penkerius metus 44 iš 60 savivaldybių Lietuvoje bent kartą įgyvendino dalyvaujamąjį biudžetą. Du trečdaliai jų tai daro kasmet, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atlikta apžvalga. Kaišiadorių rajono savivaldybė pagal procentinę į dalyvaujamąjį biudžetą įtrauktų gyventojų dalį – trečioje vietoje Lietuvoje.
Iš viso tokiu būdu gyventojai jau nusprendė dėl 8 mln. eurų panaudojimo. Įprastai savivaldybės dalyvaujamajam biudžetui skiria nuo 7 iki 350 tūkst. eurų.
Per praėjusius metus daugiau nei 106 tūkst. gyventojų 37 savivaldybėse balsuodami išsirinko 158 projektus, susijusius su savivaldybių infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimu. Tokiu būdu jie paskirstė 3,6 mln. eurų. Iš viso savivaldybės per dalyvaujamuosius biudžetus sulaukė beveik 1,2 tūkst. idėjų iš gyventojų.
9 savivaldybės nurodė, jog per pastaruosius metus rengė dalyvaujamuosius biudžetus mokyklose (Druskininkų, Kauno, Klaipėdos, Lazdijų, Molėtų, Pakruojo, Tauragės, Vilkaviškio rajonų, Klaipėdos miesto).
„Džiaugiuosi, jog savivaldybės vis aktyviau ieško būdų, kaip įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimą. Labai norėčiau, kad jos dar aiškiau apsibrėžtų savo keliamus tikslus ir ieškotų būdų, kaip tai daryti dar kokybiškiau. Pradėti būtų galima nuo gyventojų grįžtamojo ryšio rinkimo – pavyzdžiui, dalyvaujamojo biudžeto metu tai daro vos septynios savivaldybės”, – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovė Ingrida Kalinauskienė.
TILS šiandien organizuoja šeštąjį Dalyvaujamojo biudžeto forumą, kurio metu savivaldybių, mokyklų atstovai bei aktyvūs piliečiai pasidalins geraisiais gyventojų įtraukimo pavydžiais ir pamokomis. Daugiau informacijos: transparency.lt/dalyvaujamojo-biudzeto-forumas-2023.
Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su bendruomene spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas savivaldybei, mokyklai ar organizacijai ir balsuodami renka labiausiai patikusias.
Daugiau informacijos apie dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvas: www.dalyvaujamasisbiudzetas.lt.
Apžvalga parengta remiantis visų savivaldybių pateikta informacija į 2023 m. rugpjūčio mėn. TILS užklausą apie savivaldybių vykdytas dalyvaujamojo biudžeto veiklas 2022 m. rugpjūčio mėn. – 2023 m. rugpjūčio mėn.
Dalyvaujamąjį biudžetą įgyvendinančių savivaldybių žemėlapį galite rasti čia, išsamius savivaldybių atsakymus (kalba netaisyta) – čia.
Daugiau informacijos:
Ingrida Kalinauskienė, ingrida@transparency.lt, +370 5 212 69 51
Informacijos šaltinis: https://transparency.lt/trys-ketvirtadaliai-savivaldybiu-lietuvoje-bent-karta-igyvendino-dalyvaujamaji-biudzeta/?fbclid=IwAR3j-0Hv9bA9X5UHEXLHP_ZlPsqecLvwnfPTBAA3A1FdZkH68-fY2XGTrvE.