- Taryba
- Tarybos nariai
- Posėdžių darbotvarkė
- Teisės aktų projektai
- Posėdžių transliacija
- Komitetai
- Komisijos
- Tarybos
- Dokumentai
- 2022 metų savivaldybės veiklos ataskaita
- Tarybos posėdžių protokolai
- Antikorupcijos komisijos protokolai
- Etikos komisijos sprendimai
- Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas
- 2019-2023 metų kadencijos savivaldybės tarybos narių išlaidos
- Tarybos narių nepriimti nusišalinimai
- Pažymos-suvestinės apie Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą vykusiuose tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose ir priskaičiuotą darb
- Nepriekaištingos reputacijos deklaracijos
- Struktūra ir kontaktinė informacija
- Gyventojams
- Turistams
- Verslininkams
- Apie savivaldybę
Vidaus sandoriai savivaldybėse padeda užtikrinti viešąjį interesą
Konstitucinio teismo sprendimas dėl vidaus sandorių dar kartą patvirtina, kad savivaldybių siekis užtikrinti kokybiškas viešąsias paslaugas gyventojams pasitelkiant savo valdomas įmones yra teisingas ir gina viešąjį interesą.
„Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) neabejojo, kad Konstitucinio teismo sprendimas bus būtent toks. Juk vidaus sandoriai yra veiksmingas būdas užtikrinti, kad viešosios paslaugos gyventojams bus kokybiškos, prieinamos ir nepertraukiamos, nes savivaldybių įmonių pagrindinis tikslas yra ne pelnas, o viešasis interesas,“ – apie KT sprendimą sakė LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
Pasak jo, savivaldybės turi pačios spręsti, kas ir kokia tvarka teikia tokias viešąsias paslaugas, kaip keleivių vežimas vietinio susisiekimo maršrutais, viešųjų teritorijų ir gatvių priežiūra, maitinimas ugdymo, globos ar sveikatos priežiūros įstaigose, vandens ir šilumos tiekimas ar atliekų tvarkymas. Svarbu užtikrinti ir tai, kad savivaldybėms priklausantis turtas, pavyzdžiui, baseinai, stadionai ar sporto arenos, būtų prieinamas kuo didesniam skaičiui gyventojų.
„Tose teritorijose, kur viešosios paslaugos teikimą palankiausiomis sąlygomis gali užtikrinti verslas, taip ir turi būti, toks bendradarbiavimas sklandžiai vyksta. Tačiau galų gale pagrindinė atsakomybė, kad paslaugos pernelyg nebrangtų, kad jos nenutrūktų ir būtų prieinamos net ir socialiai ar ekonomiškai pažeidžiamiausioms gyventojų grupėms, tenka būtent savivaldybei“, – teigia M. Sinkevičius.
LSA informacija